Coty Inc. składa CHANEL ofertę przejęcia marki Bourjois, aby umocnić swą pozycję globalnego lidera w branży kosmetyków do makijażu

W wyniku transakcji CHANEL może zostać ważnym udziałowcem COTY.

NOWY JORK i PARYŻ--()--Spółki Coty Inc. (NYSE:COTY) i CHANEL ogłosiły dziś, że Coty złożyło ofertę na przejęcie od CHANEL marki kosmetyków Bourjois w zamian za 15 mln akcji Coty klasy A. CHANEL zgodziło się przystąpić do negocjacji na wyłączność.

Ofertę kosmetyków do makijażu marki Bourjois można nabyć w jednym z ok. 23 tys. punktów sprzedaży w ponad 50 krajach na całym świecie. Marka ta cieszy się dużym powodzeniem, zajmując czołowe miejsca na najatrakcyjniejszych rynkach kosmetyków tego typu, m.in. w Europie Zachodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji. Spółkę Bourjois założył w 1863 r. francuski aktor, Joseph-Albert Ponsin, który opracował linię kosmetyków dla swych kolegów ze sceny.

"Z przyjemnością powitamy markę Bourjois w naszym portfolio wiodących produktów drogeryjnych, jak również CHANEL w roli udziałowca Coty - powiedział Bart Becht, prezes zarządu i tymczasowy dyrektor generalny Coty Inc. - Marki Bourjois stanowić będą doskonałe uzupełnienie bieżącego asortymentu Coty z linii kosmetyków do makijażu. Ponadto wieloletnia tradycja, nieskazitelny wizerunek i pozycja lidera w wielu krajach Europy Zachodniej, gdzie Coty pragnie być bardziej widoczne, zapewnią naszej firmie szansę na dalsze umacnianie swej pozycji w rozległej i stale rosnącej kategorii kosmetyków do makijażu".

"Bardzo cieszymy się z możliwości, jakie będą udziałem Bourjois po połączeniu z Coty - powiedział Michael Rena, przedstawiciel CHANEL. - Jeśli chodzi o kosmetyki do makijażu, Coty i Bourjois dzielą podobną pasję. Wspólnie mogą więc wygenerować duży potencjał, by jeszcze bardziej rozwinąć się w tej atrakcyjnej na skalę globalną kategorii produktów. Zamierzamy dokładnie przeanalizować tę ofertę i podjąć z Coty konstruktywne rozmowy".

Oferta związana jest zwyczajowymi warunkami zatwierdzenia transakcji, w tym zezwoleniom na dopuszczenie do obrotu. Przed zawarciem ostatecznej umowy odbędą się konsultacje z organami reprezentującymi pracowników.

Wypowiedzi prognozujące

Niniejszy komunikat prasowy zawiera wypowiedzi prognozujące. Wypowiedzi te odzwierciedlają obecne poglądy Coty Inc. dotyczące oferty nabycia Bourjois oraz korzyści wynikających z tej transakcji, w tym jej wpływu na pozycję Coty w segmencie kosmetyków do makijażu. Wypowiedzi te zawierają następujące wyrażenia lub zwroty: "oczekuje", "będzie", "przewiduje", "przyniesie”, "możliwość", "potencjał", "może", "zamierza" itp. Rzeczywiste wyniki mogą znacznie odbiegać od przewidywanych, z uwagi na istniejące ryzyko i niepewność, w tym w zakresie realizacji transakcji, jak również jej realizacji w terminie lub zgodnie z przewidywanymi warunkami, niedokładności w naszej ocenie zakresu transakcji, trudnościach w dołączeniu marki Bourjois do struktury Coty oraz innego rodzaju trudnościach w uzyskaniu oczekiwanych korzyści z transakcji. Czynniki ryzyka i niepewności, które mogą wpływać na działalność i wyniki finansowe Coty, zostały szerzej omówione w punktach pt. "Czynniki ryzyka" oraz "Omówienie i analiza stanu finansowego i wyników realizowanych działań przez zarząd" rocznego sprawozdania Spółki, złożonego na formularzu K-10 za rok finansowy kończący się 30 czerwca 2014 r. oraz w innych okresowych sprawozdaniach, które Coty przedłożyła lub może przedłożyć Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Coty nie przyjmuje na siebie obowiązku aktualizowania tego typu informacji.

Coty Inc.

Coty to jeden z liderów globalnej branży kosmetycznej, którego przychody netto za rok finansowy zakończony 30 czerwca 2014 r. sięgnęły 4,6 mld USD. Założona w Paryżu w 1904 r. Coty jest firmą kosmetyczną, która specjalizuje się w produktach zapewniających piękny wygląd. Jej oferta obejmuje znane zapachy, kosmetyki do makijażu oraz produkty do pielęgnacji skóry i ciała. Można je nabyć w ponad 130 krajach i regionach całego świata. W ofercie produktów Coty znajdują się globalne marki, takie jak: Adidas, Calvin Klein, Chloé, Davidoff, Marc Jacobs, OPI, philosophy, Playboy, Rimmel oraz Sally Hansen.

Bourjois

Piękno z francuskim akcentem od 1863 roku! Tak brzmi motto Bourjois, francuskiej spółki obecnej na rynkach przeszło 50 krajów. Oferta tej marki dostępna jest od ponad 150 lat, obejmując produkty charakteryzujące się oryginalnością, kreatywnością i wymyślnością, a więc cechami, dzięki którym kobiety z całego świata mogą zasmakować słynnego paryskiego szyku.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym/sporządzono wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

KONTAKT:
COTY INC.
Catherine Walsh, 212-389-7346
dyrektor ds. komunikacji
Catherine_Walsh@cotyinc.com
lub
CHANEL
Kathrin Schurrer
Kathrin.schurrer@chanel-corp.com

Contacts

KONTAKT:
COTY INC.
Catherine Walsh, 212-389-7346
dyrektor ds. komunikacji
Catherine_Walsh@cotyinc.com
lub
CHANEL
Kathrin Schurrer
Kathrin.schurrer@chanel-corp.com