Samsung zaprasza do odkrywania świata nowych możliwości na targach CES 2013

Nowe produkty Samsunga - wielkoekranowy telewizor UHD TV, aparat fotograficzny NX300, obiektyw 2D/3D 45 mm, lodówka T-9000 z wyświetlaczem LCD oraz komputer osobisty Chronos serii 7 - oferują najwyższy poziom innowacyjności.

2013 International CES
Booth #12004

LAS VEGAS--()--Samsung Electronics Co., Ltd, światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe, zaprezentował dzisiaj nowe produkty i usługi, które definiują wizję firmy w zakresie rynku elektroniki użytkowej, gdzie technologia daje klientom prawdziwy ocean możliwości.

W ramach uczestnictwa w Targach Elektroniki Użytkowej (ang. Consumer Electronics Show, CES) 2013 w Las Vegas, Samsung ogłosił swój cel, jakim jest dostarczanie wszystkim klientom nowych wrażeń poprzez dogłębne zrozumienie ich potrzeb i stałe dążenie do nowych odkryć.

"Od obsługi telewizora przy pomocy gestów i poleceń głosowych, aż po 10-punktowe ekrany dotykowe w tabletach i smartfonach, tworzymy nowe, bardziej 'ludzkie' sposoby interakcji z urządzeniami - powiedział BK Yoon, prezes działu elektroniki użytkowej Samsunga. - W tym roku chcemy dać ludziom ogrom nowych możliwości. Chcemy wprawić naszych klientów w zachwyt, nie tylko spełniając ich oczekiwania, ale dając im coś, o czym nawet nie śnili".

Spełniając tę obietnicę, Samsung zaprezentował nowy standard telewizyjny, inteligentne produkty AGD, aparaty z dostępem do Internetu i urządzenia mobilne. Łącząc ze sobą innowacje z różnych obszarów swojej działalności, Samsung tchnął nowe życie w rynek elektroniki użytkowej dzięki płynnej nawigacji, intuicyjnemu sterowaniu i rozbudowanym opcjom personalizacji.

Mając świadomość tego, że klienci chcą telewizorów, które nadążają za najnowszymi rozwiązaniami, Samsung ogłosił także premierę 2013 Evolution Kit ("zestaw ewolucyjny"), innowacyjnego sposobu otrzymywania najnowszych pozycji w ofercie Smart TV bez potrzeby kupowania nowego urządzenia.

Pełna oferta Samsunga zostanie zaprezentowana na stoisku firmy (nr 12004) w głównej hali Las Vegas Convention Center.

Najlepsze rozwiązania dla wygody użytkowania

W tym roku Samsung otwiera świat nowych możliwości w dziedzinie domowej rozrywki, wprowadzając pełną linię wielkoekranowych telewizorów, w tym 85-calowy Ultra High Definition TV (UHD TV) i swój flagowy Smart TV, F8000 LED TV. W oparciu o szeroką bazę programów i aplikacji oraz wiodącą pozycję platformy Smart TV, Samsung opracował również najbardziej spersonalizowane w historii doświadczenie oglądania telewizji - system S-Recommendation z technologią interakcji głosowej.

Po raz pierwszy na targach CES Samsung prezentuje swój nowy wielkoekranowy UHD TV. Łącząc nowoczesne technologie z doskonałą jakością wykonania, UHD TV Samsunga oferuje ponadczasowy design ("Timeless Gallery Design") i ekran o czterokrotnie większej liczbie pikseli niż ta dostępna w obecnym standardzie 1080p, zapewniając jeszcze lepsze odwzorowanie szczegółów, niezrównaną klarowność i bogactwo kolorów. Znakomite parametry obrazu idą w parze ze świetnym dźwiękiem - w obudowie telewizora zamontowano zestaw 120-watowych głośników.

UHD TV, poza oferowaniem zupełnie nowego świata doznań wizualnych, wyposażony został również w algorytm skalowania, który konwertuje obraz HD i Full HD do rozdzielczości UHD.

