Coty jmenuje Eliu Leoniho Scetiho generálním ředitelem

Vedoucí sektoru sezónního spotřebitelského zboží na globální úrovni se ujme funkce generálního ředitele společnosti

Bart Becht zůstane předsedou představenstva

Elio Leoni Sceti (Photo: Business Wire)

NEW YORK--()--Společnost Coty Inc. (burzovní index NYSE:COTY) dnes oznámila, že jmenovala Elia Leoniho Scetiho, vedoucího sektoru sezónního rychloobrátkového zboží, do funkce generálního ředitele Coty. Současný prozatímní generální ředitel a předseda představenstva společnosti Bart Becht setrvá ve funkci předsedy představenstva.

Leoni Sceti má za sebou návrhy a realizaci firemních strategií pro budování globálních značek a podařilo se mu dosáhnout významných finančních přínosů ve společnostech orientovaných na zákazníky, od firmy EMI Music po společnost Iglo Group, ve které momentálně působí jako generální ředitel. Ve společnosti Iglo Group, přední evropské firmě zaměřené na mražené potraviny, úzce spolupracoval se svými kolegy na úspěšné restrukturalizaci rozvoje firmy a realizaci investičních modelů v rámci strategie „Better Meals Together“ („Společně za lepší jídlo“). Docílil toho, aby se tržní trendy obrátily na její klíčové značky, jako například Birds Eye, Iglo a Findus. Pod jeho vedením zavedla společnost Iglo průkopnický firemní program společenské odpovědnosti zaměřený na výhody mražení potravin, aby se zabránilo jejich plýtvání.

Jako generální ředitel EMI Music spojil své nadšení pro budování globálních značek s láskou, kterou má hudební průmysl k tvůrčím talentům. Úspěšně vrátil společnost k růstu tržeb, zvýšil zisk a zvrátil předchozí klesající trend. Stál v čele transformace společnosti EMI od tradičních značek nahrávacích studií na hudební společnost orientovanou na zákazníky, pomohl k dosažení globálního úspěchu stávajícím i novým umělcům, jako například Coldplay, Katy Perry a David Guetta, a dosáhl celosvětového rozšíření mistrovských kousků z katalogu, jako například kompletní nahrávky Beatles v digitální úpravě. Leoni Sceti pracoval rovněž pro společnost P&G a poté 16 let na různých vedoucích pozicích v oblasti marketingu ve společnosti Reckitt Benckiser (RB), kde v průběhu svého funkčního období zodpovídal za trh v Severní Americe, Evropě a na globální úrovni a soustavně dosahoval úspěchů, pokud jde o růst tržeb a zvyšování zisku.

„Jsme velice rádi, že můžeme Eliu přivítat na nejvyšší pozici ve společnosti Coty,“ řekl Becht. „Jeho rozsáhlé zkušenosti a celá řada úspěchů při budování úspěšných globálních značek budou významným přínosem pro společnost Coty v jejím úsilí o upevnění silné pozice v kosmetickém průmyslu na celém světě. Znám Eliu na profesionální úrovni již mnoho let, od naší společné práce ve společnosti RB, a pevně věřím, že je to ten pravý člověk, který povede Coty a bude dohlížet na další fáze jejího rozvoje“.

„Je pro mě ctí a těším se na to, že se stanu součástí společnosti Coty v důležitém okamžiku jejího vývoje“, řekl Leoni Sceti. „Coty reprezentuje spojení mé lásky k budování globálních značek, vášně pro inovace a skvělých produktů, ke kterým mají zákazníci emocionální vztah. Věřím, že existuje jedinečná možnost stavět na zavedeném špičkovém globálním základě, který společnost vybudovala na celém světě a těším se na spolupráci se všemi jejími zaměstnanci na vytváření obdivuhodných kolekcí globálních značek a platforem Coty“.

„Jsem velice rád, že budu znovu spolupracovat s Bartem, který zastává ve společnosti Coty funkci předsedy představenstva. Velice uznávám jeho vizi a vedení a těším se na spolupráci s ním. Těším na to, že povznesu Coty na ještě vyšší úroveň.“

Ve funkci generálního ředitele Coty, ve které začne pracovat oficiálně od 1. července 2015, bude Leoni Sceti zodpovídat za dohled nad rozvojem portfolia předních značek společnosti v oblasti parfémů, dekorativní kosmetiky a produktů pro péči o pokožku a tělo. Jeho zkušenosti s efektivním vedením několika globálních firem v různých průmyslových sektorech budou pro Coty významným přínosem, neboť přední značky této firmy se v současné době prodávají ve více než 130 zemích světa.

Devětačtyřicetiletý Leoni Sceti je momentálně nezávislým členem správní rady společnosti Anheuser-Busch InBev a zůstane členem správní rady společnosti Iglo Group s omezenými pravomocemi. Pracuje ve funkci předsedy představenstva společnosti Beamly, společenské platformy zaměřené na televizi a objevování obsahu a jako předseda představenstva společnosti LSG Holdings, speciální investiční a poradenské firmy. Leoni Sceti je rovněž poradcem globálního fóra One Young World, které svádí dohromady budoucí vůdčí osobnosti z více než 160 zemí.

O společnosti Coty Inc.

Coty je přední nadnárodní kosmetická společnost s ročním čistým obratem ve výši 4,6 miliard dolarů (za fiskální rok končící 30. června 2014). Coty byla založena roku 1904 v Paříži a je společností produkující čistě hravou kosmetiku, pod kterou spadají celosvětově známé značky parfémů a kosmetiky pro barvení vlasů a péči o pokožku a tělo. Produkty firmy se prodávají ve více než 130 zemích světa. Produktová nabídka Coty zahrnuje známé globální značky, jako jsou například adidas, Calvin Klein, Chloe, DAVIDOFF, Marc Jacobs, OPI, philosophy, Playboy, Rimmel a Sally Hansen.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

Vztahy s investory
Kevin Monaco Tel : 212-389-6815
Viceprezident, pokladník a vedoucí oddělení pro vztahy s investory
nebo
Kontakt pro média
Jessica Baltera Tel : 212-389-7584
Viceprezidentka pro komunikaci

Contacts

Vztahy s investory
Kevin Monaco Tel : 212-389-6815
Viceprezident, pokladník a vedoucí oddělení pro vztahy s investory
nebo
Kontakt pro média
Jessica Baltera Tel : 212-389-7584
Viceprezidentka pro komunikaci