Jakość HDR w serwisie Amazon Prime Instant Video jeszcze w tym roku

Amazon nie ustaje w dostarczaniu klientom najwyższej klasy rozrywki - w tym roku udostępni im filmy w jakości HDR, w tym własne produkcje.

SEATTLE--()--spółka Amazon (NASDAQ:AMZN) poinformowała dziś, że nabywcy usługi Prime w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech jeszcze w tym roku będą mogli oglądać filmy i seriale w jakości HDR. W pierwszej kolejności oferta dotyczyć będzie własnych produkcji Amazon. W dążeniu do zapewnienia nabywcom usługi Prime niespotykanej jakości wrażeń filmowych w technice HDR spółka współpracuje ze studiami filmowymi w Hollywood, pionierami w dziedzinie nowych technologii i międzynarodowymi producentami elektroniki użytkowej.

„Wprowadzenie rozdzielczości 4K Ultra HD to był dopiero początek - już wkrótce użytkownicy Prime będą mogli oglądać filmy, seriale i programy telewizyjne, w tym własne produkcje Amazon, w jakości HDR. Wprowadzenie techniki HDR stanowi logiczny krok w kierunku zapewnienia naszym klientom najwyższej klasy rozrywki poprzez wzbogacenie oferty standardów jakości, w jakiej mogą oni oglądać swoje ulubione produkcje na Amazon Prime Instant Video” - powiedział Michael Paull, wiceprezes Amazon ds. produkcji w technice cyfrowej.

Amazon stale podnosi poprzeczkę, jeśli chodzi rozrywkę w najlepszym wydaniu. Prawie pół roku temu spółka rozszerzyła ofertę dla nabywców usługi Prime o filmy i seriale w jakości Ultra HD, konsekwentnie rozbudowując katalog tytułów dostępnych w wysokiej rozdzielczości 4K. Kolejny krok to HDR - technika, która pozwala uzyskać większy kontrast oraz wyraźniejsze szczegóły w cieniu i w jasnych obszarach obrazu, dzięki czemu kolory stają się pełniejsze, jaśniejsze i bardziej realistyczne niż kiedykolwiek.

Amazon

Spółka Amazon rozpoczęła działalność w lipcu 1995 r., uruchamiając serwis internetowy Amazon.com. Przyświecają jej cztery zasady: maksymalne ukierunkowanie na klienta bez ciągłego oglądania się na konkurencję, pasja do nowatorskich rozwiązań, dążenie do doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Jej dorobek pionierskich rozwiązań obejmuje m.in. wprowadzenie dla klientów opcji recenzowania produktów, zakupów przez jedno kliknięcie, rekomendacji dopasowywanych do indywidualnych potrzeb i gustów klienta, usług Prime, Fulfillment by Amazon, AWS czy Kindle Direct Publishing i Kindle, a także smartfonów i tabletów Fire Phone i Fire Tablet oraz urządzeń multimedialnych Amazon Fire TV.

Serwis Prime Instant Video

Nabywcy usługi Prime zyskują natychmiastową możliwość oglądania przez Internet, za pośrednictwem serwisu Prime Instant Video, dziesiątek tysięcy filmów i seriali, w tym wielokrotnie nagradzanych własnych produkcji Amazon (Amazon Original Series), nie musząc wnosić dodatkowej opłaty. Serwis Amazon Instant Video oferuje również wszystkim klientom możliwość wypożyczenia albo kupna zarówno najnowszych produkcji takich jak „Zaginiona dziewczyna”, „Boyhood” czy „Birdman”, jak i klasyków pokroju „Gwiezdnych Wojen”, a także oglądania przez Internet bieżących odcinków takich seriali jak „The Walking Dead”, „Skandal” czy „Better Call Saul”.

Amazon oferuje też możliwość oglądania seriali i filmów przy użyciu aplikacji Amazon Instant Video działającej na setkach różnych urządzeń, w tym m.in. telewizorach z dostępem do Internetu, urządzeniach multimedialnych Amazon Fire TV i Roku, konsolach Xbox i PlayStation, a także urządzeniach przenośnych takich jak telefony Fire Phone, tablety Fire Tablet, iPhone’y, iPady, a także na telefonach i tabletach z systemem operacyjnym Android. Filmy i seriale można też oglądać na stronie Amazon.com/PIV. Prime Instant Video to również jedyna w Stanach Zjednoczonych dostępna na abonament usługa streamowania, w ramach której filmy i seriale można oglądać również w trybie offline - w samolocie, na wakacjach i wszędzie, gdzie nie ma dostępu do Wi-Fi.

Nabywcy usługi Amazon Prime mają wyłączny dostęp do popularnych seriali telewizyjnych bez dodatkowych kosztów. Mogą oni cieszyć się wyjątkowo wciągającymi programami telewizyjnymi emitowanymi na bieżąco w ramach Amazon Original Series, do których należą „Transparent” wielokrotnie nagradzany Złotym Globem, podzielony na godzinne odcinki dramat „Bosch”, oparty na serii bestsellerów Michaela Connelly’ego, serial komediowy Romana Coppoli i Jasona Schwartzmana zatytułowany „Mozart in the Jungle” oraz komedia polityczna „Alpha House” z udziałem Johna Goodmana. Warto również wspomnieć o najpopularniejszych serialach HBO, takich jak „Rodzina Soprano”, „Czysta krew” oraz „Sześć stóp pod ziemią”, a także o popularnych serialach nadawanych w czasie najwyższej oglądalności, wśród których można wymienić „24 godziny”,”Kamuflaż”, „Downton Abbey”, „Extant”, „Wrogie niebo”, „Grimm”, „Hannibal”, „Justified: Bez przebaczenia”, „Orphan Black”, „Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak”, „Zawód: Amerykanin”, „Pod kopułą” oraz „Weronika Mars”. Nabywcy usługi mają również dostęp do wyjątkowej kolekcji programów dla dzieci, między innymi należące do Amazon Original Series „Annedroids”, „Gortimer Gibbon’s Life on Normal Street” oraz zdobywca nagrody Annie i nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy „Tumble Leaf”, a także popularne programy produkcji Nickelodeon i Nick Jr., takie jak „SpongeBob Kanciastoporty”, „Dora poznaje świat”, „Umizoomi”, „Śladem Blue” i „Bąbelkowy świat gupików”.

Oprócz dziesiątek tysięcy tytułów do obejrzenia w ramach streamingu, nabycie usługi Amazon Prime (www.amazon.com/prime) oznacza uzyskanie dostępu do miliona piosenek i setek list odtwarzania w ramach Prime Music, nieograniczonej bezpłatnej wysyłki milionów produktów w ciągu dwóch dni, a także pierwszeństwo w korzystaniu z wybranych ofert Lightning Deals, możliwość przechowywania zdjęć bez limitu oraz dostęp do ponad 800 000 książek - wszystko to za jedyne 99 USD rocznie.

Wyczerpujące informacje na temat obsady i twórców poszczególnych produkcji, z uwzględnieniem biografii i filmografii, można znaleźć na profilu IMDb poświęconym Amazon (www.imdb.com). IMDb to najpopularniejsze i najbardziej niezawodne źródło informacji na temat filmów, programów telewizyjnych oraz znanych osób.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

KONTAKT:
Amazon.com, Inc.
Kontakt dla mediów
tel. 206-266-7180
e-mail: Amazon-pr@amazon.com
www.amazon.com/pr

Contacts

KONTAKT:
Amazon.com, Inc.
Kontakt dla mediów
tel. 206-266-7180
e-mail: Amazon-pr@amazon.com
www.amazon.com/pr