Nuvias przejmuje SIPHON Networks

SIPHON Networks planuje rozwój działalności w Zjednoczonym Królestwie i regionie EMEA

LONDYN--()--Grupa Nuvias, działający w regionie EMEA wyspecjalizowany dystrybutor, ogłosiła dzisiaj przejęcie SIPHON Networks, wiodącego integratora oferującego rozwiązania i technologię w zakresie komunikacji zintegrowanej. Zgodnie z warunkami transakcji, Grupa Nuvias dokona znaczących inwestycji w firmę SIPHON, aby przyspieszyć jej rozwój zarówno w Zjednoczonym Królestwie, jak i w całym regionie EMEA.

Paul Eccleston, dyrektor generalny Grupy Nuvias, powiedział: „SIPHON to świetna firma o znakomitej reputacji na rynku komunikacji zintegrowanej. Fakt, że skupia się ona na świadczeniu wysokiej jakości usług i oferowaniu rozwiązań dla naszego kanału dystrybucji idealnie wpisuje się w filozofię i strategię Grupy Nuvias. SIPHON doskonale uzupełni również firmy Wick Hill i Zycko, które w Grupie zajmują się cyberbezpieczeństwem, zaawansowanymi sieciami i komunikacją zintegrowaną.

SIPHON nadal będzie działać w dotychczasowej lokalizacji, nie nastąpią też zmiany personelu i kierownictwa – dyrektorem zarządzającym pozostanie Steve Harris. Będziemy chronić dotychczasowy dorobek marki SIPHON”. Eccleston dodał: „Dodatkowo zwiększymy jej wartość dzięki zasobom Grupy Nuvias oraz zapewnimy jej rozwój w całym regionie EMEA”.

Steve Harris, dyrektor zarządzający firmy SIPHON Networks, powiedział: „To wielka szansa dla pracowników, partnerów i klientów firmy SIPHON. Będziemy mogli przyspieszyć realizację planów rozwoju i zwiększyć zasięg działania w Zjednoczonym Królestwie i w regionie EMEA, będąc częścią znacznie większej organizacji, która podziela nasze wartości i zaangażowanie jeśli chodzi o świadczenie wysokiej jakości usług, a dodatkowo dysponuje zasobami, które pomogą nam zrealizować nasze cele”.

O grupie Nuvias

Grupa Nuvias jest działającym w regionie EMEA wyspecjalizowanym dystrybutorem budowanym przez Rigby Private Equity (RPE) w celu zdefiniowania na nowo międzynarodowej, wyspecjalizowanej dystrybucji wartości w sektorze informatycznym. Grupa zapewnia jednolitą ofertę i jej spójną realizację w regionie EMEA, umożliwiając osobom działającym w kanale dystrybucji i dostawcom tworzenie wyjątkowej wartości biznesowej dla klientów oraz tworząc nowe standardy sukcesu dla kanału dystrybucji.

Grupa obejmuje firmę Wick Hill, wielokrotnie nagradzanego i oferującego wartość dodaną dystrybutora specjalizującego się w kwestiach bezpieczeństwa; firmę Zycko, wyspecjalizowanego dystrybutora działającego w regionie EMEA, który skupia się na zaawansowanych sieciach, oraz firmę SIPHON Networks, wielokrotnie nagradzanego integratora oferującego rozwiązania i technologię w zakresie komunikacji zintegrowanej. Wszystkie trzy firmy posiadają doświadczenie w oferowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych opracowanych przez światowej klasy dostawców oraz zapewnianiu rozwoju rynkowego partnerów i klientów. Grupa posiada 17 biur regionalnych w regionie EMEA, które obsługują również inne państwa. Obroty Grupy przekraczają 330 mln USD.

O firmie SYPHON

Firma SIPHON Networks Ltd. (SIPHON) ma siedzibę w Zjednoczonym Królestwie i jest wiodącym integratorem oferującym rozwiązania i technologię w zakresie międzynarodowej komunikacji zintegrowanej podmiotom, które pragną wdrożyć technologię, rozwiązania i usługi komunikacji zintegrowanej w chmurze lub w formie stacjonarnej. Wielokrotnie nagradzana* firma została utworzona w 2009 r. jako integrator systemów oferujący usługodawcom uruchamiającym innowacyjne usługi w zakresie telefonii w chmurze wsparcie poprzez wdrażanie wybranych produktów w celu stworzenia jednej, zintegrowanej i scentralizowanej platformy.

Dzięki współpracy z usługodawcami i sprzedawcami w całej Europie, firma SYPHON wypracowała wyjątkowe umiejętności w zakresie profesjonalnych usług wsparcia technicznego, rozwijając się z silnego, ale niszowego dystrybutora w obszarze komunikacji zintegrowanej w cieszącego się zaufaniem partnera technologicznego dla wielu z kluczowym graczy na rynku komunikacji zintegrowanej. Firma SIPHON jest obecnie liderem jeśli chodzi o innowacje w obszarze komunikacji zintegrowanej, wspierając partnerów pragnących oferować swoim klientom kompletne rozwiązania w zakresie komunikacji zintegrowanej. Do rozwiązań tych należą m.in. Microsoft Lync/Skype for Business oraz zestaw rozwiązań wideo i narzędzi ułatwiających współpracę.

* Jesienią 2015 r. firma zajęła 23 miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Zjednoczonym Królestwie oraz została jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w regionie EMEA w raporcie przygotowanym przez firmę Deloitte. W styczniu 2016 r. firma SIPHON została uznana przez Polycom za partnera roku w kręgu doskonałości w regionie EMEA–Zachód

KONIEC

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Dział Prasowy Nuvias
Annabelle Brown
01326 318212
e-mail: abpublicrelations@btinternet.com

Contacts

Dział Prasowy Nuvias
Annabelle Brown
01326 318212
e-mail: abpublicrelations@btinternet.com