Seoul Semiconductor Europe przedstawia moduły LED oparte o technologię Wicop

MONACHIUM, Niemcy--()--Firma Seoul Semiconductor Europe, europejski oddział Seoul Semiconductor Co., Ltd, światowy lider technologii LED, ogłosił dostępność rodziny modułów opartych o diody LED Wicop – diody LED nieposiadające obudowy.

“Zauważyliśmy, moduły LED oparte o nasze innowacyjne technologie, pozwolą naszym klientom łatwiej i szybciej testować i wdrażać nowe rozwiązania, niż miałoby to miejsce jedynie z komponentami” – powiedział Pan Andreas Weisl, CEO Seoul Semiconductor Europe. „Zasoby naszych klientów są ograniczone, co sprawia, że bardziej niż dotychczas potrzebują sprawdzonych i łatwych w obsłudze rozwiązań, aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Jako dostawca rozwiązań (solution provider), pomagamy im być krok dalej niż konkurencja i szybciej odpowiadać na zapytania ich klientów. Jesteśmy w stanie realizować tego typu usługi bezpośrednio z naszego biura w Monachium.”

Pierwsze moduły przedstawione przez Seoul Semiconductor to moduły z diodami LED Wicop Y19, Y22 oraz Y22P. Diody ułożone są na różnych modułach w różnych konfiguracjach, np. 4 klastry 2 na 2 (w sumie 16 diod LED Y19) dostarczające w sumie 4 650 lumenów. Natomiast z pojedynczej diody Y22 lub Y22P, można uzyskać 1 268 lumenów (4 diody LED dadzą ponad 5000 lumenów). Diody te dostarczają światło w szerokim wahlarzu temperatur barwowych, ale najpopularniejszym jest CCT = 4000K, przy współczynniku odwzorowania barw CRI minimum 70.

Wszystkie moduły są dopasowane do wymagań klientów a także są spójne z wymaganiami określonymi w 15 odsłonie specyfikacji Zhaga, która definiuje lokalizacje diod LED jak i otworów montażowych, także tych pod optykę. Moduły zawierają także konektory, dzięki którym montaż oraz testy modułów przebiegają szybko, sprawnie i solidnie. Moduły współpracują ze standardowymi, jak i z dedykowanymi optykami od firmy LEDIL, z którą Seoul Semiconductor zacieśnia współpracę.

Diody LED Wicop osiągają obecnie sprawność do 210lm/W przy prądzie przewodzenia 350mA. Są doskonałym rozwiązaniem do zastosowań zewnętrznych, gdzie liczą się przede wszystkim wysoka sprawność oraz wytrzymałość końcowego produktu. Sprawdzą się zatem znakomicie w oświetleniu budynków, stadionów, w oprawach ulicznych, tunelowych, ale także w oprawach przeznaczonych do przemysłu (fabryki, magazyny) gdzie czas zwrotu z inwestycji jest nie mniej ważny od wytrzymałości rozwiązania.

Duża ilość światła z bardzo małej powierzchni sprawia, że diody Wicop idealnie nadają się też tam, gdzie ilość miejsca na źródło światła jest bardzo ograniczona, na przykład w oprawach awaryjnych.

Jest to możliwe z uwagi na technologię Flip-Chip, dzięki czemu diody LED Wicop nie posiadają obudów, a cała powierzchnia diody (możnaby niemal rzec: objętość) emituje światło. Każda dioda LED Wicop to właściwie sam chip pokryty fosforem. Dzięki temu transfer ciepła z chipu do podłoża odbywa się bez przeszkód, najszybszą możliwą drogą – jedynie przez spoiwo lutownicze. Dzięki temu diody LED Wicop mogą długo pracować w warunkach, których nie wytrzymają konwencjonalne diody LED.

Przedstawiane moduły LED dostępne są u dystrybutorów firmy Seoul Semiconductor jak i bezpośrednio. Jeśli będzie taka potrzeba, Seoul Semiconductor może także przygotować rozwiązania pod zamówienie, w pełni dopasowując się do wszelkich wymagań klienta.

Aby dowiedzieć się więcej o Seoul Semiconductor oraz o diodach LED Wicop, zapraszamy na naszą stronę internetową:
http://www.seoulsemicon.com/WICOP/WICOP_en.asp

# Opcjonalny dodatkowy komentarz

Pan Marc Juarez, odpowiedzialny za moduły w firmie Seoul Semiconductor, powiedział: “Dzięki prezentowanym modułom, klienci mogą szybciej i łatwiej doświadczać zalet najnowszych technologii Wicop. Opracowaliśmy sprawny system dostarczania modułów LED do naszych dystrybutorów i klientów, dzięki temu ich produkty końcowe mogą niemal z dnia na dzień stać się bardziej konkurencyjne, co jest niezwykle istotne w obecnych, szybko zmieniających się warunkach.”

O firmie Seoul Semiconductor

Firma Seoul Semiconductor opracowuje oraz sprzedaje diody LED (Light Emitting Diodes) dla rynku oświetlenia ogólnego, automotive, back-lighting (TV, smartphone) oraz oświetlenia specjalnego (UV). Jako jeden z pięciu największych producentów diod LED na świecie, Seoul Semiconductor posiada ponad 12,000 patentów, oferuje szeroką gamę unikalnych technologii oraz dostarcza miliardy diod każdego miesiąca do setek klientów na całym świecie. Głównymi, unikalnymi oraz innowacyjnymi technologami, którymi firma może się pochwalić, są: „Wicop LED”- diody LED nieposiadające obudowy; „Acrich”- wiodąca technologia zasilania diod LED bezpośrednio z sieci 230V AC; „Acrich MJT LED”- technologia tworzenia chipu diody z wysokim napięciem przewodzenia, „nPola”- nowy sposób generowania światła z chipu diody za pomocą nowych, doskonalszych materiałów (GaN on GaN), dzięki czemu gęstość prądu jak i światła jest 10-krotnie większa w porównaniu do standardowych rozwiązań.

#Zastrzeżony znak towarowy

WICOP jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Seoul Semiconductor Co., Ltd.

Contacts

Seoul Semiconductor PR Europe
Ariane Heim
Phone: +49(0)894503690-0
Email: press.eu@seoulsemicon.com

Contacts

Seoul Semiconductor PR Europe
Ariane Heim
Phone: +49(0)894503690-0
Email: press.eu@seoulsemicon.com