Parallels Holdings Limited ogłasza sprzedaż platformy Odin Service Automation spółce Ingram Micro

Pozostałe dwa działy usługowe Plesk i Virtuozzo zostaną wydzielone jako odrębne podmioty.

RENTON, Waszyngton--()--Parallels Holdings Limited poinformowała dziś o zawarciu ostatecznej umowy sprzedaży spółce Ingram Micro Inc. (www.ingrammicro.com) swojej platformy automatyzacji usług Odin Service Automation wraz z powiązanymi technologiami zarządzania chmurą, własnością intelektualną oraz marką Odin. Nie ujawniono wartości transakcji, ale wiadomo, że ma zostać sfinalizowana do końca 2015 r.

Należący do Parallels dział wieloplatformowych rozwiązań biznesowych w dalszym ciągu będzie funkcjonował jako odrębny podmiot pod marką Parallels (www.parallels.com). Dział Plesk, dostarczający rozwiązania z zakresu zarządzania siecią ponad 10 milionom małych przedsiębiorstw i hosterów na całym świecie, również będzie działał jako odrębny podmiot pod marką Plesk (www.plesk.com). Z kolei dział Virtuozzo, który opracowuje najpopularniejsze na rynku technologie wirtualizacji kontenerowej, będzie funkcjonował jako odrębny podmiot pod marką Virtuozzo (www.virtuozzo.com). Wszystkie trzy podmioty pozostaną własnością spółki Parallels Holdings Limited i będą podlegać jej kontroli.

„Niezwykle cieszymy się z osiągnięcia kolejnego kamienia milowego w naszej wieloletniej współpracy z Ingram Micro. Transakcja ta przyniesie klientom, partnerom i pracownikom platformy Odin Service Automation wielkie korzyści. Jednocześnie zyskujemy szansę na zintensyfikowanie realizacji naszych celów, nie przestając dostarczać wiodących na rynku produktów pod markami Parallels, Plesk i Virtuozzo” - mówił Birger Steen, dyrektor generalny Parallels Holdings Limited.

Na czele działu Plesk stanie Nils Hueneke, od wielu lat pełniący czołowe role w Parallels i Odin oraz weteran branży hostingu i usług w chmurze.

„Perspektywa przeniesienia Plesk na nowy, wyższy poziom funkcjonowania wydaje mi się nadzwyczaj interesująca. Od tej pory będziemy mogli poświęcać maksymalnie dużo uwagi naszym najważniejszym grupom klientów, czyli projektantom stron internetowych, deweloperom i hosterom, przyspieszając rozwój Plesk jako najlepszej platformy paneli sterowania i zarządzania siecią” - mówił Nils Hueneke, dyrektor generalny Plesk.

Na czele Virtuozzo stanie Rob Lovell, który w październiku powrócił do Parallels po okresie pracy na stanowiskach kierowniczych w Colt (po przejęciu Colt przez ThinkGrid, którego był założycielem i dyrektorem generalnym).

„Virtuozzo przodował na rynku kontenerów, usług w chmurze, PaaS i IaaS na długo zanim pojęcia te przenikły do powszechnej świadomości. Dzięki transakcji zintensyfikujemy nasze działania zmierzające do szybszej realizacji planu wsparcia klientów przy wzbogacaniu ich oferty za pomocą technologii Virtuozzo w zakresie wirtualizacji kontenerowej i przechowywania danych”.

„Uważamy, że jest to niezwykle obiecująca transakcja dla naszych przedsiębiorstw, podmiotów stowarzyszonych, partnerów i klientów. Ingram Micro z przyjemnością udzieli dalszego wsparcia dla linii produktów Parallels Plesk i Virtuozzo w związku z nabyciem platformy Odin Automation i zwiększeniem inwestycji w jej obrębie - powiedział wiceprezes Ingram Micro, Nimesh Dave. - Dzięki połączeniu sił Ingram Micro i Odin będziemy w stanie zapewnić naszym klientom i partnerom idealne połączenie doświadczenia i wiedzy oraz dostęp do relacji handlowych. Ingram Micro pragnie wspierać wszystkich obecnych klientów używających platformy Odin, jednocześnie inwestując w ulepszanie i rozwijanie technologii z korzyścią dla wszystkich”.

