Wspólne przedsięwzięcie Brookfield i Qatar Investment Authority w związku z budową wartego 8,6 mld USD obiektu Manhattan West

Brookfield and Qatar Investment Authority Form Joint Venture on $8.6 Billion Manhattan West Development (Photo: Business Wire)

NOWY JORK--()--Spółka Brookfield Property Partners L.P. (NYSE: BPY) (TSX: BPY.UN) podała dzisiaj do wiadomości, że jeden z jej podmiotów zależnych podjął wspólne przedsięwzięcie z katarskim funduszem inwestycyjnym Quatar Investment Authority (QIA) w związku z projektem budowy Manhattan West, obiektu o wielorakim przeznaczeniu zlokalizowanym w Nowym Jorku. W ramach transakcji spółka Brookfield sprzedała 44% udziałów w projekcie na rzecz QIA. Całkowitą wartość nieruchomości po ukończeniu budowy i stabilizacji ceny szacuje się na 8,6 mld USD.

Niniejszy komunikat Smart News zawiera multimedia. Pełna wersja dostępna jest na stronie: http://www.businesswire.com/news/home/20151028006358/en/

"Współpraca Brookfield z QIA od wielu lat układa się pomyślnie, dlatego cieszymy się, że QIA podziela naszą wizję tego przełomowego projektu" - stwierdził Bruce Flatt, dyrektor generalny działu zarządzania aktywami Brookfield Asset Management.

"Bardzo chętnie nawiążemy bliższą współpracę z Brookfield i zainwestujemy w ten światowej klasy obiekt. To wspólne przedsięwzięcie stanowi przykład naszej strategii inwestowania w wysokiej jakości obiekty we współdziałaniu z silnymi partnerami. Oznacza to również dodatkowe potwierdzenie wieloletniego zaufania, jakim QIA obdarza rynek USA" - oświadczył Jego Wysokość Szejk Abdulla Bin Mohammed Bin Saud Al-Thani, dyrektor generalny Qatar Investment Authority.

Manhattan West to projekt zakładający budowę kompleksu pięciu budynków o powierzchni ponad 650 tys. metrów kwadratowych w zachodniej części Manhattanu, zlokalizowanych w granicach ulicy 31 i 33 oraz alei 9 i 10. Projekt składa się z następujących etapów:

- One Manhattan West - Budynek biurowy liczący 67 kondygnacji, o powierzchni ok. 185 800 metrów kwadratowych, obecnie będący w budowie, przeznaczony do wynajmu dla Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP; jego ukończenie planowane jest na rok 2019.

- Two Manhattan West - Drugi biurowiec o powierzchni ok. 185 800 metrów kwadratowych, który zostanie zbudowany w tej samej lokalizacji po wynajęciu całej powierzchni pierwszego obiektu.

- Three Manhattan West - 62-kodygnacyjny luksusowy wieżowiec mieszkalny, obecnie będący w budowie, który obejmie 844 apartamenty; pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić w 2017 r., a ostateczne zakończenie prac nad obiektem zaplanowano na 2018 r.

- Four Manhattan West - Wstępne plany przewidują budowę hotelu lub kolejnego obiektu mieszkalnego.

- Five Manhattan West - Biurowiec liczący ok. 167 tys. metrów kwadratowych, wcześniej znany jako 450 West 33rd Street, obecnie przechodzi program przebudowy o wartości 350 milionów USD, który obejmuje pełną modernizację i integrację budynku z kompleksem Manhattan West. W ostatnim roku spółka Brookfield podpisała umowy najmu tej nieruchomości na ponad 37 tysięcy metrów kwadratowych z najemcami z sektora technologii i mediów, w wyniku czego obecnie 90% obiektu jest już zajęte.

- Central Plaza / Retail - Kompleks Manhattan West campus będzie przecinać ogólnodostępny park o powierzchni ok. 8 tys. metrów kwadratowych, tworząc nowy obszar zamknięty dla ruchu kołowego wzdłuż ulicy 32, obejmujący tereny zielone i około 18 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowych, restauracji i innych udogodnień.

"Manhattan West jest na dobrej drodze aby stać się najważniejszym luksusowym obiektem o wielorakim przeznaczeniu w dzielnicy Hudson Yards - kolejnej znakomitej lokalizacji w Nowym Jorku" - stwierdził Ric Clark, dyrektor generalny Brookfield Property Group.

"Sprzedaż udziałów w Manhattan West jest zgodne z naszą strategia aktywnego recyklingu kapitału za pośrednictwem współpracy z czołowymi instytucjami inwestycyjnymi".