Samsung przedstawił także swój nowy flagowy produkt, LED F8000, czyli pierwszy telewizor tej firmy z czterordzeniowym procesorem. Dostępny w rozmiarach do 75 cali, F8000 może pochwalić się ultracienkim profilem, zaledwie ćwierćcalową ramką i podstawą w kształcie półksiężyca.

Samsung, jako pierwszy producent telewizorów, zaoferował obsługę nowej metody kompresji obrazu HEVC, która, wymagając tej samej przepustowości, oferuje dwukrotnie wyższą jakość.

Nowa Ewolucja w świecie telewizorów

Każdy z nowych telewizorów Samsunga oferuje całą gamę innowacyjnych funkcji wyszukiwania, nawigacji i sterowania. Technologia S-Recommendation ze sterowaniem głosowym pełni funkcję osobistego przewodnika po nowych i polecanych programach na platformie Samsung Smart TV.

Analizując historię oglądanych przez użytkownika programów oraz popularność i daty premier programów telewizyjnych, system S-Recommendation tworzy spersonalizowane menu treści telewizyjnych, materiałów dostępnych na żądanie i aplikacji dla każdego użytkownika.

Ulepszona technologia Voice Interaction (sterowania głosowego) Samsunga zmieni sposób, w jaki ludzie postrzegają telewizor i jego możliwości. Urządzenie to jest już w stanie zrozumieć pełne zdania i reagować na naturalny język. W połączeniu z systemem S-Recommendation, widzowie mogą zapytać swój Smart TV o propozycje filmów i programów telewizyjnych lub poprosić o wyświetlenie produkcji z wybranym aktorem lub aktorką w obsadzie. Mechanizm wyszukiwania gromadzi trafne rezultaty ze wszystkich dostępnych usług telewizji tradycyjnej, materiałów dostępnych na żądanie i aplikacji.

Dzięki innowacjom Samsunga w dziedzinie łączności, to zaawansowane rozwiązanie obejmuje również smartfony i tablety. Widzowie mogą wyszukiwać i porządkować programy na swoich tabletach, oglądać je zdalnie lub sklonować obraz ze Smart TV na tablet, aby mieć do niego dostęp z każdego miejsca w domu.

Nowy Smart Hub Samsunga w inteligentny sposób organizuje treści wybrane przez widza, przedstawiając je w postaci klarownych i intuicyjnych stron głównych. Dzięki wiodącej pozycji Samsunga na rynku urządzeń mobilnych, nawigacja przypomina obsługę dobrze znaną ze smartfonów. Pięć stron głównych to: Program TV; Filmy i programy telewizyjne; Zdjęcia; Filmy i muzyka; Sieci społeczne; Aplikacje.

Dodatkowo, wprowadzając 2013 Evolution Kit, Samsung spełnił swoją obietnicę z targów CES 2012, dotyczącą zapoczątkowania kolejnego etapu ewolucji telewizyjnej. Dodając Evolution Kit do telewizora Smart TV, użytkownicy uzyskują dostęp do najnowszych pozycji w ofercie Samsunga. Właściciele kompatybilnych telewizorów będą mogli skorzystać z systemów S-Recommendation i interakcji głosowej, nowego Smart Huba, jak również usług wspierających czterordzeniowe procesory z oferty 2013.

Tworzenie bardziej inteligentnych, podłączonych do sieci domów

Najnowsze urządzenia AGD Samsunga zapewniają klientom niezrównaną wygodę, łatwość użytkowania i organizację. Lodówka Samsung T9000 z wyświetlaczem LCD pozwala użytkownikom na zarządzanie wolną przestrzenią w zamrażarce i lodówce według potrzeb, a ładowana od góry pralka WA50F posiada niezwykle dużą jak na swoją kategorię pojemność.

W tym roku Samsung na nowo zdefiniował kategorię dwuskrzydłowych lodówek, czyniąc kuchnię jeszcze lepiej zorganizowaną i wygodniejszą oraz oferując sprytne sposoby na jej uporządkowanie. Dzięki pojemności ponad 900 litrów, lodówka Samsung T9000 z wyświetlaczem LCD daje ogromną ilość miejsca. Aby zapewnić użytkownikom większą elastyczność i wygodę, dolna przegroda może być w miarę potrzeb przekształcana z zamrażarki w lodówkę - i odwrotnie.

