Coty Inc. mianuje Elio Leoni Sceti dyrektorem wykonawczym

Doświadczony światowy lider w branży produktów konsumenckich przejmie stanowisko dyrektora wykonawczego

Bart Becht zachowa funkcję przewodniczącego zarządu

Elio Leoni Sceti (Photo: Business Wire)

NOWY JORK--()--Firma Coty Inc. (NYSE:COTY) podała dzisiaj informację, że Elio Leoni Sceti, posiadający duże doświadczenie w sprawowaniu funkcji kierowniczych w branży szybko zbywalnych towarów konsumpcyjnych, zostanie nowym dyrektorem wykonawczym Coty. Bart Becht, który obecnie pełni funkcję tymczasowego dyrektora wykonawczego i przewodniczącego zarządu Coty, pozostanie na stanowisku przewodniczącego zarządu.

Leoni Sceti miał okazję zademonstrować swoje umiejętności w zadaniach polegających na projektowaniu i realizacji strategii korporacyjnych oraz w kreowaniu globalnych marek i osiąganiu wybitnych wyników finansowych w przedsiębiorstwach o działalności ukierunkowanej na klienta, do których należą między innymi firmy EMI Music i Iglo Group. W tej ostatniej Sceti obecnie pełni funkcję dyrektora wykonawczego. W Iglo Group, jednej z czołowych firm zajmujących się produkcją mrożonej żywności, Sceti ściśle współpracował ze swoim zespołem nad pomyślnym przekształceniem modeli inwestycji i wzrostu firmy wpisujących się w strategię „Better Meals Together (Razem na rzecz lepszej jakości posiłków)”, zmieniając kierunek trendów udziału w rynku na korzyść jej głównych marek - Birds Eye, Iglo i Findus. Pod jego kierownictwem Iglo prowadziło branżowy program mający na celu redefinicję odpowiedzialności społecznej biznesu, skupiający się na korzyściach związanych z zamrażaniem żywności w celu zmniejszenia ilości odpadów żywnościowych.

Jako dyrektor wykonawczy EMI Music Sceti połączył swoją pasję do kreowania marki konsumenckiej i mediów na skalę globalną z zamiłowaniem do kreatywności typowej dla przedstawicieli branży muzycznej. Dzięki temu doprowadził do zwiększenia wzrostu przychodów i marży zysku i spowodował odwrócenie notowanych wcześniej tendencji spadkowych. Sceti stanął na czele przekształcenia EMI z tradycyjnej wytwórni płytowej w firmę fonograficzną ukierunkowaną na konsumenta, przyczyniając się do ogólnoświatowego sukcesu artystów o ugruntowanej pozycji oraz nowych, takich jak Coldplay, Katy Perry i David Guetta, a także do globalnego rozpowszechniania doskonałych wydawnictw archiwalnych, obejmującego między innymi remastering cyfrowy pełnej kolekcji płyt The Beatles. Leoni Sceti pracował również dla P&G oraz przez kolejne 16 lat pełnił różne funkcje związane z zarządzaniem w marketingu oraz zajmował główne stanowiska kierownicze w Reckitt Benckiser (RB), gdzie nadzorował oddziały północnoamerykański, europejski i globalny i stale dbał o czołową pozycję w branży w zakresie wzrostu przychodów i marży zysku.

„Z wielką przyjemnością witamy Elio na głównym stanowisku kierowniczym w Coty” – powiedział Becht. „Duże doświadczenie i ugruntowana pozycja Elio w zakresie kreowania odnoszących sukcesy globalnych marek stanowią niezwykle wartościowy atut dla firmy Coty, która dąży do zdobywania coraz lepszej pozycji w światowej branży kosmetycznej. Miałem okazję poznać Elio w ciągu wieloletniej pracy zawodowej, począwszy od czasów, kiedy obydwaj byliśmy zatrudnieni w RB, i jestem przekonany, że jest on odpowiednią osobą do pokierowania kolejnym etapem rozwoju Coty”.

„Jestem zaszczycony i szczęśliwy, że mogę rozpocząć współpracę z Coty w tym jakże ważnym momencie dla wzrostu firmy” - stwierdził Leoni Sceti. „Coty łączy w sobie moje zamiłowanie do kreowania globalnych marek z pasją do innowacji i doskonałych produktów, które mają dla konsumentów wartość emocjonalną. Uważam, że na globalnej platformie Coty o ugruntowanej pozycji na rynku światowym można bardzo wiele zbudować, dlatego cieszę się, że będę miał szansę współpracy ze wszystkimi pracownikami firmy prowadzącej do wykorzystania potencjału niezwykłej kolekcji globalnych marek i oferty produktów kosmetycznych Coty”.

„Jestem bardzo zadowolony z możliwości ponownej współpracy z Bartem na stanowisku przewodniczącego zarządu Coty. Bardzo szanuję jego wizję i strategię przywództwa oraz z niecierpliwością oczekuję rozpoczęcia naszej współpracy. Cieszę się, że będę mógł pomóc Coty w osiągnięciu kolejnego poziomu rozwoju”.

Jako dyrektor wykonawczy Coty, Leoni Sceti, który oficjalnie obejmie stanowisko 1 lipca 2015 r., będzie nadzorował wzrost oferty firmy obejmującej najważniejsze marki zapachów, kosmetyków kolorowych oraz do pielęgnacji twarzy i ciała. Jego doświadczenie w efektywnym zarządzeniu wielu przedsiębiorstw o zasięgu globalnym w kilku różnych branżach będzie stanowić ważny atut dla Coty, której główne marki są obecnie dostępne w ponad 130 krajach i regionach.

Leoni Sceti (wiek: 49 lat) jest obecnie niezależnym członkiem rady dyrektorów Anheuser-Busch InBev i pozostanie na stanowisku członka zarządu niepełniącego funkcji wykonawczych Iglo Group. Sceti pełni funkcję przewodniczącego zarządu Beamly, platformy społecznościowej i służącej do wyszukiwania treści skupionej wokół branży telewizyjnej oraz przewodniczącego zarządu LSG Holdings zajmującego się inwestycjami i doradztwem. Leoni Sceti jest także doradcą One Young World, globalnego forum zrzeszającego przyszłych liderów z ponad 160 krajów.

Coty Inc.

Coty to jeden z liderów globalnej branży kosmetycznej, którego przychody netto za rok obrotowy zakończony 30 czerwca 2014 r. sięgnęły 4,6 mld USD. Założona w Paryżu w 1904 r. Coty jest firmą kosmetyczną, która specjalizuje się w produktach zapewniających piękny wygląd. Jej oferta obejmuje znane zapachy, kosmetyki do makijażu oraz produkty do pielęgnacji skóry i ciała. Można je nabyć w ponad 130 krajach i regionach całego świata. W ofercie produktów Coty znajdują się globalne marki, takie jak: adidas, Calvin Klein, Chloé, DAVIDOFF, Marc Jacobs, OPI, philosophy, Playboy, Rimmel oraz Sally Hansen.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym/sporządzono wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Kontakt
Relacje inwestorskie
Kevin Monaco
Główny wiceprezes, skarbnik i specjalista ds. relacji inwestorskich
tel. 212-389-6815
lub
Media
Jessica Baltera
Wiceprezes ds. komunikacji
tel. 212-389-7584

Contacts

Kontakt
Relacje inwestorskie
Kevin Monaco
Główny wiceprezes, skarbnik i specjalista ds. relacji inwestorskich
tel. 212-389-6815
lub
Media
Jessica Baltera
Wiceprezes ds. komunikacji
tel. 212-389-7584