Trzecie pod względem wielkości targi książki na świecie z udziałem 1 420 wydawnictw

General picture from Sharjah International Book Fair 2015

SHARJAH, Zjednoczone Emiraty Arabskie--()--Tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki w Sharjah (SIBF) to trzecie pod względem wielkości targi książki na świecie. Weźmie w nich udział 1 420 wydawnictw z 60 krajów, które w ciągu 11 dni zaprezentują ponad 1,5 mln książek.

Targi są organizowane przez Urząd ds. Czytelnictwa w Sharjah jako najważniejsze tego typu wydarzenie w regionie. Ich tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-12 listopada w Centrum Wystawienniczym w Sharjah, w hali o powierzchni 25 tys. stóp kwadratowych. W programie targów, których hasło przewodnie to „Czytaj więcej”, przewidziano ponad 1 417 różnych atrakcji.

W wydarzeniu udział weźmie 205 wydawnictw ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, 163 z Egiptu, 110 z Libanu i Indii, 79 z Wielkiej Brytanii, 66 z Syrii, 62 ze Stanów Zjednoczonych oraz 61 z Arabii Saudyjskiej.

Tytuł gościa honorowego tegorocznej edycji organizatorzy przyznali Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) w uznaniu jej wkładu w promowanie kultury i dziedzictwa na całym świecie od chwili powstania w 1945 roku.

Zaproszono również 228 wybitnych osobowości z krajów arabskich i całego świata, w tym pisarkę Cassandrę Clare, autorkę powieści „Dary Anioła: Miasto kości”, Erica Van Lustbadera ze Stanów Zjednoczonych, pisarza odpowiedzialnego za dziesięć powieści z cyklu o Jasonie Bournie, dziennikarkę i pisarkę Claudię Gray, autorkę serii książek o tematyce „Gwiezdnych Wojen”, jak również Graeme Simsiona, australijskiego powieściopisarza i scenarzystę, Kailasha Satyarthiego, laureata Pokojowej Nagrody Nobla z 2014 r. oraz Shilpę, popularną aktorkę.

Wśród gości z krajów arabskich znajdują się: egipski gwiazdor filmowy Ezzat Al Alaili, Sheikha Maysoon Al Qasimi, poeta, powieściopisarz i artysta konceptualny, Sheikh Majed Al Sabah, wpływowa osobowość mediów społecznościowych, oraz wiele innych znamienitych nazwisk.

Podczas SIBF 2016 w dniach 30 października-1 listopada zaplanowano także wydarzenie pod nazwą „Professional Program Business Meetings” (cykl profesjonalnych spotkań biznesowych), w ramach którego w ciągu trzech dni odbędzie się szkolenie skierowane dla wydawców z krajów arabskich, organizowane we współpracy z Centrum Wydawniczym przy Uniwersytecie Nowojorskim, a także panele dyskusyjne i spotkania biznesowe. Od 8 do 10 listopada będzie mieć również miejsce trzecia edycja dorocznej konferencji organizowanej wspólnie przez SIBF i Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotek (ALA) – jest to jedyna konferencja ALA organizowana poza terytorium Stanów Zjednoczonych.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

SIBF
Fadia Daouk
tel. +971 52 617 2111
e-mail: f.daouk@nncpr.com

Contacts

SIBF
Fadia Daouk
tel. +971 52 617 2111
e-mail: f.daouk@nncpr.com