Viber udostępnia swój produkt dla komputerów stacjonarnych - nowa aplikacja robi wrażenie

Wiodąca platforma do darmowej komunikacji tekstowej oraz w technologii VoIP ujawnia wersje swojej aplikacji dla komputerów z systemami Windows i Mac umożliwiające rozmowy wideo; udostępnia wersję 3.0 swojej aplikacji, całkowicie zmienia oblicze Viber dla systemu Android, dodaje osiem kolejnych wersji językowych oraz informuje o przekroczeniu 200 mln użytkowników.

LONDYN--()--Viber (http://www.viber.com) - wiodąca platforma komunikacyjna na telefony komórkowe, oferująca darmowe wiadomości tekstowe i połączenia telefoniczne w jakości HD, ogłosiła dzisiaj wypuszczenie aplikacji Viber Desktop dla komputerów PC i Mac. Nowe wersje są w pełni kompatybilne z istniejącymi wersjami mobilnymi aplikacji i równie łatwo je skonfigurować - wystarczy użyć swojego numeru telefonu jako identyfikatora.

Aplikację Viber Desktop można pobrać pod adresem: http://www.viber.com.

Spółka ogłosiła dziś także, że z jej aplikacji na różnych obsługiwanych przez nią platformach sprzętowych korzysta ponad 200 mln użytkowników.

Dzięki swojej popularnej aplikacji dostępnej na najważniejsze platformy systemowe, takie jak m.in. Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, firma Viber zrewolucjonizowała usługi darmowego przesyłania wiadomości tekstowych oraz technologii VoIP na telefony komórkowe. Teraz, dzięki Viber Desktop, użytkownicy zyskują jedno łatwe w obsłudze i zawsze dostępne rozwiązanie do darmowej komunikacji tekstowej i głosowej.

Jedną z zalet aplikacji Viber jest prosta procedura aktywacyjna. Jej producent zastosował identyczne rozwiązanie w Viber Desktop. Wystarczy jedynie wpisać swój numer telefonu, aby otrzymać na swój telefon kod weryfikacyjny do aplikacji Viber i już można z niej korzystać! Wszystkie kontakty z sieci Viber są natychmiast oraz na bieżąco synchronizowane z aplikacji mobilnej na Viber Desktop.

Viber Desktop oraz najnowsze wersje aplikacji mobilnej Viber zostały zaprojektowane od podstaw, specjalnie dla osób korzystających z wielu urządzeń, tak aby zawsze mogły korzystać z właściwej dla nich aplikacji niezależnie od tego czy znajdują się w danym momencie w domu, szkole, biurze czy w podróży. Viber oferuje znacznie większą elastyczność, niż jakikolwiek tego typu produkt. Niektóre z kluczowych funkcji dostępnych dla użytkowników aplikacji to:

- bezproblemowe przekierowywanie rozmów pomiędzy Viber Desktop oraz aplikacją mobilną Viber, za pomocą pojedynczego kliknięcia lub ruchu palcem;

- otrzymane i wysłane wiadomości widoczne są na wszystkich urządzeniach, ale sygnalizacja dźwiękowa aktywna jest wyłącznie na urządzeniu, z którego aktualnie korzystamy,

- wiadomości i rozmowy usunięte z jednego urządzenia znikają ze wszystkich urządzeń.

Viber Desktop jest ponadto pierwszą aplikacją firmy Viber umożliwiającą rozmowy wideo. Mając w wersji beta do dyspozycji tę nową funkcję, użytkownicy mogą już prowadzić ze sobą rozmowy wideo na komputerach stacjonarnych.

"Ludzie spędzają sporo czasu, korzystając ze smartfonów - mówi Talmon Marco, dyrektor generalny firmy Viber. - Niemniej jednak dzieje się to głównie w domu lub biurze, gdzie pod ręką są laptopy lub komputery stacjonarne. Dzięki Viber Desktop zawsze możemy skorzystać z najwygodniejszego dla nas urządzenia. Możemy bezproblemowo zmieniać sprzęt w trakcie rozmowy, a nawet przekierowywać rozmowy pomiędzy telefonem i komputerem stacjonarnym".

Udostępnienie Viber Desktop wpisuje się w promocję związaną z wprowadzeniem na rynek Viber 3.0 - kolejnej wersji aplikacji. Wersja 3.0 posiada istotne aktualizacje zarówno dla platformy Android, jak i iOS, a także BlackBerry, umożliwiając zarówno rozmowy głosowe, jak i kompatybilność z Viber Desktop.

Aplikacja Viber na Androida posiada obecnie zupełnie odnowiony interfejs "Holo" oraz wiele funkcji zoptymizowanych specjalnie dla tej platformy.

Zarówno wersje dla telefonów z systemem Android, jak i iOS zostały zaprojektowane, aby zagwarantować bezproblemową komunikację z nową wersją na komputery stacjonarne. Udostępniają one także wiele nowych możliwości.

Najważniejsze funkcje nowych wersji to m.in.:

- wiadomości wideo;

- nowe nalepki;

- ostatni status online;

- lepsza jakość zdjęć;

- poprawa wydajności;

- nowy silnik głosowy;

- poprawione bezpieczeństwo wersji dla systemu Android.

Oprócz tego Viber komunikuje się teraz w języku użytkownika, oferując osiem nowych języków, co daje ich już łącznie 27.

Aplikacja Viber na platformę Android, poza dotychczas dostępnymi językami (arabski, kataloński, chiński uproszczony oraz tradycyjny, francuski, niemiecki, hebrajski, włoski, japoński, portugalski - w tym także brazylijski, rosyjski i hiszpański), oferuje wsparcie dla jęz. holenderskiego, koreańskiego, szwedzkiego, tureckiego.

W aplikacji Viber na telefony iPhone, poza wcześniej dostępnymi (arabski, kataloński, chiński uproszczony i tradycyjny, czeski, duński, fiński, francuski, niemiecki, grecki, hebrajski, węgierski, włoski, japoński, polski, portugalski - w tym także brazylijski], rosyjski i hiszpański) znajdziemy obsługę języków, takich jak: holenderski, indonezyjski, koreański, malajski, szwedzki, tajski, turecki i wietnamski.

Viber

Aplikacja Viber została opracowana przez Viber Media, pioniera w mobilnej komunikacji tekstowej i technologii VoIP. Viber pozwala kontaktować się ludziom na całym świecie bez ograniczeń. Użytkownicy aplikacji Viber mogą wysyłać wiadomości tekstowe, zdjęcia, dzielić się swoją lokalizacją oraz wykonywać bezpłatne połączenia w jakości HD na telefonach komórkowych iPhone®, Blackberry®, Nokia S40 i urządzeniach wyposażonych w system Android™, Windows Phone, Symbian i Bada, używając połączeń w technologii 3G/4G lub WiFi. Mając ponad 200 milionów użytkowników w 193 krajach, Viber stale wprowadza kolejne innowacje poprzez dodawanie nowych platform i ciekawych funkcji, takich jak nalepki i emotikony.

Więcej informacji pod adresami:

Klip promujący: http://youtu.be/NEqS5W-KfRw

https://www.facebook.com/viber

https://twitter.com/viber

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym/sporządzono wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Viber Media
Blonde 2.0 dla Viber
Jonah Balfour
tel. +972-3-6771133 (biuro)
e-mail: Jonah@blonde20.com

Contacts

Viber Media
Blonde 2.0 dla Viber
Jonah Balfour
tel. +972-3-6771133 (biuro)
e-mail: Jonah@blonde20.com