Rocznica Wella Company okazją do świętowania trzech lat nieprzerwanej dynamiki wzrostu

--Wella Professionals i O·P·I zyskują 1. pozycję na całym świecie w kategorii koloryzacji włosów oraz lakierów do paznokci--

--Firma publikuje raport dotyczący społecznych i środowiskowych skutków prowadzonej działalności w roku 2022--

Wella Professionals Ultimate Repair Product Line, including Miracle Hair Rescue, a patented, leave-on hair repair treatment that can reverse hair damage in 90 seconds. (Photo: Business Wire)

NOWY JORK i GENEWA--()--Wella Company, innowacyjny światowy lider wartego 100 mld dolarów segmentu branży kosmetycznej poświęconego pielęgnacji włosów i paznokci, świętuje dziś trzecią rocznicę działalności jako niezależne przedsiębiorstwo mogące się poszczycić szerokim spektrum wzrostu w zakresie rozmaitych marek, kategorii oraz lokalizacji. W roku obrotowym 2023 (FY23), który zakończył się z końcem czerwca, Wella Company osiągnęła wysoki jednocyfrowy wzrost liczony po stałym kursie, utrwalając tym samym swoją pozycję jako jednej z najszybciej rozwijających się firm w sektorze. Do portfolio Wella Company obejmującego kultowe marki produktów do włosów, paznokci oraz technologii kosmetycznych przeznaczonych dla profesjonalistów oraz do sprzedaży detalicznej zaliczają się Wella Professionals, O·P·I, ghd, Briogeo, Nioxin, Sebastian Professional i Clairol.

Od chwili powstania w 2020 r., Wella Company każdego roku odnotowywała wzrost zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i wschodzących. Kontynuując pomyślną działalność swojej wiodącej marki profesjonalnych preparatów do koloryzacji włosów, Koleston Perfect (KP), która w FY23 sprzedawała 1,5 opakowań na sekundę na całym świecie, firma ugruntowała swoją czołową pozycję w dziedzinie profesjonalnej koloryzacji jako 1. marka koloryzacyjna stosowana w salonach na całym świecie, a przy tym nieustannie inwestuje w doskonalenie podstaw prowadzonej działalności w drodze ekspansji na segmenty pielęgnacji włosów, a także różne obszary pielęgnacji paznokci oraz technologii kosmetycznych. Firma zwiększyła również sprzedaż prowadzoną drogą elektroniczną w tempie ponad dwukrotnie przewyższającym wzrost rynku dzięki zacieśnieniu współpracy z czołowymi sprzedawcami detalicznymi sektora e-commerce, inwestycji w kształtowanie marki skoncentrowanej na technologiach cyfrowych oraz stałym doskonaleniu doświadczeń użytkownika w ramach własnej platformy WellaStore z myślą o zaspokojeniu potrzeb profesjonalnych salonów.

– Patrząc na rok 2023, zaczynamy zdawać sobie sprawę z korzyści płynących z pomyślnej transformacji marek w naszym portfolio oraz przełomowych innowacji. Obserwujemy również, jak nasza działalność dojrzewa i rozwija się w poszczególnych kanałach i na poszczególnych rynkach. Wszystkie nasze marki i obsługiwane terytoria rozwijają się w zawrotnym tempie, co wskazuje na ogromny i wciąż nie do końca wykorzystany potencjał – powiedziała Annie Young-Scrivner, dyrektor generalna Wella Company. – W roku obrotowym 2023 udało nam się zwiększyć przychody brutto i rentowność prowadzonej działalności, a także udział w rynku, i przewidujemy, że w 2024 r. będziemy nadal podążać tą ścieżką wzrostu.

Przełomowe innowacje i zmodernizowane doświadczenia marki kluczem do podbicia rynku

Podczas gdy Wella Professionals uplasowała się jako 1. marka koloryzacyjna stosowana w salonach na całym świeciei, O·P·I cieszy się również mianem 1. marki najchętniej wybieranej przez profesjonalne salony stylizacji paznokci na świecie. Ponadto portfolio marek Wella Company cieszy się zaszczytnym 1. miejscem w kategorii profesjonalnej pielęgnacji włosów w Brazylii, która stanowi jeden z rynków, na którym firma odnotowuje największy wzrost. Innowacje firmy obejmują opatentowane rozwiązania technologiczne w wielu dziedzinach, dążąc do nieustannego doskonalenia komfortu użytkowania i doświadczeń jej portfolio marek.