Parallels Holdings Limited

Parallels Holdings Limited z siedzibą w Schaffhausen (Szwajcaria) jest spółką macierzystą posiadającą 100% udziałów w Parallels, Odin Automation, Plesk i Virtuozzo. Grupa została założona przez jej obecnego prezesa, Sergueia Beloussova, a od 2010 r. funkcję dyrektora generalnego piastuje Birger Steen. W 2014 r. przychody spółki przekroczyły poziom 150 mln USD, a jej działalność wspierają czołowi inwestorzy w branży, w tym Bessemer Venture Partners, Insight, Intel Capital, Almaz, Russia Partner, Cisco oraz Ingram Micro. Parallels Holdings Limited osiągnęła czołową pozycję w branży oprogramowania wirtualizacyjnego do pulpitów, serwerów i kontenerów, paneli kontrolnych oraz automatyzacji usług w chmurze.

Virtuozzo

Virtuozzo jest jednym z najważniejszych dostawców oprogramowania z zakresu wirtualizacji i infrastruktury usług w chmurze, umożliwiający dostawcom usług, niezależnym dostawcom oprogramowania (ISV) i przedsiębiorcom tworzenie bezpiecznych, solidnych zwirtualizowanych platform o wysokiej konwergencji, pozwalających na uruchomienie aplikacji i usług w chmurze. W 2001 r. spółka Virtuozzo, będąc pionierem w swojej branży, opracowała pierwszą dostępną na skalę komercyjną technologię wirtualizacji kontenerowej, która jest obecnie wykorzystywana przez ponad 500 partnerów na całym świecie, umożliwiając obsługę ponad miliona środowisk wirtualnych przy krytycznym obciążeniu pracą w chmurze. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.virtuozzo.com.

Plesk

Plesk jest czołową platformą w chmurze, która umożliwia obsługę i tworzenie aplikacji, stron internetowych i usług hostingowych. Wśród spółek partnerujących Plesk znajduje się 50% spośród 100 najważniejszych dostawców usług na świecie. Plesk pracuje na ponad 300 tys. serwerów, obsługując ponad 10 mln stron internetowych i ponad 15 mln skrzynek poczty elektronicznej. Platforma jest dostępna w 26 językach i w 140 krajach. Ułatwiając pracę administratorom systemów oraz upraszczając protokoły SMB od początku XXI wieku, dziś zapewniamy nową wartość dodaną w ramach licznych usług przynoszących korzyści deweloperom aplikacji - w połączeniu z prostszą, bardziej bezpieczną infrastrukturą sieciową, zarządzaną przez profesjonalistów i spółki hostingowe. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.plesk.com.

Parallels

Parallels jest globalnym liderem w zakresie rozwiązań wieloplatformowych, umożliwiających oraz ułatwiających klientom korzystanie z pożądanych aplikacji i plików oraz dostęp do nich za pośrednictwem dowolnego urządzenia lub systemu operacyjnego. Ułatwiamy naszym klientom korzystanie z najlepszych technologii działających w systemach Windows®, Mac®, iOS, Android™ oraz chmury. Parallels rozwiązuje złożone problemy inżynieryjne i problemy zgłaszane przez użytkowników, dzięki czemu korzystanie z aplikacji, zarówno w trybie lokalnym, jak i zdalnym, a także za pośrednictwem prywatnego centrum danych lub chmury, staje się dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych niezwykle proste i oszczędne. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.parallels.com/about.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym/sporządzono wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Odin
Nikolett Bacso
tel. 425-282-5982
e-mail: nbacso@odin.com
@NikolettPR

Contacts

Odin
Nikolett Bacso
tel. 425-282-5982
e-mail: nbacso@odin.com
@NikolettPR