Festivalová přehlídka Tohoku Festival Parade představí šest místních festivalů a pomůže podpořit obnovu oblasti postižené zemětřesením

Akce představující rozličné kultury oblasti Tohoku a Tokia bude první hlavní událostí pořádanou v oblasti Toranomon, novém kulturním a komerčním srdci Tokia

Tohoku Rokkonsai Parade at TOKYO SHINTORA MATSURI (Photo: Business Wire)

TOKIO--()--Výkonný výbor společnosti TOKYO SHINTORA MATSURI dnes oznámil, že uspořádá 19. a 20. listopadu festival TOKYO SHINTORA MATSURI na tokijské Shintora-dori Avenue, nové dopravní tepně vybudované v rámci rekonstrukce oblasti Toranomon. Festival bude první akci využívající nové prostory ve čtvrti Shintora (Shimbashi-Toranomon), novém mezinárodním centru obchodu a kultury v Tokiu. Součástí akce bude přehlídka Tohoku Rokkonsai (šest festivalů) Parade, speciální průvod ulicemi spojující atrakce jednotlivých festivalů z měst Aomori, Akita, Morioka, Yamagata, Sendai a Fukushima z oblasti Tohoku.

Přehlídka Tohoku Rokkonsai Parade se poprvé uskutečnila v roce 2011 v Sendai s cílem inspirovat obnovu oblasti zničené silným zemětřesením na východě Japonska, ke kterému došlo začátkem stejného roku. Od té doby se každoročně pořádá v dalších velkých městech oblasti Tohoku. Třistametrový průvod oslavující rozmanitost a nezlomnost regionu bude procházet po třídě Shintora-dori Avenue 20. listopadu a jeho součástí bude více než 300 tanečníků a dalších umělců představujících charakter festivalů šesti měst oblasti Tohoku.

Festival TOKYO SHINTORA MATSURI bude rovněž zahrnovat početné programy pod společnými tématy “Tohoku x Tokyo” a “Tradice x Inovace” zobrazující různé kulturní atrakce z Tokia a dalších oblastí Japonska. Mezi dalšími akcemi, které budou součástí festivalu, je panelová diskuze o budoucnosti japonské kultury Japan Culture Future Forum, zaměřená na japonské hry, speciální japonské animované filmy (anime) a hudbu, a festival Tohoku x Tokyo Festa, který představí tradiční umění z Tokia, festivalové dekorace z Tohoku a ukázky kuchyně obou regionů.

Ve stejné době budou probíhat dva další festivaly: “MINATO 70th x TOHOKU PARK,” které budou nabízet regionální pokrmy šesti měst z oblasti Tohoku a tradičních restaurací z oblasti Shiba v Tokiu a “Chuť TOHOKU,” nabízející místní japonské saké z oblasti Tohoku, prostřednictvím restaurací z Toranomon Hills.

Akci společně pořádají magistrát města Tokia, umělecký výbor Arts Council Tokyo (Nadace města Tokia pro historii a kulturu) a výkonný výbor TOKYO SHINTORA MATSURI.

Další informace naleznete na adrese www.shintora.tokyo.

Příloha: Hlavní programy festivalu TOKYO SHINTORA MATSURI

Přehlídka Tohoku Rokkonsai Parade

Prvky následujících jednotlivých festivalů, z nichž některé jsou chápány jako “významné kulturní jmění”, budou součástí přehlídky:

  • Aomori Nebuta - má každoročně dva miliony návštěvníků. Součástí přehlídky bude speciálně vytvořený ornament Nebuta, téměř sedm metrů široký.
  • Akita Kanto - má dlouhou historii jako akce, která zahání duchy nepřátel. Umělci budou předvádět dvanáct metrů vysoké tyče s lampiony.
  • Morioka Sansa - tradiční představení, jehož historie sahá až do období Edo a zahrnuje největší orchestr bubeníků v Japonsku.
  • Yamagata Hanagasa - tanečníci v kostýmech budou tančit za zvuku japonských bubnů, na hlavách budou mít typické kónické klobouky zdobené květinami.
  • Sendai Tanabata - každoročně navštíví více než dva miliony návštěvníků, tanečníci mají v obou rukou japonské vějíře.
  • Fukushima Waraji - představí O’waraji, ohromný sandál vyrobený ze slámy z oblasti Ashio-Jinja Shrine, nabídky by měly pomoci zajistit bezpečné cestování.

Video z přehlídky Tohoku Rokkonsai Parade, pořádané letos v Aomori naleznete na adrese http://www.shintora.tokyo/rokkonsai.html.

Datum:     20. listopadu 2016
Čas: 10:15 a 15:00 (přehlídka v 10:15 bude zahrnovat slavnostní příjezd)
Místo: Shintora-dori Avenue, Loop Road č.2
Vstupné: Zdarma (je vyžadována registrace předem)
Registrace:

Registrace bude možná do 21. října - prosím navštivte www.shintora.tokyo.

 

Fórum o budoucnosti japonské kultury (Japan Culture Future Forum)

Fórum, jako součást programu, zaměřené na propagaci japonské kultury, bude mít podobu panelové diskuze na témata festivalů, hudby a her a očekává se, že přiláká tvůrčí talenty z Japonska i ze zámoří.

Datum:     20. listopadu 2016
Čas: 11:00 - 14:00 (bude potvrzeno)
Místo: Toranomon Hills Forum, 5F hlavní hala
Poplatek: Bude potvrzen
Registrace:

Je vyžadována registrace předem - prosím navštivte www.shintora.tokyo.

 

Tohoku x Tokyo Festa

Představí „hvězdu“ Tanabata, pozoruhodnou dekoraci, která každoročně ozáří celé město Sendai nádhernými barvami.

Datum:     15. - 20. listopadu 2016
Čas: 11:00 - 11:00 (bude potvrzeno)
Místo: Toranomon Hills, 2. patro Atrium
 

Akce zahrnuje:

Zábavná scéna pro festival šesti měst a tradiční tokijské umění

Zahrnuje různé akce a představení propagující oblast Tohoku a představí tradiční tokijské umění.

Datum:     19. - 20. listopadu 2016
Čas: Od 11:00 (bude potvrzeno)
Místo: Toranomon Hills, Oval Plaza
 

Sladkosti a tradiční hry oblasti Tohoku

Nabídka tradičních sladkostí a dalších produktů z oblasti Tohoku s ukázkou tradičních her.

Datum:     20. listopadu 2016
Čas: 11:00 - 18:00 (bude potvrzeno)
Místo: Toranomon Hills, 4F Vstup
 

Workshop o tradičním japonském umění

Umělci představí a předvedou různá tradiční japonská řemesla z prefektury Tokia.

Datum:     20. listopadu 2016
Čas: 12:00, 14:00, 16:00 (bude potvrzeno)
Místo: Toranomon Hills Forum, 4F, hala B
Účastníci: Počet omezen vždy na prvních 20 návštěvníků (bude potvrzeno)
Poplatek: Bude potvrzen (pouze náklady na materiál)
 

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Kontakt pro mezinárodní média
Weber Shandwick
Reina Matsushita, +81-80-2375-0295
Ayumi Matsubara, +81-90-9006-5841
Masashi Nonaka, +81-80-1037-7879
shintora.tokyo@webershandwick.com

Contacts

Kontakt pro mezinárodní média
Weber Shandwick
Reina Matsushita, +81-80-2375-0295
Ayumi Matsubara, +81-90-9006-5841
Masashi Nonaka, +81-80-1037-7879
shintora.tokyo@webershandwick.com