  • W odpowiedzi na główną obawę konsumentów dotyczącą ryzyka uszkodzenia włosów Wella Company wdrożyła rewolucyjne innowacje w zakresie preparatów do pielęgnacji, łączące szybkie tempo działania i doskonałą efektywność. Linia Ultimate Repair od Wella Professionals oraz jej Miracle Hair Rescue to opatentowana kuracja regenerująca włosy bez spłukiwania, umożliwiająca ich kompleksową naprawę w zaledwie 90 sekund. Ultimate Repair to produkt, dzięki któremu Wella Professionals z powodzeniem wkroczyła do segmentu prestiżowej pielęgnacji włosów i który stanowi jeden z najbardziej udanych debiutów pielęgnacyjnych marki. Po zaledwie kilku miesiącach od wprowadzenia na rynek Ultimate Repair cieszy się coraz większym uznaniem zarówno w salonach, jak i w segmencie prestiżowej sprzedaży detalicznej. Jako dopełnienie chętnie wybieranych w salonach usług, profesjonalny produkt nabłyszczający i nowa pozycja w kategorii pielęgnacji włosów wprowadzona w ubiegłym roku, Shinefinity, nieprzerwanie spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Ze względu na popularność preparatu marka może się dziś poszczycić gamą liczącą ponad 40 odcieni dostępnych na ponad 30 rynkach świata.
  • Wella Professionals odświeżyła opakowania całej linii produktów do pielęgnacji włosów, w tym szamponów i odżywek, co umożliwiło jej osiągnięcie dwucyfrowego wzrostu przychodów na całym świecie.
  • ghd, czołowa globalna marka technologii kosmetycznych i 1. marka stylizacyjna polecana przez profesjonalistów w Wielkiej Brytanii, stworzyła nową kategorię w segmencie „wet-to-dry”, wprowadzając ghd Duet Style. Duet Style to pierwsze na świecie urządzenie do stylizacji wet-to-dry 2 w 1, które suszy, a jednocześnie stylizuje bez obaw o uszkodzenie włosa na skutek wysokiej temperatury, a wszystko to przy ograniczeniu zużycia energii o 45%. Od debiutu urządzenia w lutym ghd Duet Style to 3. najlepiej sprzedający się produkt po urządzeniach Platinum+ i Gold.
  • W odpowiedzi na rosnącą popularność pielęgnacji skóry głowy Wella Company wprowadziła dwa nowe, wysoko wydajne preparaty. Nioxin Ultimate Power Serum to wysoce efektywna kuracja bez spłukiwania, zaprojektowana z myślą o wzmocnieniu włosów już od nasady i powstrzymania ich wypadania. Nioxin Ultimate Power Serum zadebiutował w maju w ofercie jednego internetowego sprzedawcy detalicznego, odnotowując dwucyfrowy wzrost w Ameryce Północnej. Ultimate Power Serum przyciąga coraz to nowych użytkowników, a 93% nabywców to użytkownicy, którzy po raz pierwszy sięgają po produkty marki Nioxin. O popularności preparatu przesądzają jego pochlebne recenzje – 91% oceniających z jednego serwisu wskazało, że poleciliby tę markę znajomym, a ponad połowa recenzentów z innego serwisu przyznała jej 5-gwiazdkową ocenę.
  • Briogeo, nagradzana, w pełni naturalna, inkluzywna linia preparatów do pielęgnacji włosów wkroczyła do segmentu pielęgnacji skóry głowy w styczniu wraz z premierą Destined for Density, holistycznego systemu do pielęgnacji włosów i skóry głowy, którego zadaniem jest zwiększenie gęstości włosów dla poprawy ich grubości, zwiększenia objętości oraz uzyskania ich zdrowego wyglądu. Do chwili obecnej kolekcja, w skład której wchodzą serum, szampon, odżywka i suplementy Density, stanowi największy i najbardziej udany debiut marki. Najpopularniejszy produkt, serum Density, już w chwili premiery zyskał 1. pozycję wśród asortymentu czołowego prestiżowego sprzedawcy produktów kosmetycznych w Ameryce Północnej.
  • Clairol również zdecydowała się na metamorfozę swojej legendarnej marki preparatów do koloryzacji domowej, prezentując ją w ramach kampanii It’s So Me, wpisującej się w wieloletnie wysiłki na rzecz przedstawienia produktów Clairol nowemu pokoleniu użytkowników preparatów przeznaczonych do samodzielnej koloryzacji. It’s So Me prezentuje pełne portfolio Clairol, w tym kultowe marki, takie jak Nice ’n Easy do trwałej koloryzacji, a także nowe innowacje na 2023 r.: Natural Instincts Bold, tonery Blonde It Up Crystal Glow oraz spray 2 w 1 Root Touch Up. Inicjatywy te pozwoliły uzyskać rekordowy poziom sprzedaży 13,5% w segmencie sprzedaży detalicznej preparatów do włosów w USA w ciągu 6-miesięcznego okresu, który zakończył się we wrześniu 2023 r.ii, a także zapewniły ponad 10 miesięcy nieprzerwanego wzrostu udziału w rynku.iii
  • O·P·I wprowadziła w tym roku szereg wyjątkowych innowacji, które zwiększyły udział O·P·I w rynku aż o 4 punkty procentowe w stosunku do ubiegłego rokuiv w kategorii sprzedaży detalicznej klasy premium w USA oraz o 2 punkty procentowe w stosunku do ubiegłego roku w segmencie żywności, leków i dystrybucji masowej w USA, jeśli chodzi o kategorię lakierów i kuracji do paznokci.v Na całym świecie marka zyskuje również udział w rynku zarówno w kanale sprzedaży detalicznej, jak i preparatów przeznaczonych dla profesjonalistów.vi O·P·I Repair Mode, opatentowana kuracja wzmacniająca wiązania w celu odbudowy paznokci od wewnątrz w ciągu 6 dni, stanowi istotny debiut w segmencie premium, który umożliwił uzyskanie wyników dalece wykraczających poza jednoroczne prognozy. Kolejną kluczową premierą w USA był produkt O·P·I xPRESS/ON Press-On Nails, który z powodzeniem wkroczył do segmentu cieszącego się najwyższym tempem wzrostu w kategorii paznokci i sztucznych paznokci. Kolekcja O·P·I x Barbie The Movie, która zadebiutowała tej wiosny, była największym dotychczas partnerstwem w zakresie produktów do paznokci w 2023 r. w segmencie żywności, leków i dystrybucji masowej w USA.vii Co więcej, pierwszy naturalny lakier marki, O·P·I Nature Strong, w dalszym ciągu powiększa swój udział w rynku żywności, leków i dystrybucji masowej w USA, który wynosi obecnie 35% całej kategorii preparatów naturalnych,viii a wielkość sprzedaży wygenerowanej dotychczas w roku obrotowym 2023 w segmencie sprzedaży detalicznej klasy premium w USA ponad dwukrotnie przewyższa wyniki uzyskane przez wiodącą markę naturalnych produktów do paznokci przeznaczonych na rynek masowy.ix