Brookfield Property Partners

Brookfield Property Partners to jedna z największych firm na świecie w sektorze nieruchomości komercyjnych, dysponująca aktywami o łącznej wartości 60 mld USD. Jesteśmy wiodącymi właścicielami, operatorami i inwestorami w nieruchomości komercyjne o zróżnicowanym portfelu, który obejmuje przeszło 130 najwyższej jakości nieruchomości biurowych oraz ponad 150 najlepszych w swojej klasie centrów handlowych na całym świecie. Posiadamy także prawa do obiektów wielorodzinnych, nieruchomości wynajmowanych na zasadzie triple-net, a także do obiektów przemysłowych i hotelowych. Brookfield Property Partners to spółka notowana na giełdach w Nowym Jorku i Toronto. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: www.brookfieldpropertypartners.com. Ważne informacje będą przekazywane wyłącznie za pośrednictwem ww. strony internetowej. Zachęcamy inwestorów do zapoznawania się z jej zawartością.

Brookfield Property Partners to flagowa spółka z sektora nieruchomości będąca własnością Brookfield Asset Management, podmiotu zarządzającego aktywami alternatywnym o wartości powyżej 200 mld USD.

Contacts:
Media:
Melissa Coley
Vice President, Communications
Tel: (212) 417-7215
Email: melissa.coley@brookfield.com
Investors:
Matthew Cherry
Vice President, Investor Relations
Tel: (212) 417-7488
Email: matthew.cherry@brookfield.com

Qatar Investment Authority (QIA)

Fundusz Qatar Investment Authority został założony przez państwo Katar w 2005 r. w wyniku wizji Jego Królewskiej Mości emira Hamada ibn Chalifa Al Saniego, ukierunkowanej na wzmocnienie gospodarki kraju poprzez dywersyfikację klas aktywów. W oparciu o przeszło trzydziestoletnią tradycję katarskich inwestycji, jego wciąż rozwijany portfel inwestycji długoterminowych uzupełnia ogromne bogactwo zasobów naturalnych tego kraju.

Celem Kataru jest stanie się głównym, międzynarodowym ośrodkiem zarządzania finansami i inwestycjami. Jest to wizja, którą dzieli zarówno rząd, jak i sami mieszkańcy i instytucje działające na terenie tego kraju.

Fundusz QIA z siedzibą w Ad-Dauha, obecnie posiadający także filię w Nowym Jorku, jest zorganizowany w sposób umożliwiający funkcjonowanie na najwyższym poziomie globalnych inwestycji. Będąc światowej klasy inwestorem, QIA przestrzega najbardziej rygorystycznych standardów finansowych i handlowych. Fundusz posiada silną pozycję w zakresie inwestowania w aktywa różnej klasy, w tym papiery wartościowe w obrocie giełdowym, nieruchomości, aktywa alternatywne i spółki niepubliczne na wszystkich głównych rynkach kapitałowych, jak również na rynkach wschodzących.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowe: www.qia.qa lub pod poniższymi numerami telefonów:

Media:
David Henderson
Mallory Weinberg
UK: +44 20 7251 3801
US: +1 646 805 2043

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

KONTAKT:
Dane kontaktowe Qatar Investment Authority
Media:
David Henderson
Mallory Weinberg
Wielka Brytania
tel.+44-20-7251-3801
Stany Zjednoczone
tel. +1-646-805-2043
Dane kontaktowe Brookfield Property Partners L.P.
Media:
Melissa Coley
Wiceprezes ds. komunikacji
tel. 212-417-7215
e-mail: melissa.coley@brookfield.com
Inwestorzy:
Matthew Cherry
Wiceprezes ds. relacji inwestorskich
tel. 212-417-7488
e-mail: matthew.cherry@brookfield.com

Release Summary

Brookfield Property Partners L.P. announced today that one of its subsidiaries has entered into a joint venture with Qatar Investment Authority on the mixed-use Manhattan West development project.

Contacts

KONTAKT:
Dane kontaktowe Qatar Investment Authority
Media:
David Henderson
Mallory Weinberg
Wielka Brytania
tel.+44-20-7251-3801
Stany Zjednoczone
tel. +1-646-805-2043
Dane kontaktowe Brookfield Property Partners L.P.
Media:
Melissa Coley
Wiceprezes ds. komunikacji
tel. 212-417-7215
e-mail: melissa.coley@brookfield.com
Inwestorzy:
Matthew Cherry
Wiceprezes ds. relacji inwestorskich
tel. 212-417-7488
e-mail: matthew.cherry@brookfield.com