Nowa, ładowana od góry pralka Samsunga o dużej pojemności 141 litrów pozwala wyprać więcej ubrań za jednym razem niż kiedykolwiek wcześniej. Urządzenie, wyposażone w usprawnioną wersję technologii prącej AquaJet™, zapewnia lepszą wydajność oraz dokładniejsze pranie i płukanie dzięki potężnej pompie i silnym strumieniom wodnym. Wysokiej efektywności towarzyszy znakomity design: jasnoniebieski ekran LED usprawnia i ułatwia dostęp do programów, a prosty interfejs użytkownika sprawia, że sterowanie pralką nigdy nie było tak proste.

Aby wprowadzić konsumentów w nowy wymiar elastyczności w kuchni, Samsung wzbogaca swoją ofertę o nową kuchenkę. Wyposażona w przestronny 167-litrowy piekarnik, kuchnia indukcyjna NE597N0PBSR z Flex CookZone™ dysponuje dużą powierzchnią grzewczą i jest dopasowana do dowolnego układu patelni. Posiada także system "Boil Alert" (alarm gotowania), który wykrywa wibracje i automatycznie obniża temperaturę do uprzednio ustalonego poziomu, tak aby nic nie wykipiało. Dodatkowo, ultraszybka kuchenka Samsunga ME179KFETSR posiada wszystko, czego potrzeba w jednym potężnym urządzeniu: piec konwekcyjny do równomiernego pieczenia, toster, ruszt, kuchenkę mikrofalową i okap wyciągowy. Posiada również jedyny w swoim rodzaju, uruchamiany jednym przyciskiem filtr czyszczący Simple Clean. Oba produkty otrzymały na targach CES nagrody za innowacyjność.

Uchwyć każdą chwilę

Samsung pozostaje wierny swojej wizji SMART CAMERA, zapewniając klientom najnowocześniejsze i najlepsze technologie w zakresie aparatów fotograficznych, i będąc tym samym motorem zmian w sektorze cyfrowych obrazów. Najnowsza pozycja w linii NX, NX300, łączy wyjątkową jakość obrazu i doskonałe możliwości przechwytywania ze zwiększoną prędkością i kontrolą nad parametrami zdjęć.

NX300 trafia do sprzedaży razem z obiektywem NX 45 mm F1.8 2D/3D, pierwszym jednoobiektywowym systemem 3D oferowanym w amatorskim aparacie cyfrowym, zdolnym do przechwytywania zarówno zdjęć, jak i filmów w HD 1080p. Ten nowy obiektyw otwiera przed użytkownikami ekscytujący świat obrazów 3D i czyni serię NX Samsunga jedyną linią z wymiennymi obiektywami na rynku, która zdolna jest do przechwytywania zarówno zdjęć, jak i filmów 3D.

Podstawą doskonałej jakości obrazu NX300 jest jego nowy sensor CMOS APS-C o rozdzielczości 20,3 megapiksela, który umożliwia każdemu użytkownikowi wykonywanie zdjęć wysokiej jakości. Nowy hybrydowy system autofokusa (AF) oferuje precyzyjną detekcję fazy i kontrastu, podczas gdy możliwość przechwytywania zdjęć z prędkością migawki 1/6000 sekundy i prędkość seryjnego robienia zdjęć 8,6 klatki na sekundę zapewniają uchwycenie każdego momentu. Wyjątkowy procesor obrazu DRIMe IV oznacza doskonałą prędkość i jakość fotografii, umożliwia lepsze odwzorowanie kolorów i dokładniejszą redukcję szumów. Obsługa filmów Full HD 1080p zarówno w 2D, jak i w 3D, w połączeniu z nowym obiektywem Samsunga 45 mm F1.8 2D/3D, również wykorzystuje możliwości DRIMe IV.

