Nedaa i Hytera dostawcami światowej klasy sprzętu radiowego TETRA na potrzeby wyścigu Dubai Tour 2015

Hytera Z1p in Dubai Tour 2015 (Photo: Business Wire)

SHENZHEN, Chiny--()--Nedaa, firma świadcząca profesjonalne usługi komunikacyjne oraz jedyny i największy w Dubaju operator sieci TETRA, z dumą ogłasza nawiązanie współpracy z Hytera Communications, czołowym dostawcą rozwiązań komunikacyjnych z branży profesjonalnego sprzętu do przenośnej komunikacji radiowej (PMR), co pozwoliło zapewnić wysoce niezawodną i wydajną łączność na potrzeby wyścigu kolarskiego Dubai Tour 2015 w dniach 4 - 7 lutego 2015 roku.

Wyścig ten po raz pierwszy zorganizowano w roku 2014. Od tego czasu jego zasięg się zwiększył, by w tegorocznej edycji objąć 16 zespołów biorących udział w cyklu World Tour. Już na samym początku przygotowań do imprezy komitet organizacyjny postanowił, że to właśnie Nedaa będzie oficjalnym dostawcą rozwiązań komunikacyjnych, uznając wysoką jakość planowania technologicznego i obsługi oferowanych przez tę firmę.

Na potrzeby drugiej edycji wyścigów Dubai Tour Needa zintegrowała Z1p, czyli wyprodukowany niedawno przez Hytera przenośny dwukierunkowy system radiowy typu TETRA, ze swoją siecią, która zasięgiem obejmuje cztery trasy wyścigu o łącznej długości prawie 700 km. System Hytera Z1p zaprojektowano tak, by był w pełni kompatybilny z otwartym standardem TETRA opracowanym przez ETSI. W wyjątkowo wytrzymałej, odpowiedniej do celów wojskowych, a jednocześnie kompaktowej obudowie o grubości zaledwie 23 mm, którą wyposażono w pełną klawiaturę, ukrytych zostało szereg funkcji odpowiadających standardom bezpieczeństwa publicznego. Badania terenowe przeprowadzone przez firmę Nedaa potwierdziły, że jej system doskonale współpracuje z Hytera Z1p zarówno w centrum miasta pełnym drapaczy chmur, jak i na otwartej przestrzeni oraz w pobliżu wzniesień terenu.

W trakcie wyścigu odbiorniki radiowe były intensywnie użytkowane przez przedstawicieli organizatora oraz członków Rady ds. Sportu w Dubaju, aby zagwarantować nieprzerwaną komunikację między poszczególnymi zespołami roboczymi. Ponadto sieć Nedaa umożliwiała łączność radiową między policją a innymi służbami i instytucjami. "To dla Nedaa zaszczyt móc pełnić rolę oficjalnego dostawcy usług komunikacyjnych na potrzeby tak znakomitego wydarzenia. Jeśli chodzi o funkcjonalność i użyteczność, odbiorniki Hytera Z1p doskonale sprawdzają się w krytycznych warunkach, np. takich, z jakimi mamy do czynienia podczas wyścigu Dubai Tour. Z zalet tego systemu z pewnością skorzystają również nasi klienci. Pragniemy oferować usługi zgodne z najbardziej wymagającymi normami międzynarodowymi i najlepszymi praktykami z zakresu bezpieczeństwa publicznego oraz telekomunikacyjnego, by zapewnić Dubajowi miejsce wśród krajów szczycących się największymi osiągnięciami na tym polu" - powiedział Mansoor Bu Osaiba, wiceprezes Nedaa.

Nedaa

Nedaa to spółka, której zarządcą i właścicielem jest rząd Dubaju. Po założeniu w czerwcu 2008 r. Nedaa dokonała śmiałego posunięcia, jakim było uruchomienie, po raz pierwszy na Bliskim Wschodzie, sieci Terrestrial Trunked Radio Network (ogólnoświatowy standard cyfrowej łączności trunkingowej TETRA). Nedaa świadczy usługi zgodnie ze Strategicznym Planem Rządu Dubaju, w którym przewidziano kompleksowe plany i zakrojone na szeroką skalę scenariusze na wypadek sytuacji kryzysowych i kataklizmów. Wśród klientów spółki znajdują się m.in. RTA, policja w Dubaju, władze miejskie Dubaju, Grupa MAF, Park Inwestycyjny w Dubaju, Hotel Address, G4S, Urząd ds. Służby Zdrowia w Dubaju oraz Dubai Aluminum.

http://www.nedaa.ae

Hytera

Hytera, czołowy dostawca usług komunikacyjnych z branży profesjonalnego sprzętu do przenośnej komunikacji radiowej (PMR, Professional Mobile Radio), wspiera najważniejsze otwarte standardy technologiczne, takie jak TETRA, DMR czy PDT, i pomaga klientom w płynnym przechodzeniu na szerokopasmowe łącza LTE. Spółkę założono w 1993 r. w Shenzhen (Chiny). W 2011 r., po przekształceniu w spółkę akcyjną, Hytera weszła na giełdę papierów wartościowych w Shenzhen.

http://www.hytera.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym/sporządzono wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Hytera Communication Corp., Ltd.
Johnny Jian, +86 755 26972999
johnny.jian@hytera.com
Chloe Hong, +86 755 26972999
chloe.hong@hytera.com

Contacts

Hytera Communication Corp., Ltd.
Johnny Jian, +86 755 26972999
johnny.jian@hytera.com
Chloe Hong, +86 755 26972999
chloe.hong@hytera.com