Herbalife sponsorem czterech komitetów olimpijskich w ramach tegorocznych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Rio de Janeiro

Umowa sponsorska przewiduje również wsparcie dla ponad 50 sportowców z przeszło 16 krajów.

LOS ANGELES--()--Herbalife (http://iamherbalife.com/), globalna spółka z sektora żywieniowego, (NYSE: HLF) ogłosiła dziś objęcie oficjalnym patronatem komitetów olimpijskich z Kostaryki, Izraela, Włoch i Wietnamu. Reprezentacje tych krajów wezmą udział w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r.

Herbalife zapewni również wsparcie ponad 50 zawodnikom startującym w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich z przeszło 16 krajów. Sportowcy ci będą rywalizować w dyscyplinach, takich jak gimnastyka, pływanie, lekkoatletyka, reprezentując m.in. Argentynę, Boliwię, Chile, Kolumbię, Kostarykę, Ekwador, Francję, Gwatemalę, Panamę, Peru, Izrael, Indie, Włochy, Urugwaj, Wielką Brytanię i Wietnam.

Z wysokiej jakości produktów żywieniowych Herbalife, przeznaczonych specjalnie dla sportowców i opracowywanych w konsultacji z naukowcami, korzysta ponad 190 zawodników z całego świata, którzy podpisali z tą firmą umowy sponsoringowe. Wielu z nich ponadto korzysta ze wsparcia specjalistów żywieniowych Herbalife, którzy uświadamiają im, jak ogromną rolę odgrywa dieta, jeśli chodzi o osiąganie dobrych wyników w sporcie.

„Sport i promowanie zdrowego, aktywnego trybu życia stanowią kluczowy element naszej misji. To dla naszej firmy zaszczyt być sponsorem komitetów olimpijskich i tych wszystkich zawodników - powiedział Michael O. Johnson, prezes zarządu i dyrektor naczelny Herbalife. - Igrzyskom olimpijskim i paraolimpijskim w Rio de Janeiro przyświeca duch ciężkiej pracy sportowców, którzy pragną zrealizować swoje marzenia udziału w najwyższej klasy rywalizacji. Jesteśmy dumni, mogąc pomóc im w optymalizacji ich diety i procesu regeneracji po zawodach”.

W ramach zobowiązania Herbalife wsparcia sportowców w odnoszeniu sukcesów każdy z nich otrzyma zestaw produktów żywieniowych oraz możliwość konsultowania się ze specjalistami ds. diety dla sportowców. Firma udostępni m.in. spersonalizowane pakiety opracowane przez dr Danę Ryan, naukowca (http://www.herbalifespotlight.com/2015/11/herbalife24-cr7-drive/#more-1503) zajmującego się w Herbalife sportem i żywieniem, ze wskazówkami na temat tego, jak w optymalny sposób odzyskiwać siły po zawodach.

Herbalife zapewni uczestnikom igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Rio de Janeiro następujące wsparcie:

Kostaryka
Herbalife to oficjalny dostawca dla reprezentacji olimpijskiej Kostaryki. Zawodnicy otrzymają dostęp do pełnego pakietu produktów żywieniowych i wsparcia treningowego globalnego zespołu ekspertów Herbalife w dziedzinie diety dla sportowców.

Izrael
Herbalife jest oficjalnym partnerem izraelskiego komitetu olimpijskiego do spraw żywienia na igrzyska w Rio de Janeiro (2016) i Tokio (2020). W ramach umowy reprezentacja Izraela otrzyma produkty żywieniowe Herbalife i prawo konsultacji ze specjalistami ds. żywienia.

Włochy
Marka Herbalife24 jest oficjalnym dostawcą suplementów sportowych oraz produktów Herbalife24. Włoscy sportowcy uzyskają także pełne wsparcie dr Ryan w zakresie porad żywieniowych.

Wietnam
W ramach nowo zawartej umowy z wietnamskim komitetem olimpijskim Herbalife pełni funkcję oficjalnego sponsora reprezentacji tego kraju w sprawach dotyczących żywienia. Oznacza to kontynuację patronatu Herbalife nad olimpijczykami z Wietnamu, jak również objęcie po raz pierwszy patronatu nad paraolimpijczykami z tego kraju. Zawodnicy otrzymają dostęp do produktów żywieniowych Herbalife oraz doradztwa i szkoleń z zakresu żywienia dla sportowców.

Społeczność Herbalife zamierza zorganizować w „klubach zdrowego odżywiania” spotkania, podczas których jej członkowie będą oglądać transmisje z igrzysk i kibicować sportowcom, nad którymi firma objęła patronat.

Informacje o Herbalife

Herbalife to globalna spółka z branży żywieniowej, która już od 1980 r. z powodzeniem zmienia życie ludzi z całego świata. Oferowane przez nas produkty z zakresu odżywiania, kontroli wagi, energii, fitnessu i higieny osobistej są dostępne zarówno na wyłączność, jak i za pośrednictwem niezależnych sprzedawców Herbalife w ponad 90 krajach. Nieustannie staramy się walczyć z problemami o skali globalnej, w tym niedożywieniem i otyłością, oferując najwyższej jakości produkty, możliwość osobistej konsultacji z trenerem Herbalife oraz członkostwo w społeczności, która stanowi dla klientów firmy inspirację do tego, by wiedli zdrowy, aktywny tryb życia.

Zapewniamy wsparcie Fundacji Herbalife na rzecz Rodzin (Herbalife Family Foundation, HFF) oraz realizowanym przez nią programom Casa Herbalife służącym zapewnieniu dzieciom w potrzebie odpowiednich standardów żywieniowych. Ponadto sponsorujemy ponad 190 światowej klasy sportowców, drużyn i wydarzeń z całego świata, w tym Cristiano Ronaldo, drużynę LA Galaxy oraz zawodników z tytułami mistrzów w wielu innych dyscyplinach sportu.

Spółka zatrudnia ponad 8000 osób na całym świecie, a zyski ze sprzedaży jej akcji na nowojorskiej giełdzie (NYSE: HLF) osiągnęły w 2015 r. wartość 4,5 bld dolarów. Więcej informacji można uzyskać na stronach Herbalife.com lub IAmHerbalife.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Herbalife
Mike Gutierrez
tel. 213-745-0401
e-mail: michaelgu@herbalife.com

Contacts

Herbalife
Mike Gutierrez
tel. 213-745-0401
e-mail: michaelgu@herbalife.com