Ruchomy, mierzący 84 mm (3,31 cala) ekran AMOLED NX300 pozwala na utrwalanie pięknych chwil z każdego kąta widzenia, jednocześnie umożliwiając niezwykle łatwe przeglądanie zdjęć. Intuicyjność aparatu NX300 zwiększa hybrydowość wyświetlacza AMOLED, który oferuje możliwości ekranu dotykowego i pięciokierunkowy interfejs przycisków.

Poza możliwościami SMART CAMERA oferowanymi przez NX 300, Samsung ogłosił dziś również wypuszczenie na rynek nowej linii aparatów kompaktowych z dostępem do Internetu: WB250F/WB200F, WB800F, WB30F, DV150F oraz ST150F. Nowe aparaty w serii WB z dużym zoomem, serii DV (Dual View) i serii ST (Style Feature), łączą wysoką jakość optyczną z klasycznym stylem i zwiększonymi możliwościami łączności SMART CAMERA.

Połączenie designu, wydajności i interaktywności

Linia komputerów osobistych Samsunga na targi CES obejmuje dwa nowe urządzenia, łączące wysoką wydajność z doskonałym wzornictwem. Potężne nowe notebooki Chronos serii 7 oraz Ultra serii 7 sprawdzą się zarówno w pracy, jak i w rozrywce.

Nowy Chronos serii 7 zapewnia profesjonalne osiągi w cieńszej i lżejszej formie. Dzięki czterordzeniowemu procesorowi oraz wykorzystaniu najnowszego rozwiązania programowego RAMaccelerator, które zapewnia wyższą o 150 procent prędkość przeglądania i uruchamiania aplikacji, notebooki te mogą z powodzeniem zastąpić komputery stacjonarne. Ekran Full HD o przekątnej 15,6 cala, będący zarazem 10-punktowym ekranem dotykowym, jest doskonały zarówno do pracy, jak i rozrywki. Łącząc potężną wydajność ze stylem, komputery Chronos z serii 7 mają zaledwie 20,9 mm grubości, podświetlaną klawiaturę i oferują 11-godzinny czas pracy baterii, co pozwala na dłuższą pracę w każdych warunkach.

Samsung Ultra serii 7 jest doskonałym komputerem przenośnym o wysokiej wydajności w ultracienkiej i lekkiej obudowie, w całości zbudowanej z aluminium. Łącząc 8-godzinny czas pracy baterii, piękny 13,3-calowy ekran Full HD z dziesięciopunktowym wyświetlaczem dotykowym, aluminiową obudowę, wydajny procesor i5 / i7 i dysk SSD o pojemności do 256 GB, Ultra zapewnia wydajność, która usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających użytkowników. Podobnie jak Chronos serii 7, Ultra będzie pracował w środowisku Windows 8.

Samsung TecTiles™ zdobywają Las Vegas

Samsung zapewnia dostęp do ogromu możliwości również na miejscu, w Las Vegas. Firma, we współpracy z Caesars Entertainment, umieściła ponad 4 500 interaktywnych naklejek Samsung TecTiles™ (tzw. tagów NFC) w ośmiu światowej sławy hotelach i kasynach tej firmy w Las Vegas. TecTiles™ zaprojektowano tak, aby umożliwiały wirtualną obsługę gości. Interaktywne naklejki wyświetlają też informacje i wskazówki na temat gier, godzin otwarcia restauracji i stanu rezerwacji, godzin pokazów i klipów wideo oraz zakupów i zniżek.

Więcej informacji o Samsung TecTiles™ na stronie: http://www.samsung.com/us/tectiles.

Wspomaganie rynku B2B

Samsung ogłosił również wyniki badań przeprowadzonych wraz z wiodącą spółką badawczą IDG w zakresie postaw dyrektorów działów IT i konsumentów wobec polityki "przynieś swoje własne urządzenie" (ang. "bring-your-own-device", BYOD). Jak wskazują wyniki, zdecydowana większość dyrektorów działów IT uważa, że programy BYOD staną się standardem w biznesie w ciągu dwóch najbliższych lat; z kolei konsumenci oczekują, że urządzenie przenośne stanie się podstawowym narzędziem pracy w ciągu pięciu lat.

