Spółka CG zaopatrzy ANDE w inteligentną infrastrukturę energetyczną

  • Pozwoli to na montaż przekaźników zabezpieczających i systemów automatyzacji ZIV;
  • Inwestycja wpisuje się w projekt rozbudowy i modernizacji sieci energetycznej Paragwaju o mocy 220 kV i 66kV;
  • Bank Światowy podwaja wartość inwestycji w Paragwaju.
Mr. Laurent Demortier, CEO and Managing Director, CG (Photo: Business Wire)

Mr. Laurent Demortier, CEO and Managing Director, CG (Photo: Business Wire)

BOMBAJ, Indie--()--Spółka Avantha Group Company podpisała ważną umowę z krajowym dostawcą energii elektrycznej w Paragwaju - Administración Nacional de Energia (ANDE). Przedmiotem umowy jest dostarczenie 10 kompleksowych systemów automatyzacji podstacji ZIV, a jej zakres obejmuje usługi techniczne, szkolenia oraz integrację systemową.

Finansowany przez Bank Światowy projekt ma zostać zrealizowany w ciągu sześciu miesięcy. W styczniu br. Bank Światowy ogłosił nową strategię współpracy z Paragwajem na lata 2015 - 2018, której orientacyjna wartość wynosi 1 - 1,1 mld USD. Została ona zatwierdzona w grudniu i opiewa na kwotę ponad dwukrotnie przewyższającą 400 mln USD, którą kraj otrzymał dotychczas od Banku Światowego.

Spółka CG zdobyła to zamówienie wygrywając rywalizację z podmiotami krajowymi i zagranicznymi. Zapowiada ono bliską współpracę z ANDE, jako że kraj stawia na poprawę niezawodności i przepustowości swojej sieci dystrybucyjnej. CG ostatnio dostarczyła kolejną partię zabezpieczeń i liczników ZIV, a zeszłego listopada podpisała umowę na dostawę ośmiu jedno i trójfazowych transformatorów o łącznej mocy 420 MVA w ramach rozbudowy sieci energetycznej 220 kV i 66kV.

Paragwaj jest krajem o bogatych zasobach naturalnych, a ekologiczna produkcja energii jest tam jednym z obszarów priorytetowych. Możliwości produkcyjne kraju, w połączeniu z potrzebą doskonalenia sieci dystrybucyjno-przesyłowej i wsparciem finansowym Banku Światowego, otwierają kraj na nowe, atrakcyjne możliwości w zakresie współpracy z technologicznie zaawansowanymi przedsiębiorstwami pokroju CG. Przedstawiciel ANDE stwierdził, że z przyjemnością podejmują współpracę z CG - spółką, która wykazała się już wcześniej ogromną konsekwentnością, oferując transformatory oraz inteligentne rozwiązania energetyczne ZIV.

W odpowiedzi na otrzymanie zlecenia, Laurent Demortier, prezes i dyrektor generalny Avantha Group Company CG, powiedział: „Jesteśmy w CG zaszczyceni otrzymaniem tak ważnego zlecenia. Chcielibyśmy podziękować ANDE za nieustanny patronat nad naszymi produktami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne okazje do współpracy w tym zakresie. Najnowszy projekt wpisuje się w strategiczne cele CG polegające na dywersyfikacji naszej bazy klientów w Ameryce Łacińskiej. Jednocześnie nadal koncentrujemy się na budowaniu infrastruktury energetycznej w regionie w oparciu o szeroki wachlarz naszych technologicznie zaawansowanych produktów, systemów i rozwiązań”.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym/sporządzono wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

CG
Paula Sengupta
tel. +91 22 24237516 / 67558771
e-mail: paula.sengupta@cgglobal.com
lub
Itziar Lasaosa
tel. +34 625709727
e-mail: itziar.lasaosa@cgglobal.com

Contacts

CG
Paula Sengupta
tel. +91 22 24237516 / 67558771
e-mail: paula.sengupta@cgglobal.com
lub
Itziar Lasaosa
tel. +34 625709727
e-mail: itziar.lasaosa@cgglobal.com