Společnost Velcro Companies přebírá dva výrobce speciálních tkanin se sídlem v Belgii, Alfatex a Gevaert

Akvizice posílí globální schopnosti a urychlí inovace

Deinze (Belgie)--()--Společnost Velcro Companies, přední světový výrobce v odvětví upevňovacích řešení, dnes oznámila, že uskutečnila akvizici společnosti Alfatex, předního výrobce upevňovacích háčků a poutek v lékařském, automobilovém a průmyslovém sektoru, a dále společnosti Gevaert, která vyrábí elastické a pevné popruhy pro oděvní průmysl. Tento krok rozšíří přítomnost společnosti Velcro Companies v Evropě, posílí její produktové portfolio a otevře cestu investicím do výzkumu a vývoje. Tím urychlí tempo produktových inovací.

"Rychle budujeme globální kapacity, abychom získali větší rozsah a efektivitu, a současně posilujeme naše místní zastoupení, abychom zůstali blízko k zákazníkům," řekl Fraser Cameron, prezident a generální ředitel společnosti Velcro Companies. "Tento přístup nám pomůže reagovat na potřeby zákazníků, vyhledávat příležitosti pro nové produktové inovace a zlepšovat naši schopnost zajistit rychlé a efektivní dodávky našim zákazníkům."

Alfatex a Gevaert jsou soukromé společnosti se sídlem v Deinze v Belgii. Alfatex má rozsáhlé portfolio specializovaných produktů, od zakázkových popruhů pro obvazy až po řešení na míru pro automobilový průmysl. Společnost Gevaert je od roku 1899 předním výrobcem zaměřeným na popruhy pro šle, opasky a elastické pásy, především pro značkové oblečení. Finanční podmínky transakcí nebyly zveřejněny.

Dnešní zpráva je součástí strategie společnosti Velcro Companies. Cílem této strategie je rozšířit globální platformu firmy, posílit její provozní kapacity a urychlit vývoj nových produktů. V roce 2014 rozšířila společnost Velcro Companies svou přítomnost v Brazílii a Latinské Americe prostřednictvím akvizice, a otevřením nové kanceláře v Sao Paulu.

Cameron dodal: "Díky třem akvizicím v posledních 18 měsících se Velcro Companies rozvinula v přední nezávislou společnost v globálním odvětví upevňovacích prvků, se soustředěnou strategií, která použije svou akceschopnost, kreativitu a blízkost k zákazníkům k řízení inovací a růstu.

Naše rozšíření v globálním měřítku umožní společnosti pokračovat ve významných investicích do výzkumu a vývoje. Za příležitost považujeme nejen poskytování lepších řešení, než jaká poskytuje kterýkoli z našich konkurentů, ale také naši jedinečnou pozici pro uvedení zcela nové kategorie produktů. Značky Alfatex a Gevaert si svými inovacemi a pochopením zákazníků vybudovaly silnou pověst, která nám pomůže tohoto cíle dosáhnout."

O společnosti Velcro Companies:

Velcro Companies je globální technologická organizace, která dodává upevňovací řešení. Nabízí řešení problémů jednoduchými, elegantními a překvapivými způsoby, pro podniky i spotřebitele po celém světě. Velcro Companies má více než 50 let zkušeností, a je hrdá na své dědictví v oblasti inovací. Vlastní více než 400 aktivních patentů a řadu ochranných známek, včetně ochranné známky VELCRO®, která je registrována na celém světě. Nabízí globální zdroje pro řešení na světové úrovni. Provozuje výrobní závody ve Španělsku, Spojených státech, Kanadě, Mexiku a Číně, a prodejní kanceláře po celém světě. Navštivte server Velcro.com, na kterém můžete nakupovat naše výrobky, dozvědět se další informace. "Lajkujte" značku VELCRO® na Facebooku:http://www.facebook.com/velcrobrand.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

FleishmanHillard
Amy Thompson, 617-692-0508
Amy.Thompson@fleishman.com

Contacts

FleishmanHillard
Amy Thompson, 617-692-0508
Amy.Thompson@fleishman.com