Hunter Ultrasonics wzywa do opracowania bardziej ekologicznego sposobu czyszczenia filtrów do silników diesla

Przepisy środowiskowe nie spełniają oczekiwań w zakresie ograniczenia emisji dwutlenku węgla wytwarzanego przez silniki diesla.

Diesel vehicles need DPF filters cleaned on a regular basis (Photo: Business Wire)

TORONTO--()----(BUSINESS WIRE)-- Celem różnych przepisów - począwszy od wytycznych wynikających z umowy paryskiej z 2015 r. po nakazy dotyczące pojazdów nieporuszających się po drogach - było ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.

Niniejszy komunikat prasowy zawiera multimedia. Pełna wersja komunikatu dostępna pod adresem: http://www.businesswire.com/news/home/20160630006233/en/

Ken Hunter, założyciel i dyrektor generalny Hunter Ultrasonics, zwraca uwagę w najnowszym artykule, że działania ukierunkowane na zmniejszenie zanieczyszczeń pomijają jeden z kluczowych elementów tego procesu - regularne, dokładne czyszczenie filtrów silnikowych.

Więcej informacji można znaleźć w dokumencie pt. „Ultrasonic Cleaning - the Green Way to Clean Diesel Particulate Filters”.

Właściciele pojazdów z silnikami diesla, a także kierowcy i producenci powinni zwrócić się do rządów na całym świecie, aby nie tylko wymagały obecności filtrów cząstek stałych DPF we wszystkich silnikach wysokoprężnych, ale także zapewniły doradztwo w polu właściwej konserwacji i czyszczenia takich filtrów we wszystkich przyszłych normach.

Jest to absolutnie niezbędne, aby zagwarantować osiągnięcie celów dotyczących ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Aktywna regeneracja - coraz bardziej popularny sposób czyszczenia zatkanych filtrów DPF - jest nieskuteczna, ponieważ:

- prowadzi do wypalenia cząstek w wysokiej temperaturze, co sprawia, że zanieczyszczenia trafiają do powietrza, a co jest sprzeczne z ideą działania filtra;

- prowadzi do dłuższych przestojów i zmniejszenia produktywności ze względu na to, że podczas procedury silnik jest niesprawny;

- skutkuje większym zużyciem paliwa i wyższymi kosztami.

O ile nie zostaną wprowadzone proaktywne wytyczne i mniej szkodliwe dla środowiska metody, takie jak czyszczenie ultradźwiękami, poziom zanieczyszczenia będzie rósł.

Aby uzyskać więcej informacji na temat procedury czyszczenia ultradźwiękami oraz dowiedzieć się, jak wspomniana metoda może zmniejszyć koszty konserwacji filtrów DPF, wydłużyć życie silnika i zmniejszyć koszty paliwa dzięki wyższej efektywności, przejdź na stronę hunterultrasonics.com.

Wersja źródłowa komunikatu dostępna na businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20160630006233/en/

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

KONTAKT:
Hunter Ultrasonics
Ken Hunter
Założyciel i dyrektor generalny
tel. 416-605- 7547
e-mail: ken@hunterultrasonics.com
www.hunterultrasonics.com

Contacts

KONTAKT:
Hunter Ultrasonics
Ken Hunter
Założyciel i dyrektor generalny
tel. 416-605- 7547
e-mail: ken@hunterultrasonics.com
www.hunterultrasonics.com