Picassovo sídlo koupil předseda představenstva společnosti Scepter Rayo Withanage

L'Antre du Minotaure in Mougins, France (Photo: Business Wire)

MOUGINS, Francie--()--Rozsáhlé sídlo a poslední domov Pabla Picassa ve francouzském Mougins bylo prodáno za nezveřejněnou částku brunejskému finančníkovi Rayo Withanageovi. Prodej potvrdil starosta Mougins v oficiální tiskové zprávě, která byla otištěna v deníku The Wall Street Journal.

Obyvatel Bermudských ostrovů a Londýna R. Withanage je zakladatel a předseda představenstva společnosti Scepter Partners, která se zabývá přímými investicemi a obchodním bankovnictvím pro státní investory. Withanage je rovněž zakladatelem společnosti The BMB Group, kterou založil spolu s Jeho Výsostí Princem Abdul Ali Yil Kabierem z brunejské královské rodiny.

Prestižní sídlo "L ?Antre du Minotaure (Minotaurovo doupě)" je obecně považováno za jednu z nejkrásnějších usedlostí na jihu Francie.

Budova, která prodělala v nedávné době nákladnou rekonstrukci pod vedením známého architekta Axela Vervoordta, zaujímá plochu více než tří hektarů, na kterých rostou olivovníky staré více než 500 let. Usedlost je největší svého druhu v této oblasti.

Picasso měl, v době kdy zde žil, se svou manželkou Jacqueline a její dcerou Cathérine v hlavní budově jeden ze svých ateliérů, kde vytvořil nejvíce děl. Dům i zahrady navrhoval Picasso osobně a ponechal originální umělecká díla a nábytek. Po jeho smrti byly v domě umělecké předměty v hodnotě více než 1 miliardy amerických dolarů.

Před Picassem pařil dům rodině Guinnessů a proslul tím, že byl pravidelným letním sídlem Winstona Churchilla, který zde namaloval celou řadu svých děl. Počátky domu sahají do období opatství před více než tisící lety a v současné době sousedí s Notre-Dame-De-Vie, který je jedním z nejstarších kostelů v regionu. Zahrady jsou ve Francii velmi známé, rostou v nich jedny z největších vistárií v Evropě a kultivary růží, které pěstoval sám Picasso a které lze nalézt pouze tady.

Nový majitel umožní místním nadacím využívat nemovitost k charitativním účelům a k propagaci umění prostřednictvím akcí, jejichž výtěžek bude věnován na projekty podporující iniciativy v oblasti udržitelného rozvoje se sídlem v Monaku.

Rezidenci naposled vlastnil nizozemský obchodník s nemovitostmi Tom Moeskops a společnost BMB Alliance. Prodej byl součástí restrukturalizace společnosti BMB Group, která oddělila část svých aktiv na vytvoření firmy Scepter Partners. Smlouva o prodeji byla podepsána na konci minulého roku.

O Rayo Withanageovi

Rayo Withanage je zakladatel a předseda představenstva společnosti Scepter Partners. Jako právník se specializací na fúze a akvizice získal magisterský titul na univerzitě London School of Economics, stál v čele vývoje obchodního bankovnictví a základního sektoru investic společnosti Scepter Partners, kterou tvoří kapitálový syndikát rodiny a státní investoři. Tým vedení společnosti Scepter se oddělil od společnosti Blackstone Group v roce 2015 pod vedením Anthonyho Steainse. Firma má centrálu na bermudských ostrovech a pobočky v New Yorku a Hongkongu. Společnost Scepter je zaštítěna více než 14 miliardami amerických dolarů v diskrečních aktivech a byla založena za účelem získat vysoce-kapitalizovaná aktiva se zaměřením na přírodní zdroje, infrastrukturu, nemovitosti a média a telekomunikaci. Předci pana Withanageho pocházeli ze Srí Lanky a Portugalska. Narodil se na ostrově Fidži a vyrůstal převážně na Bermudách, Novém Zélandu a Bruneji.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Hill+Knowlton Strategies
Caleb Barnhart
Tel.: 212-885-0310
Email : caleb.barnhart@hkstrategies.com

Contacts

Hill+Knowlton Strategies
Caleb Barnhart
Tel.: 212-885-0310
Email : caleb.barnhart@hkstrategies.com