AG&P planuje zatrudnić ponad 2 tys. miejscowych pracowników

Spółka AG&P zwiększa liczbę osób zatrudnionych na potrzeby realizacji największych na świecie umów w zakresie konstrukcji modułowych

MANILA, Filipiny--()--Spółka The AtlanticGulf& Pacific (https://www.agp.ph/) (AG&P), zajmująca się outsourcingiem procesów przemysłowych (PIO), ogłosiła, że zatrudni ponad 2 tys. pracowników do obsługi kluczowych projektów dotyczących skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Rosji i Australii. Po sukcesach odniesionych w 2014 r., do których zalicza się m.in. zdobycie jednego z największych kontraktów na eksport w historii Filipin, dalszy wzrost liczby pracowników AG&P jest kolejną wygraną lokalnej gospodarki.

"Spółka AG&P wciąż odgrywa istotną role w kreowaniu Filipin jako ośrodka prac inżynieryjnych i budowlanych na potrzeby kluczowych projektów realizowanych na rynkach Ameryki Północnej, Australii i Rosji. Wykorzystując swoje doświadczenie w zakresie produkcji i montażu, staramy się dostarczać jedne z największych modułów LNG, jakie kiedykolwiek zostały zbudowane, przyśpieszając tym samym inwestycje budowlane i skracając czas do oddania do użytku. W najbliższych trzech miesiącach zamierzamy stworzyć na naszych placach produkcyjnych w Batangans na obrzeżach Manili tysiące miejsc pracy przy budowie wspomnianych, złożonych modułów spełniających najwyższe poziomy bezpieczeństwa i jakości - powiedział William Ottiger, prezes AG&P. - Pracownicy fizyczni na Filipinach będą mieli wiele doskonałych możliwości do nabycia najwyższej klasy umiejętności, udziału w szkoleniach zawodowych oraz praktycznego uczestniczenia w realizacji tych projektów, zyskując wiele dla lokalnej gospodarki".

Spółka AG&P posiada największy plac produkcyjny w Azji Południowo-Wschodniej o powierzchni 1,5 mln km2 oraz mocy produkcyjnej rzędu 75 tys. ton rocznie. Na przestrzeni ostatnich 5 lat liczba zatrudnionych w firmie pracowników wykwalifikowanych zwiększyła się z 300 do ponad 6 tys. AG&P świadczy usługi w zakresie konstrukcji modułowych i wsparcia realizowanych projektów dla sektora ropy naftowej i gazu, górnictwa oraz infrastruktury energetycznej i przemysłowej.

"Spółka AG&P dynamicznie się rozwija. Pilnie potrzebujemy setek spawaczy, w tym pracowników do spawania elektrodami otulonymiw poz. 2G/3G/4G, do spawania elektrodami otulonymi w poz. 6G, do spawania drutem rdzeniowym, wielu inspektorów jakości, inżynierów budownictwa oraz ds. budowy rurociągów, monterów, techników elektryków (terminatorów), specjalistów i kontrolerów w zakresie inżynierii budowlanej i instalacji, techników obsługi sprzętu i inżynierów projektu, doświadczonych kierowników projektu i pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Całą dobę pracujemy nad rozpatrywaniem wniosków od lokalnych i zagranicznych kandydatów z zamiarem natychmiastowego zatrudnienia" - powiedziała Cecile Batalia, wiceprezes ds. zasobów ludzkich.

"Ten przełomowy krok w historii spółki wywowały dwa odrębne wydarzenia, które nastąpiły niemal jednocześnie. Zawarliśmy jeden z największych kontraktów eksportowych w historii Filipin. W tym samym czasie, ceny ropy naftowej na świecie spadły, a realizacja projektów na całym świecie jest odwoływana. Wykwalifikowani pracownicy, technicy i inżynierowie pracujący za granicą rozważają podjęcie pracy na Filipinach. AG&P oferuje swoim pracownikom na Filipinach możliwość szybkiego powrotu do pracy w kraju, a także zyskania doświadczenia, skorzystania z konkurencyjnych pakietów i świadczeń, wykorzystania wielkiej szansy jaką jest powrót do kraju celem zatrudnienia w AG&P przy realizacji jednej z największych na świecie inwestycji w zakresie LNG, będąc jednocześnie u boku swoich najbliższych i biorąc udział w zapewnianiu bezpiecznej przyszłości swoim dzieciom" - dodała Cecile Batalia.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.agp.ph.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym/sporządzono wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

AG&P
Anupam Ahuja
tel. +91-9930-994-864
e-mail: anupam.ahuja@agp.ph
lub
Burson-Marsteller for AG&P
Lauren Fellows
tel. +61-02-9928-1531
e-mail: Lauren.Fellowes@bm.com

Contacts

AG&P
Anupam Ahuja
tel. +91-9930-994-864
e-mail: anupam.ahuja@agp.ph
lub
Burson-Marsteller for AG&P
Lauren Fellows
tel. +61-02-9928-1531
e-mail: Lauren.Fellowes@bm.com