Globální mediální společnost Ascential plc kupuje Medialink

Londýn--()--Ascential plc, globální mediální společnost typu business-to-business, kótovaná na Londýnské burze, dnes oznámila, že uzavřela dohodu o odkoupení 100% společnosti Medialink, která sídlí v USA a působí v odvětví poradenských a obchodních služeb.

Soukromá společnost Medialink je podnik, který podporuje konkurenční výhody prostřednictvím poradenských služeb pro firmy. Působí v široké škále společností, od podniků v počáteční fázi až po zavedené celosvětové podnikatelské subjekty v odvětvích médií, marketingu, reklamy, zábavy a technologií.

Duncan Painter, generální ředitel společnosti Ascential, řekl:

"Společnost Medialink je lídrem ve svém oboru. V USA má její značka silnou a dobře viditelnou přítomnost. Společnost Medialink velmi dobře odpovídá stávající nabídce značky Ascential. Jsem si jistý, že pomocí našich aktiv a infrastruktury dokážeme v nadcházejících měsících a letech pomoci urychlit podnikání společnosti Medialink na nových trzích. Vidím synergie mezi našim produktovým portfoliem a portfoliem společnosti Medialink. Tyto synergie výrazně přispějí k urychlení našich stávajících obchodních aktivit a vytvoří přidanou hodnotu pro akcionáře."

Společnost MediaLink založil v roce 2003 její předseda představenstva a generální ředitel Michael Kassan. Medialink zaměstnává více než 120 zaměstnanců v USA. Společnost hodlá nadále podporovat a posilovat obchodní strategii firmy Ascential, což znamená vlastnit uznávané, globální a přední firmy a značky na trzích, kde společnost nabízí důvěryhodné informace a cenná spojení s obchodními profesionály.

Michael Kassan, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Medialink uvedl:

"Toto je pro Medialink okamžik transformace. Prostřednictvím globální přítomnosti společnosti Ascential a s využitím kombinovaných zdrojů a talentů našich organizací napíšeme největší kapitolu v historii značky Medialink. Těšíme se na spolupráci, na další růst a na nové příležitosti pro obě společnosti."

Pan Kassan zůstane předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Medialink. V úzké spolupráci s Duncanem Painterem a s využitím aktiv a infrastruktury společnosti Ascential bude v průběhu příštích měsíců a let integrovat a podporovat naše podnikání.

Medialink spolupracuje se zákazníky festivalu Cannes Lions již od roku 2011. Klíčovým ukazatelem obou podniků je neutralita, a obě společnosti budou působit samostatně. Medialink bude i nadále stavět na svém vztahu s festivalem Cannes Lions, a tam kde to bude vhodné, vytvoří nové vztahy pomocí dalších produktů společnosti Ascential.

Očekává se, že transakce bude dokončena během příštího měsíce obvyklým regulačním schválením v USA. Po dokončení transakce bude společnost Medialink tvořit součást divize Informačních služeb společnosti Ascential. Finančním poradcem společnosti MediaLink byla společnost LionTree Advisors pana Aryeha Bourkoffa. Hlavním poradcem byl Ben Braun, partner společnosti LionTree.

KONEC

Redakční poznámky:

O společnosti MediaLink

Společnost Medialink působí v průsečíku médií, marketingu, reklamy, zábavy a technologií. Poskytuje firmám rady, partnery a příležitosti, které společnosti potřebují k prosazování změn a k uskutečnění akceschopných řešení. Na rozdíl od jiných společností v oboru strategického poradenství pomáhá Medialink společnostem působit v klíčových oblastech příjmového zrychlení, průmyslového marketingu, investorské strategie, datových a technologických řešení a talentů (včetně dosud využívané metody Executive Search). Společnost založil v roce 2003 Michael E. Kassan. Medialink zaměstnává více než 120 odborníků v New Yorku, Chicagu, Los Angeles a San Francisku. www.medialink.com

O společnosti Ascential plc

Ascential plc je přední světová mediální společnost business-to-business (bez obsluhy koncových spotřebitelů, pozn. překl.), která informuje a spojuje komerční svět ve 150 zemích prostřednictvím špičkových výstav, festivalů a informačních služeb. Společnost Ascential podporuje prestižní festival Cannes Lions v odvětví značkových komunikací, prémiových plateb z celého světa, a kongres finančních služeb Money20/20, veletrh Spring Fair/Autumn, globální předpovědní službu módních trendů WGSN a podnik Groundsure v odvětví dat o rizicích pro životní prostředí. 15 z 19 trvalých produktových řad společnosti Ascential představuje špičku ve svém oboru. Prémiové produkty společnosti Ascential posilují zaměření, růst a hodnotu. Společnost poskytuje zákazníkům obsah světové úrovně a kontakty, které umožňují nejlepší informovanost a nejlepší spojení jejich podniků. www.ascential.com

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Kontakty
Ascential
Stephen Martincic, +44 (0)79 3961 9070
Jane Windsor, +44 (0)77 7552 3156
nebo
FTI Consulting, +44 (0)203 727 1000
Edward Bridges, Matt Dixon, Chris Lane
nebo
MediaLink
Lena Petersen, +1 773 562 8472

Contacts

Kontakty
Ascential
Stephen Martincic, +44 (0)79 3961 9070
Jane Windsor, +44 (0)77 7552 3156
nebo
FTI Consulting, +44 (0)203 727 1000
Edward Bridges, Matt Dixon, Chris Lane
nebo
MediaLink
Lena Petersen, +1 773 562 8472