Mając świadomość, że sukces programów BYOD zależy od tego, czy dostawcy sprzętu i oprogramowania są w stanie rozwiać wątpliwości dyrektorów działów IT co do bezpieczeństwa sieci, Samsung uruchomił program Samsung For Enterprise (SaFE), który obejmuje standardy zabezpieczeń mające pomóc firmom w wyborze takich urządzeń mobilnych, które zapewnią bezpieczeństwo. Urządzenia SaFE przynoszą natychmiastowe korzyści biznesowe, dzięki swoim zaawansowanym funkcjom zarządzania danymi i weryfikacji opartej na urządzeniu.

SaFE jest wkładem Samsunga w rynek B2B. Stanowi wszechstronny pakiet standardów zabezpieczeń, aplikacji, szyfrowania w urządzeniu, sieci VPN i rozwiązań w zakresie zarządzania urządzeniami mobilnymi. Wraz z rozwojem SaFE, Samsung ułatwia kontrolę przenośnych urządzeń i rozwiewa wątpliwości co do podziału rynku platformy Android.

Uwagi dla redaktorów

Również w tym roku codziennie dostępny będzie program na żywo "Samsung Tomorrow TV CES 2013 Specials". Zaprezentowane zostaną szczegółowe wycieczki po stoiskach Samsung Electronics, relacje z najważniejszych wydarzeń, wywiady z pracownikami Samsunga i rozmowy z liderami opinii w zakresie technologii i mediów społecznych. Program nadawany będzie od godz. 12:00 w południe czasu pacyficznego, w dniach 8 - 11 stycznia, ze studia Samsung SMART zlokalizowanego tuż za stoiskiem Samsung Electronics. Podczas targów otwarty będzie także Salon Samsung SMART, gdzie redaktorzy z branży IT/technologii, blogerzy i liderzy opinii będą mogli odpocząć i skorzystać z darmowego łącza Wi-Fi.

Na CES Samsung zaprezentuje również AllShare - technologię dzielenia mediów pomiędzy różnymi urządzeniami - pokazując nowy film krótkometrażowy na innowacyjnym zestawie ekranów. Światowa premiera pokazu odbędzie się 9 stycznia o godz. 14:00 na stoisku Samsunga i będzie transmitowana na żywo na stronie: http://weallshare.samsung.com.

Wśród innych tegorocznych nowości wymienić należy stworzoną przez Samsunga aplikację mobilną, która daje dostęp do informacji z konferencji prasowych - materiałów prasowych, zdjęć nowych produktów, szczegółów na temat targów oraz informacji kontaktowych. Aplikację można pobrać z najważniejszych serwisów z aplikacjami, wyszukując hasło 'Samsung CES'.

Szczegóły, klipy wideo i zdjęcia produktów dostępne są na mikrostronie Samsunga: http://www.samsungces.com. Konferencja prasowa transmitowana będzie na żywo pod adresem: http://www.global.samsungtomorrow.com.

Odwiedź stoisko Samsunga i sam zobacz, jak działają technologie przyszłości. Oferta produktów Samsunga prezentowana będzie na stoisku nr 12004 w dniach 8 - 11 stycznia w głównej hali Las Vegas Convention Center.

Informacje o Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., jest światowym liderem w dziedzinie elektroniki użytkowej i kluczowych komponentów wykorzystywanych w ich produkcji. Dzięki nieustannym innowacjom i odkryciom, Samsung zmienia światy telewizorów, smartfonów, komputerów osobistych, drukarek, aparatów fotograficznych, artykułów gospodarstwa domowego, wyrobów medycznych, półprzewodników i rozwiązań LED. Firma, zatrudniająca 227 000 osób w 75 krajach, z wartością rocznej sprzedaży sięgającej 143 mld USD, dąży do tworzenia nowych możliwości dla ludzi na całym świecie. Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.samsung.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym/sporządzono wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Samsung Electronics Co., Ltd.
Ki-Yung Nam, +82-2-2255-8289
kiyung.nam@samsung.com

Contacts

Samsung Electronics Co., Ltd.
Ki-Yung Nam, +82-2-2255-8289
kiyung.nam@samsung.com