MasterCard spolupracuje s Apple na integraci Apple Pay

Majitelé karet budou moci snadno a bezpečně provádět platby přes mobilní telefon

Contactless payment, made possible by a technology called “near field communication” (NFC), has been around long before Apple’s iPhone 6. Here’s a brief history of “tap&go”. (Graphic: Business Wire)

Purchase (New York)/Cupertino (Kalifornie)--()--Platba prostřednictvím mobilních zařízení se díky technologii Priceless™ stane ještě více pohodlnější. Firma Apple (index NASDAQ: AAPL) dnes představila svou aplikaci Apple Pay, která umožní držitelům karet MasterCard, používat svá zařízení iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch ke svým každodenním nákupům. MasterCard postavila základ systému pro bezpečné mobilní transakce, takže zákazníci mohou její karty využívat kdykoli, kdekoli a jakýmkoli způsobem.

MasterCard na vývoji bezpečného a spolehlivého řešení pro zpracování plateb úzce s firmou Apple spolupracovala. Pro spotřebitele a obchodníky tato zpráva současně znamená, že na veškeré nákupy provedené prostřednictvím karty MasterCard přes přístroje iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch se vztahuje stejná záruka, zabezpečení a výhody, jako na kteroukoli jinou transakci s kartou MasterCard.

Aplikace Apple Pay mění mobilní platby a přináší snadný, bezpečný a pohodlný způsob nakupování. Díky tomu, že v sobě aplikace Apple Pay obsahuje hardware, software a služby firmy Apple, nabízí uživatelům přístrojů iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch jedinečné a neuvěřitelně intuitivní ovládání a snadnost použití.

Majitelé nových telefonů iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch budou moci své kreditní a debetní karty MasterCard od členských bank přímo využívat k provádění plateb prostřednictvím aplikace Apple Pay. V obchodě mohou zákazníci jednoduše zaplatit tak, že přiloží svůj iPhone k bezkontaktní čtečce karet. Musí přitom držet svůj prst na snímači otisku prstů Touch ID na telefonu. Pokud bude vše v pořádku, bude transakce schválena. Při nákupu v rámci aplikace zaplatí uživatel jednoduše dotykem na obrazovku s následujícím ověřením pomocí otisku prstu nebo zadáním hesla. Celý proces placení se tak zjednoduší a uživatelé již nebudou muset zadávat číslo své kreditní karty ani aplikaci opouštět.

“Apple má dlouholeté zkušenosti se zaváděním nových průlomových produktů s funkcemi, které lidé skutečně potřebují a ocení. Aplikace Apple Pay, v kombinaci s platební technologií od MasterCard, nabízí zákazníkům snadný a bezpečný způsob nakupování," řekl Ed McLaughlin, ředitel pro nová platební řešení ve firmě MasterCard. “Již řadu let jsme průkopníkem na poli nakupování přes mobilní telefony a uvedli jsme na trh vůbec první bezkontaktní řešení pro zpracování plateb a první řešení pro provádění plateb přes mobilní telefony. Velmi se těšíme na to, že již brzy budou moci držitelé platebních karet MasterCard platit přímo ze svých přístrojů iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch a přitom si být jisti, že všechny provedené nákupy jsou zcela bezpečné a vztahují se na ně stejné záruky a výhody jako na nákupy uskutečněné přímo jejich kartou MasterCard."

Aplikaci Apple Pay získají zákazníci z USA prostřednictvím bezplatné aktualizace operačního systému iOS 8 již letos v říjnu. Držitelé karet MasterCard tak budou moci snadno a bezpečně provádět platby přes tuto aplikaci přímo u obchodníků. Navíc budou moci provádět bezkontaktní platby v nejoblíbenějších obchodních místech v USA, včetně velkých nákupních center, restaurací, poskytovatelů přepravních služeb, čerpacích stanic, obchodů s potravinami a domácími potřebami a samozřejmě na všech prodejních místech obchodu Apple Store. Jednou z prvních organizací, která bude přijímat platby přes systém Apple Pay z mobilních přístrojů iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch bude dlouholetý partner firmy MasterCard, baseballová ligová asociace Major League Baseball.

Seznam obchodníků, kde je možné platit bezkontaktním způsobem, je možné získat buď prostřednictvím aplikace MasterCard Nearby nebo přes webové stránky www.mastercard.com/contactless.

Pomáháme zákazníkům používat jejich platební karty, kdykoli, kdekoli a jakýmkoli způsobem chtějí

Platby prostřednictvím systému Apple Pay jsou prováděny v rámci systému Digital Enablement Service Payments karetní asociace MasterCard (MDES). Tento systém, který MasterCard představila bankám v loňském roce, umožňuje provádění nákupů a plateb přes připojené elektronické přístroje. Navíc k bankám, které dnes firma Apple představila, spolupracuje MasterCard i s dalšími partnery a snaží se co nejrychleji zapojit do systému MasterCard Digital Enablement Service co nejvíce dalších bank.

O asociaci MasterCard

MasterCard (idnex NYSE: MA),www.mastercard.com, je technologickou firmou v globálním platebním průmyslu. Provozujeme nejrychlejší celosvětovou síť pro zpracování plateb, která spojuje zákazníky, finanční instituce, prodejce, státní úřady a podnikatele ve více než 210 zemích a oblastí celého světa. Produkty a řešení firmy MasterCard usnadňují, zabezpečují a urychlují každodenní činnosti, jako je nakupování, cestování, podnikání či správa financí. Sledujte nás na Twitteru @MasterCardNews, zapojte se do diskuze na blogu Cashless Pioneers Blog (blog pro průkopníky na poli bezhotovostních plateb) nebo se přihlašte k odběru aktuálních informací na webové stránce Engagement Bureau.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Contacts

KONTAKT PRO MÉDIA:
Sarah Ely, MasterCard
Sarah_Ely@MasterCard.com
914-249-6714 - kancelář
914-325-4716 - mobil

Contacts

KONTAKT PRO MÉDIA:
Sarah Ely, MasterCard
Sarah_Ely@MasterCard.com
914-249-6714 - kancelář
914-325-4716 - mobil