AVSystem Linkyfi Location Engine – rewolucja w świecie geolokalizacji

BARCELONA, Hiszpania--()--Podczas drugiego dnia Mobile World Congress, najsłynniejszych targów technologicznych na świecie, firma AVSystem zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązanie dla geolokalizacji wewnątrz obiektów w oparciu o dostęp do sieci WiFi – Linkyfi Location Engine (LLE).

Linkyfi Location Engine to usługa, która za pomocą technologii WiFi lokalizuje każde urządzenie końcowe wyposażone w WiFi z dokładnością do kilku metrów. W skład LLE, oprócz samego silnika, wchodzą: analityka w czasie rzeczywistym i historyczna oraz nawigacja wewnątrz dowolnego obiektu.

LLE gromadzi informacje o urządzeniach podłączonych do sieci WiFi i określa ich pozycję na podstawie siły sygnału – RSSI – emitowanego przez urządzenia końcowe. LLE umożliwia monitorowanie przepływu klientów w obiekcie oraz analizę, które obszary są najbardziej uczęszczane, jednocześnie zapewniając gościom precyzyjną nawigację działającą w przeglądarce internetowej. Rozwiązanie zaprojektowane przez AVSystem jest bardzo wydajne – pozwala na gromadzenie i analizę dowolnej ilości danych, zarówno tych zbieranych w czasie rzeczywistym jak i danych historycznych. Dzięki nawigacji Linkyfi Location Engine każdy użytkownik podłączony do sieci WiFi jest kierowany do wybranego miejsca wewnątrz obiektu, a jego pozycja i trasa są aktualizowane co dwie sekundy. Tak krótki czas reakcji połączony z nawigacją w czasie rzeczywistym oraz możliwością korzystania z LLE bez instalacji dodatkowych aplikacji, czynią Linkyfi Location Engine pierwszym i jedynym takim rozwiązaniem na świecie.

„Jedynym warunkiem do pełnego wykorzystania wszystkich funkcji Linkyfi Location Engine jest odpowiednia ilość access pointów”, wyjaśnia Łukasz Kwiatkowski, Product Manager Linkyfi. „Naszym celem było stworzenie rozwiązania całkowicie niezależnego od innych systemów. Dodatkowo klienci, którzy zdecydują się na integrację LLE z naszym bazowym produktem dla WiFi – Linkyfi, uzyskają dostęp do wielu dodatkowych usług, w tym do zarządzania siecią WiFi, tworzenia zaawansowanych captive portali, czy prowadzenia dedykowanych kampanii marketingowych typu geofencing”.

Na początku stycznia 2017 roku Linkyfi Location Engine został po raz pierwszy wdrożony w galerii Posnania, jednej z najbardziej innowacyjnych galerii handlowych w Polsce. Firma AVSystem dostarczyła swój silnik lokalizacyjny wiodącemu operatorowi klasy Tier 1 w Polsce, Netii, który wykorzystał go, żeby zaoferować Posnani usługę nawigacji wewnątrz galerii.

AVSystem

AVSystem jest ekspertem w dziedzinie rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych. Firma zbudowała swoje portfolio w oparciu o zarządzanie i monitorowanie sieci urządzeń końcowych. Wśród produktów AVSystem są również platforma obsługująca Internet rzeczy, usługi WiFi VAS, silnik geolokalizacyjny, a także systemy SDN i NFV. Ponad 100 operatorów na świecie, którzy zaufali AVSystem, potwierdza wyższość dostarczanych przez firmę technologii. Więcej informacji: www.avsystem.com

Contacts

AVSystem
Marta Muszyńska
m.muszynska@avsystem.com
+48126194793

Contacts

AVSystem
Marta Muszyńska
m.muszynska@avsystem.com
+48126194793