Ascential plc przejmuje MediaLink

LONDYN--()--Ascential plc, globalna spółka medialna typu B2B notowana na londyńskiej giełdzie, ogłosiła dziś wyrażenie zgody na przejęcie 100% udziałów MediaLink, amerykańskiej firmy oferującej usługi doradcze oraz obsługę biznesową.

MediaLink to spółka prywatna, której głównym atutem na tle konkurentów jest świadczenie doradczych usług biznesowych szerokiemu spektrum spółek: od tych, które znajdują się jeszcze na wczesnym etapie rozwoju aż po podmioty o ugruntowanej pozycji w sektorach mediów, marketingu, reklamy, rozrywki i technologii.

Duncan Painter, dyrektor generalny Ascential:

„MediaLink to lider swojej branży, dysponujący silną, dobrze widoczną na amerykańskim rynku marką. Dlatego też spółka ta stanowi doskonałe uzupełnienie aktualnej oferty Ascential. Jestem pewien, że w ciągu najbliższych miesięcy i lat, dzięki naszym zasobom i infrastrukturze, uda nam się efektywnie wesprzeć MediaLink w poszerzeniu działalności o nowe rynki. Między ofertą MediaLink a naszym portfolio produktów dostrzegam synergię, która nie tylko znacznie zwiększy dynamikę naszej działalności, ale też wygeneruje dodatkową wartość dla udziałowców”.

MediaLink, spółka założona w 2003 r. przez jej obecnego prezesa i dyrektora generalnego Michaela Kassana, zatrudnia na terytorium USA ponad 120 osób. Przyczyni się ona do dalszego wzmacniania i szybszego wdrażania strategii biznesowej Ascential. Dzięki temu Ascential dysponować będzie własnymi, skalowalnymi podmiotami i markami o globalnym zasięgu i czołowej pozycji w branży marketingu na rynkach, gdzie spółka ta oferuje „zaufane informacje” i wartościowe połączenia klientom biznesowym.

Michael Kassan, prezes i dyrektor generalny MediaLink:

„Dla MediaLink jest to moment przełomowy. W oparciu o globalny potencjał Ascential oraz połączone zasoby i personel obu firm wspólnie napiszemy najwspanialszy rozdział w historii MediaLink. Z przyjemnością podejmiemy współpracę na rzecz szybszego wzrostu i nowych możliwości biznesowych dla obu naszych spółek.

Kassan nadal pełnić będzie funkcję prezesa i dyrektora generalnego MediaLink, ściśle współpracując z Painterem z myślą o integrowaniu i przyspieszeniu rozwoju spółek, wykorzystując do tego celu w najbliższych miesiącach i latach zasoby oraz infrastrukturę Ascential.

MediaLink współpracuje z klientami Cannes Lions od roku 2011. Neutralność to kluczowy czynnik w działalności obu firm, dlatego też będą one działać samodzielnie. MediaLink nadal rozwijać będzie bieżące relacje z Cannes Lions i nawiązywać nowe w oparciu o produkty Ascential.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu miesiąca, jak tylko uzyskane zostaną zezwolenia wymagane amerykańskim prawem. MediaLink będzie wówczas stanowić część działu Ascential odpowiedzialnego za usługi informacyjne. Doradcy LionTree z Aryeh Bourkoff pełnili funkcję doradców finansowych MediaLink, natomiast partner LionTree, Ben Braun, był głównym doradcą spółki.

MediaLink

MediaLink działa na styku branż mediów, marketingu, reklamy, rozrywki i technologii, zapewniając klientom biznesowym usługi doradcze, możliwość nawiązania kontaktów oraz inne możliwości niezbędne do stymulowania zmian i praktycznych rozwiązań. W przeciwieństwie do innych spółek z sektora doradztwa strategicznego MediaLink zapewnia klientom wsparcie w kwestiach zasadniczych, takich jak szybszy wzrost przychodów, marketing przemysłowy, strategie inwestorskie, dane, rozwiązania technologiczne oraz zasoby kadrowe (w tym pozyskiwanie wysokiej klasy profesjonalistów w systemie Retained Executive Search). Spółka MediaLink, którą założono w 2003 r., zatrudnia ponad 120 specjalistów z Chicago, Nowego Jorku, Los Angeles i San Francisco. www.medialink.com

Ascential plc

Ascential plc to czołowa, globalna spółka medialna działająca w sektorze B2B, oferująca usługi związane ze wspieraniem i łączeniem podmiotów tworzących świat biznesu ze 150 krajów w oparciu o wiodące wystawy i festiwale oraz usługi informacyjne. Ascential to patron prestiżowego festiwalu Cannes Lions przeznaczonego dla branży komunikacji, kongresu Money20/20 dla sektora płatności i usług finansowych, targów Spring Fair/Autumn Fair, globalnego serwisu modowego WGSN oraz Groundsure, serwisu specjalizującego się w szacowaniu ryzyka środowiskowego w oparciu o dane biznesowe. 15 spośród 19 stałych linii produktowych Ascential zajmuje pierwsze miejsca w rankingach popularności. Najlepsze produkty Ascential sprzyjają skupieniu się na działalności, rozwoju i wartości dodanej. Spółka zapewnia klientom dostęp do światowej klasy materiałów i kontaktów, które w oparciu o najlepsze informacje i najefektywniejsze możliwości nawiązywania kontaktów, przyczyniając się do rozwoju ich działalności. www.ascential.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

KONTAKT:
Ascential
Stephen Martincic
tel. +44 (0)79 3961 9070
Jane Windsor
tel. +44 (0)77 7552 3156
lub
FTI Consulting
Edward Bridges, Matt Dixon, Chris Lane
tel. +44 (0)203 727 1000
lub
MediaLink
Lena Petersen
tel. +1 773 562 8472

Contacts

KONTAKT:
Ascential
Stephen Martincic
tel. +44 (0)79 3961 9070
Jane Windsor
tel. +44 (0)77 7552 3156
lub
FTI Consulting
Edward Bridges, Matt Dixon, Chris Lane
tel. +44 (0)203 727 1000
lub
MediaLink
Lena Petersen
tel. +1 773 562 8472