Coty Inc. jedná o odkoupení značky Bourjois od společnosti CHANEL

Coty Inc. nabídla, že koupí od společnosti CHANEL kosmetickou značku Bourjois, aby posílila svou vedoucí pozici v oblasti dekorativní kosmetiky

Pokud dojde k úspěšnému dokončení transakce, stane se společnost CHANEL důležitým akcionářem COTY

NEW YORK & PARIS--()--Společnost Coty Inc. (burzovní index NYSE:COTY) a společnost CHANEL dnes oznámily, že první jmenovaná předložila závaznou nabídku k odkoupení kosmetické značky Bourjois od společnosti CHANEL za 15 milionů akcií třídy A společnosti Coty. Společnost CHANEL souhlasila s tím, že zahájí exkluzivní jednání.

Produkty dekorativní kosmetiky značky Bourjois se prodávají na zhruba 23 000 prodejních místech ve více než 50 zemích na celém světě a zaujímají přední pozice na většině atraktivních trhů s dekorativní kosmetikou, jako je například západní Evropa, Střední Východ a Asie. Značka Bourjois byla založena v roce 1863 francouzským hercem Josephem-Albertem Ponsinem, který vytvořil řadu líčidel pro své herecké kolegy.

"Těšíme se na to, že se značka Bourjois stane součástí našeho portfolia špičkových kosmetických produktů, a zároveň na to, že přivítáme společnost CHANEL v roli akcionáře společnosti Coty,“ řekl Bart Becht, předseda představenstva a prozatímní generální ředitel společnosti Coty Inc. Značka Bourjois skvěle doplní stávající nabídku dekorativní kosmetiky společnosti Coty. Navíc silná tradice společnosti, image kvality a vedoucí pozice v mnoha zemích západní Evropy, kde chce společnost Coty posílit své zastoupení, přinese společnosti Coty velkou příležitost k dalšímu upevňování její vedoucí pozice v rozsáhlé a rozvíjející se kategorii dekorativní kosmetiky.

„Máme velkou radost z potenciálních příležitostí, které by spojení se společností Coty mohlo značce Bourjois přinést,“ řekl Michael Rena, zástupce společnosti CHANEL. „Coty a Bourjois sdílí vášeň pro dekorativní kosmetiku a spolu by měly silný potenciál pro další posílení vedoucí pozice v této atraktivní světové kategorii. Chceme tuto nabídku podrobně prozkoumat a zahájit se společností Coty konstruktivní jednání.

Návrh podléhá obvyklým podmínkám, včetně prověření regulačních orgánů. Před uzavřením definitivní smlouvy budou osloveny příslušné organizace, které zastupují zaměstnance.

Výhledová prohlášení

Některé informace v této tiskové zprávě jsou výhledová prohlášení. Tato výhledová prohlášení vyjadřují aktuální pohled společnosti Coty na nabídku odkupu značky Bourjois a přínosy takové transakce, včetně jejího dopadu na pozici společnosti Coty v oblasti dekorativní kosmetiky. Výhledová prohlášení jsou obvykle v textu uvozena slovy nebo frázemi jako například „těšíme se“, „vítáme“, hledáme“, „potenciál“, „mohli bychom“, "zamýšlíme", "budeme", "byly bychom“ a podobnými slovy či větami. Skutečné výsledky firmy se mohou podstatně odlišovat od původních předpokladů, v důsledku rizikových faktorů a nejistot jako například zda bude transakce dokončena podle očekávaných podmínek a v očekávaném termínu a či zda vůbec bude dokončena, nepřesnosti v našich odhadech hodnocení transakce, problémy se začleněním kosmetické značky Bourjois do společnosti Coty a další problémy s dosažením očekávaných přínosů transakce. Další informace o možných rizicích a nejistotách, které mohou ovlivnit podnikání firmy a její finanční výsledky, najdete v článcích "Rizikové faktory (Risk Factors)" a "Diskuze vedení společnosti a analýza finančních výsledků a stavu společnosti (Management's Discussion and Analysis of Financial Condition and Results of Operations)" výroční zprávy firmy Coty za daňový rok končící 30. červnem 2014 (formulář 10-K) a také v dalších pravidelných zprávách, které firma podává nebo podá Komisi pro cenné papíry (SEC). Firma nenese odpovědnost za aktualizaci výhledových prohlášení uvedených v této zprávě ani žádných jiných výhledových prohlášení.

O společnosti Coty Inc.

Coty je přední nadnárodní kosmetická společnost s ročním čistým obratem ve výši 4,6 miliard amerických dolarů (za daňový rok končící 30. června 2014). Firma Coty byla založena roku 1904 v Paříži a je společností produkující čistě hravou kosmetiku, pod kterou spadají celosvětově známé značky parfémů a kosmetiky pro barvení vlasů a péči o pokožku a tělo. Produkty firmy se prodávají ve více než 130 zemích světa. Produktová nabídka Coty zahrnuje známé globální značky, jako jsou například adidas, Calvin Klein, Chloe, Davidoff, Marc Jacobs, OPI, philosophy, Playboy, Rimmel a Sally Hansen.

O značce Bourjois

Krása s francouzským akcentem od roku 1863! To je motto Bourjois, francouzské společnosti, která operuje ve více než 50 zemích. Značka se prodává déle než 150 let, představuje originální, kreativní a osobité produkty a zpřístupňuje známý pařížský šarm všem ženám na světě.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

COTY INC.:
Catherine Walsh
Tel : 212-389-7346
Vedoucí komunikace
Email : Catherine_Walsh@cotyinc.com
nebo
CHANEL:
Kathrin Schurrer
Email : Kathrin.schurrer@chanel-corp.com

Release Summary

COTY INC. OFFERS TO BUY BOURJOIS COSMETICS BRAND FROM CHANEL TO STRENGTHEN ITS GLOBAL LEADERSHIP POSITION IN COLOR COSMETICS

Contacts

COTY INC.:
Catherine Walsh
Tel : 212-389-7346
Vedoucí komunikace
Email : Catherine_Walsh@cotyinc.com
nebo
CHANEL:
Kathrin Schurrer
Email : Kathrin.schurrer@chanel-corp.com