Michael Kors ogłasza ustanowienie nowego lifestyle’owego partnerstwa z McLaren-Honda

LONDYN--()--Michael Kors (NYSE:KORS), globalna luksusowa marka lifestyle’owa, z przyjemnością ogłasza zawarcie nowego partnerstwa z McLaren-Honda, a tym samym objęcie oficjalnego patronatu nad zespołem mistrzów świata Formuły 1. Zarówno McLaren-Honda, jak i Michael Kors dają tym samym wyraz swego umiłowania designu i szybkości, a współpraca między nimi podkreśla dynamiczny i ekskluzywny charakter ich marek.

„Michael Kors i McLaren-Honda to pionierzy w swych branżach. Jesteśmy więc przekonani, że McLaren-Honda to dla nas właściwy partner, który pomoże wejść naszej marce w świat wyścigów Formuły 1 - powiedział John D. Idol, prezes zarządu i dyrektor naczelny Michael Kors. - To dla nas niezwykle ekscytująca chwila, zwłaszcza w świetle naszego nieustannego rozwoju jako marki lifestylowej dla mężczyzn”.

Entuzjaści Formuły 1 to dla Michael Kors nowa grupa potencjalnych klientów, dzięki której spółka ma wyjątkową sposobność przybliżenia Europejczykom wszystkich aspektów świata Michael Kors. Ponadto legendarna marka McLaren-Honda i jej znakomici kierowcy Formuły 1 w wyjątkowy sposób odzwierciedlają ideał mężczyzny według Michael Kors - wyrafinowanego, o międzynarodowych horyzontach, odnoszącego sukcesy i lubiącego żyć szybko, również za kierownicą.

„Z przyjemnością ogłaszamy zawarcie nowego partnerstwa przez McLaren-Honda i Michael Kors, której właścicielem jest znany na całym świecie, wielokrotnie nagradzany projektant luksusowych dodatków do odzieży oraz gotowych ubrań” - powiedział Ron Dennis, prezes wykonawczy i dyrektor naczelny McLaren Group.

„Podobnie jak McLaren, zespół, który już od 50 lat przemierza tory Formuły 1 w każdym zakątku świata, Michael Kors ma również wybitnie międzynarodowy profil, prowadząc z powodzeniem stylowe sklepy w najbardziej prestiżowych lokalizacjach: Nowym Jorku, Beverly Hills, Chicago, Londynie, Mediolanie, Paryżu, Monachium, Stambule, Dubaju, Seulu, Tokio czy Hong Kongu”.

„Ponadto uważam, że w sferze kultury korporacyjnej marki McLaren i Michael Kors charakteryzują się podobną dynamiką i gotowością do stawiania czoła wyzwaniom, a także nieustannym dążeniem do perfekcji, w związku z czym doskonale do siebie pasują jako partnerzy mogący podjąć wieloletnią współpracę. To dopasowanie jest dla nas bardzo ważne: każda ze spółek zbudowała swoją renomę, będąc najlepszą w tym, co robi, a teraz, działając już wspólnie, będziemy mogli jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję”.

Jako oficjalny partner lifestyle’owy zespołu McLaren-Honda, Michael Kors umieści swoje oznaczenia na ubiorze kierowców oraz bolidach MP4-31.

Aby uczcić ustanowienie partnerstwa, marka Michael Kors zaprojektowała kurtkę ze skóry dostępną w limitowanej sprzedaży. 50 specjalnie przygotowanych na tę okazję czarnych kurtek dostępnych będzie w dziale z odzieżą męską w nowym londyńskim salonie Michael Kors. Na każdej kurtce umieszczono logo Michael Kors i McLaren, a także tabliczkę z unikatowym numerem produkcyjnym.

„Partnerstwo Michael Kors i McLaren-Honda opiera się na połączeniu stylu i szybkości, a więc elementach stanowiących nieodłączną część naszych marek - powiedział Michael Kors. - Obie marki charakteryzuje energia, styl i pewność siebie, dlatego te właśnie cechy chcieliśmy odzwierciedlić, projektując tę kurtkę”.

Michael Kors

Michael Kors to światowej sławy, wielokrotnie nagradzany projektant luksusowych dodatków do odzieży i gotowych ubrań. Firma nosząca jego nazwisko powstała w 1981 r. Obecnie zajmuje się ona produkcją szerokiego asortymentu artykułów oferowanych w kolekcjach Michael Kors Collection, MICHAEL Michael Kors oraz Michael Kors Mens: dodatków do odzieży, obuwia, zegarków, biżuterii, odzieży gotowej oraz pełną linię produktów kosmetycznych. Sklepy Michael Kors, prowadzone bezpośrednio przez firmę lub pośrednio przez licencjonowanych partnerów, znajdują się w najbardziej prestiżowych lokalizacjach na świecie: Nowym Jorku, Beverly Hills, Chicago, Londynie, Mediolanie, Paryżu, Monachium, Stambule, Dubaju, Seulu, Tokio i Hong-Kongu.

McLaren Technology Group

McLaren to powszechnie znany zespół odnoszący sukcesy w sportach wyścigowych, a jednocześnie jedna z najznakomitszych marek z branży zaawansowanych technologii.

