Zycko dołączy do Nokia Global Partner Program

Paul Eccleston, CEO of Nuvias and Jerome Jullien, VP Partners and Alliances, Global Enterprise & Public Sector, Nokia (Photo: Business Wire)

LONDYN--()--Spółka Zycko, specialistyczny dystrybutor z wartością dodaną (VAD), należący do Grupy Nuvias, ogłosiła dzisiaj, że została pierwszym dystrubutorem spółki Nokia na cały region EMEA i od teraz będzie mieć dostęp do kompleksowego pakietu rozwiązań firmy Nokia.

Współpraca ta stanowi ważny krok w kierunku dywersyfikacji rynku w Nokia, rozszerzając kanały i dystrybucję wartości dodanej, aby pomóc w zwiększeniu obecności spółki w obszarze korporacji i średnich przedsiębiorstw w EMEA.

Początkowo Zycko skupi się na integracji sprzętu i oprogramowania routingu IP i optycznych sieci transportowych, światłowodowej infrastrukturze LAN dla budynków/kampusów, otwartych standardach oprogramowania do zarządzania DDI i programowalnych sieciach komputerowych.

Nokia ma wyjątkową możliwość pomocy dostawcom usług komunikacyjnych, rządom i dużym przedsiębiorstwom w realizacji obietnicy 5G, rozwiązań w chmurze i internetu rzeczy. Rozwiązania Nokia są skalowalnym nośnikiem klasy telekomunikacyjnej, zaprojektowanym, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających środowisk XLE, jednocześnie oferując partnerom nieograniczoną możliwość tworzenia własnych usług globalnych w wielu produktach.

Dave Parker, wiceprezes sekcji partnerów strategicznych w Nokii, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej możliwości. Daje nam ona dostęp do szerokiej sieci dystrybutorów z doświadczeniem w branży komunikacji i sieci w całym regionie EMEA. Jesteśmy pod wrażeniem sporego portfolio usług z wartością dodaną Zycko. Jako część Grupy Nuvias, Zycko oferuje prawdziwe, profesjonalne rozwiązanie EMEA, ze sprzedażą, marketingiem i wsparciem technicznym, a także rzetelną dostawą w regionie. Rodzaj dystrybutora, którego tworzą Zycko i Nuvias, uzupełnia nasze własne plany rozwoju na skalę międzynarodową”.

Znaczący ruch dla Nuvias

Paul Eccleston, szef grupy Nuvias, skomentował: „ Umowa z tak poważną globalną firmą Nokia jest ogromnym wotum zaufania dla Zycko i Nuvias i stanowi silne poparcie naszej koncepcji ponownego zdefiniowania specjalistycznej międzynarodowej dystrybucji z wartością dodaną. Nokia zajmuje szczególną pozycję w świecie telekomunikacji, oferując wyjątkowe produkty, a my cieszymy się, mogąc im pomagać w skutecznym rozwoju sieci dystrybucji w regionie EMEA, a także w zwiększeniu sprzedaży w sektorze korporacji i średnich przedsiębiorstw poprzez ten kanał”.

O Zycko

Zycko jest międzynarodowym specjalistycznym dystrybutorem innowacyjnych rozwiązań IT, obejmujących obszary technologii dla każdej części infrastruktury biznesu IT. Obszary działania Zycko obejmują sieci danych, przechowywanie danych, wirtualizację, rozwiązania w chmurze, monitorowanie i zarządzanie oraz infrastruktury centrum danych. Zycko wybiera najlepszych strategicznych partnerów i technologie, które zapewniają swoim klientom możliwość różnicowania się w rynku o wysokiej konkurencyjności. Obecnie Zycko posiada 17 biur w regionie EMEA i obsługuje resztę świata ze swojej siedziby w Wielkiej Brytanii. Zycko oferuje swoim klientom najwyższej klasy zaawansowane usługi profesjonalne, akredytowane szkolenia, marketing i wsparcie rozwoju biznesu. http://www.zycko.com

O grupie Nuvias

Grupa Nuvias jest działającym w regionie EMEA wyspecjalizowanym dystrybutorem budowanym przez Rigby Private Equity (RPE) w celu zdefiniowania na nowo międzynarodowej, wyspecjalizowanej dystrybucji wartości w sektorze informatycznym. Grupa zapewnia jednolitą ofertę i jej spójną realizację w regionie EMEA, umożliwiając osobom działającym w kanale dystrybucji i dostawcom tworzenie wyjątkowej wartości biznesowej dla klientów oraz tworząc nowe standardy sukcesu dla kanału dystrybucji.

Grupa obejmuje firmę Wick Hill, wielokrotnie nagradzanego i oferującego wartość dodaną dystrybutora specjalizującego się w kwestiach bezpieczeństwa; firmę Zycko, wyspecjalizowanego dystrybutora działającego w regionie EMEA, który skupia się na zaawansowanych sieciach, oraz firmę SIPHON Networks, wielokrotnie nagradzanego integratora oferującego rozwiązania i technologię w zakresie komunikacji zintegrowanej. Wszystkie trzy firmy posiadają doświadczenie w oferowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych opracowanych przez światowej klasy dostawców oraz zapewnianiu rozwoju rynkowego partnerów i klientów. Grupa posiada 17 biur w regionie EMEA, które obsługują również inne państwa. Obroty Grupy przekraczają 330 mln USD.

KONIEC

Contacts

Zycko
Annabelle Brown
konsultant ds. public relations
01326 318212
e-mail abpublicrelations@btinternet.com
http://www.zycko.com

Contacts

Zycko
Annabelle Brown
konsultant ds. public relations
01326 318212
e-mail abpublicrelations@btinternet.com
http://www.zycko.com