Beko: Požadavky moderního života ohrožují volný čas

Celosvětový průzkum zdůrazňuje nedostatek času „na hraní“

The World Play Shortage Report, presented by Beko. (Photo: Business Wire)

LONDÝN--()--S tím, jak se každodenní život stává rušnějším, ubývá volného času a nezbytný čas na hraní se ocitá v ohrožení. Téměř každý třetí (30 %) dospělý disponuje méně než 10 hodinami volného času týdně a 36 % má méně než dvě hodiny

Světová zpráva o nedostatku hraní, průzkum zahrnující 10 100 lidí v 22 zemích provedený přední značkou domácích spotřebičů Beko, odhaluje trendy v oblasti volného času.

Čas na hraní u dětí je ovlivňován rušným životem rodičů, přičemž 40 % rodičů sdělilo, že za minulý rok ani jednou nevzali své dítě, aby si hrálo v parku. Děti mají o tři hodiny méně volného času (21 hodin) týdně než generace jejich rodičů (24 hodin).

Závratných 70 % neuvádí hraní sportu nebo navštěvování posilovny či cvičení jako jednu ze svých oblíbených volnočasových činností a téměř třetina (30 %) lidí přiznává, že vůbec necvičí.

Další klíčová zjištění:

  • Celosvětový průměr volného času týdně na osobu je méně než 21 hodin
  • Zaměstnání v oblasti práva je neméně hravé, jelikož téměř polovina (47 %) právních odborníků má méně než dvě hodiny volného času denně, přičemž čtvrtina (25 %) z nich disponuje méně než hodinu
  • Ženy (19 hodin) mají o tři hodiny méně volného času týdně než muži (22 hodin)
  • Ve věku 22 let nejčastěji dochází k zrušení večerních volnočasových aktivit kvůli práci (42 %)
  • 38letí vyžadují volný čas nejvíce a téměř dvě třetiny (63 %) si raději přejí volný čas než peníze
  • Větší důležitost nabralo trávení času s rodinou, jelikož dva ze tří (64 %) dotázaných si vybrali tuto možnost jako svou oblíbenou činnost, která byla následována odpočíváním doma (62 %) a společnými aktivitami s přáteli (46 %)
  • Dánsko je z dotazovaných zemí nejhravější s více než 33 hodinami volného času na osobu týdně, zatímco Bolívie je zemí nejméně hravou s méně než 12 hodinami

Zeynep Özbil, vedoucí komunikací Beko Group, sdělil: „Světová zpráva o nedostatku hraní představuje důležitý zdroj poznatků o tom, jak moderní život utváří náš pocit pohody a zdůrazňuje nedostatek času na hraní. Tato zpráva ukazuje, že lidé vedou rušné a často neplánované životy, což má zásadní negativní vliv na volný čas. Ve společnosti Beko hovoříme z pozice Oficiálního partnera hraní. Chápeme každodenní potřeby lidí a poskytujeme smysluplná řešení na úsporu času, takže si mohou jednoduše užívat své nepředvídatelné, rušné životy. Doufáme, že tato zjištění nám připomenou, jak moc si potřebujeme ‚hrát' abychom mohli žít svůj život naplno.“

Zpráva je součástí kampaně Oficiální partner hraní společnosti Beko. Protože je společnost Beko prémiovým partnerem klubu FC Barcelona, tato kampaň je postavena na obratném a útočném fotbalu klubu, který se hraje svobodně a s radostí na hřišti i mimo něj – způsob hraní, který ztělesňuje pravého ducha fotbalu. Jakožto značka Beko podporuje lidi v jejich rušných životech tím, že jim poskytuje více svobody a času, aby si každý den mohli „hrát“.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Will Mitchell
+44(0)2031286798
Will.Mitchell@synergy.global

Contacts

Will Mitchell
+44(0)2031286798
Will.Mitchell@synergy.global