Emirát Sharjah věnoval 100 000 dolarů pro opomíjené hrdiny uprchlíků

Ocenění uvedené Její Výsostí oslavuje hodnoty vytrvalosti a přesvědčení tváří v tvář nepřízni osudu

HH Sheikha Jawaher Al Qasimi during her visit to Al-Zaatari Refugee Camp in Jordan (Archive image) (Photo: Business Wire)

SHARJAH, Spojené arabské emiráty--()--Vládnoucí rodina emirátu Sharjah, třetího největšího emirátu ve Spojených arabských emirátech (SAE), představuje humanitární ocenění Mezinárodní cena emirátu Sharjah za obhajobu a podporu uprchlíků (Sharjah International Award ?for Refugee Advocacy & Support) ve výši 100 000 dolarů. Jedná se o první ocenění svého druhu. Jeho účelem je vyzdvihnout vynikající úsilí o podporu lidí násilně vysídlených z Asie, Středního východu a severní Afriky (MENA, Middle East and North Africa).

Její Výsost Jawaher bint Mohammed Al Qasimi, manželka Jeho Výsosti vládce emirátu Sharjah, významná obhájkyně dětí uprchlíků u vysoké komisařky OSN pro uprchlíky (UNHCR, United Nations High Commissioner for Refugees) a předsedkyně Nadace velké srdce (TBHF, The Big Heart Foundation), uvedla ocenění jako poctu pro ty, kteří neúnavně pracují s cílem zlepšit život milionům uprchlíků a vysídleným rodinám.

"Toto ocenění Mezinárodní cena emirátu Sharjah za obhajobu a podporu uprchlíků (Sharjah International Award ?for Refugee Advocacy & Support) se bude každoročně udělovat jednotlivcům nebo organizacím trvale usilujícím o ukončení utrpení uprchlíků. Ocenění si klade za cíl vybudovat prostřednictvím svých příjemců dědictví nezištné vytrvalosti, které bude inspirovat větší počet pracovníků, aby přinesli úsměv na tváře těch, kteří byli vysídleni válkou a krizí," uvedla Její Výsost Jawaher Al Qasimi.

"Toto ocenění potvrzuje nepřetržitý závazek SAE ke globální filantropii, a bylo zřízeno jako pokračování přístupu založeného na dobru a filantropii, jak ustanovil velkorysý vůdce národa," dodala Její Výsost.

Ocenění, které bylo uvedeno pod záštitou Jeho Výsosti šejka Dr. Sultana bin Mohameda Al Qasimiho, člena Nejvyšší rady a vládce emirátu Sharjah, budou organizovat Nadace velké srdce (TBHF, The Big Heart Foundation) a vysoká komisařka OSN pro uprchlíky (UNHCR, United Nations High Commissioner for Refugees). Cílem ocenění je ukazovat, jak práce některých lidí při poskytování potravy, přístřeší, zdravotní péče, vzdělání a sociálních řešení přináší důvěru a naději do srdcí statisíců uprchlíků.

Generální sekretariát Mezinárodní ceny emirátu Sharjah za obhajobu a podporu uprchlíků vítá z celého světa záznamy pro ocenění za záchranné práce prováděné pro uprchlíky pouze v Asii, na Středním východě a v severní Africe.

Při ocenění se bude brát zvláštní ohled na efektivní řízení finančního a lidského kapitálu, řádnou správu veřejných věcí, transparentnost a odpovědnost při poskytování humanitární pomoci. Dále bude organizován roční orientační program pro jednotlivce i organizace, který bude navrhovat vize, cíle a podmínky účasti.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

National Network Communications
Mousa Nimer, +971-50-222-0561
m.nimer@nncpr.com

Contacts

National Network Communications
Mousa Nimer, +971-50-222-0561
m.nimer@nncpr.com