McLaren McLaren Technology Group to dziś coś więcej niż wyścigi. Pod jej skrzydłami działa spółka McLaren Applied Technologies, która jest dostawcą systemów elektronicznych na potrzeby zawodów Formuły 1, Indycar i NASCAR, a także twórcą innowacyjnych rozwiązań przeznaczonych dla różnych sektorów technologicznych. McLaren Automotive zdobyło globalną renomę po premierze 12C, 650S i McLaren P1™, czyli samochodów o wysokich osiągach, które spotkały się z międzynarodowym uznaniem.

McLaren-Honda prowadzi kampanię w związku z Mistrzostwami Świata Formuły 1 FIA 2016 z udziałem dwukrotnego (2005 i 2006) mistrza świata, Fernando Alonso, oraz Jensona Buttona, mistrza świata z roku 2009. Zasiadają oni za kierownicą bolidu McLaren-Honda MP4-31.

Wypowiedzi prognozujące

Niniejsza informacja prasowa zawiera wypowiedzi prognozujące na temat spółek Michael Kors i McLaren. Ze względu na liczne czynniki niepewności i zmienne uwarunkowania dotyczące działalności i otoczenia każdej ze spółek, których nie są one w stanie przewidzieć i na które nie mają wpływu, do wypowiedzi tych nie należy przykładać nadmiernej wagi. Wypowiedzi prognozujące zawierają informacje na temat możliwych lub zakładanych wyników działalności spółek, a także wzmianki na temat ich strategii biznesowych. Zazwyczaj pojawiają się w nich takie wyrazy i zwroty jak „może”, „będzie”, „powinien”, „uważa”, „spodziewa się”, „oczekuje” „zamierza”, „planuje” „szacuje” itp. Zawarte w niniejszej wiadomości wypowiedzi prognozujące opierają się na założeniach wynikających z doświadczenia branżowego kierownictwa spółek, a także związane są z ich oceną historycznych tendencji, aktualnych uwarunkowań, przewidywań dotyczących przyszłych wydarzeń oraz innych czynników, które w ich ocenie należy uwzględnić. Należy mieć świadomość, że wypowiedzi te nie stanowią gwarancji wykonania ani wyników. Są one obarczone zarówno znanymi, jak i nieznanymi czynnikami ryzyka i niepewności oraz założeniami. W ocenie spółek wypowiedzi prognozujące oparte są na racjonalnych założeniach, niemniej należy pamiętać o wielu czynnikach, jakie mają wpływ na ich wyniki finansowe i działalność, i które mogą skutkować istotnymi rozbieżnościami między rzeczywistymi wynikami a informacjami zawartymi w wypowiedziach prognozujących. Czynniki te zostały omówione bardziej szczegółowo w dziale „Czynniki ryzyka” oraz innych działach dorocznego sprawozdania Michael Kors na formularzu 10-K za rok obrotowy zakończony 2 kwietnia 2016 r. (nr ref.: 001-35368), przedłożonym Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w dn. 1 czerwca 2016 r.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

KONTAKT:
Michael Kors
Dinesh Kandiah,
VP, komunikacja globalna
tel. 917-214-2979
e-mail: Dinesh.Kandiah@michaelkors.com
lub
relacje z inwestorami:
Michael Kors Holdings Limited
Krystyna Lack
tel. 201-691-6133
VP, skarbnik i relacje z inwestorami
e-mail: InvestorRelations@MichaelKors.com
lub
ICR, Inc.
Jean Fontana
tel. 203-682-1214
e-mail: jean.fontana@icrinc.com
lub
media:
ICR, Inc.
Alecia Pulman
tel. 646-277-1231
e-mail: KorsPR@icrinc.com
Lub
Matt Bishop
tel. +44 7976 835878
dyrektor ds. komunikacji i Public Relations
McLaren Marketing
e-mail: matt.bishop@mclaren.com
lub
Steve Cooper
tel. +44 7881 426460
manager ds. mediów
McLaren Marketing
e-mail: steve.cooper@mclaren.com

Contacts

KONTAKT:
Michael Kors
Dinesh Kandiah,
VP, komunikacja globalna
tel. 917-214-2979
e-mail: Dinesh.Kandiah@michaelkors.com
lub
relacje z inwestorami:
Michael Kors Holdings Limited
Krystyna Lack
tel. 201-691-6133
VP, skarbnik i relacje z inwestorami
e-mail: InvestorRelations@MichaelKors.com
lub
ICR, Inc.
Jean Fontana
tel. 203-682-1214
e-mail: jean.fontana@icrinc.com
lub
media:
ICR, Inc.
Alecia Pulman
tel. 646-277-1231
e-mail: KorsPR@icrinc.com
Lub
Matt Bishop
tel. +44 7976 835878
dyrektor ds. komunikacji i Public Relations
McLaren Marketing
e-mail: matt.bishop@mclaren.com
lub
Steve Cooper
tel. +44 7881 426460
manager ds. mediów
McLaren Marketing
e-mail: steve.cooper@mclaren.com