Dziś publikacja pierwszego raportu Wella Company poświęconego środowiskowym i społecznym skutkom prowadzonej działalności

Wella Company opublikowała dziś swój raport dotyczący środowiskowych i społecznych skutków prowadzonej działalności w 2022 r. jako pierwsza wymierna analiza starań firmy na rzecz wywarcia pozytywnego wpływu na ludzi i planetę oraz w zakresie oferowanych produktów. Oto najważniejsze informacje z raportu:

  • Ludzie: w 2023 r. Wella Company z powodzeniem wdrożyła We Own Our Way (WOW), szeroko zakrojony program akcji pracowniczych zapewniający każdemu pracownikowi Wella Company interes finansowy w przyszłości firmy. Teraz pracownicy Wella Company na każdym szczeblu mogą czerpać korzyści z przychodów generowanych dzięki sukcesom przedsiębiorstwa.x Realizując kolejne kroki w dziedzinie różnorodności, sprawiedliwego traktowania, włączenia i poczucia przynależności, firma zwiększyła do 59% udział kobiet wśród kadry na całym świecie oraz do 58% w zarządzie. Na rok przed początkowo założonym terminem zrealizowała również swoje zobowiązanie do zapewnienia 100% równowagi płci pod względem wynagrodzeń na wszystkich szczeblach.
  • Planeta: realizując swoje zobowiązanie do zmniejszenia śladu węglowego, zużycia wody oraz ilości generowanych odpadów, w 2022 r. Wella Company zredukowała emisje dwutlenku węgla zakresu 1-2 o 10%, a także całkowicie wyeliminowała odprowadzanie odpadów na wysypiska w 2 z 3 zakładów produkcyjnych oraz we wszystkich 8 bezpośrednio kontrolowanych centrach dystrybucyjnych. Firma ograniczyła również pobór wody o 5,5% oraz ilość wytwarzanych odpadów o 13,7% na sztukę towaru we wszystkich trzech zakładach.
  • Produkty: wśród wybitnych osiągnięć warto wymienić zapewnienie biodegradowalności 80% składników produktów według ich objętości oraz możliwość recyklingu, ponownego wykorzystania lub ponownego napełnienia 77% wszystkich opakowań. Firma w dalszym ciągu realizuje również transformację całego portfolio, przechodząc na opakowania wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, w tym aluminiowe tubki, papierowe pudełka i nakrętki.

– Jak na firmę o tak krótkim stażu, uważamy, że możemy się poszczycić odpowiednią dynamiką postępów w dziedzinie wpływu na środowisko i społeczeństwo, rzetelnie i z należytą determinacją realizując założone ambicje – powiedziała Hilary Crnkovich, dyrektor ds. komunikacji i zrównoważonego rozwoju w Wella Company.

Wella Company

Wella Company to innowacyjny światowy lider branży kosmetycznej łączący kultową ponad 140-letnią historię i znajomość branży ze statusem wschodzącego przedsiębiorstwa zajmującego czołowe pozycje w swojej kategorii i mogącego się poszczycić szybkim tempem wzrostu. Od 2020 r. Wella Company ugruntowała transformację swojej działalności i marek, stając się jednym z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w sektorze kosmetycznym. Do jej portfolio wiodących marek preparatów do włosów, paznokci i technologii kosmetycznych przeznaczonych dla profesjonalistów oraz do sprzedaży detalicznej należą takie marki jak Wella Professionals, O·P·I, ghd, Briogeo, Nioxin, Sebastian Professional i Clairol. Wella Professionals cieszy się mianem 1. marki koloryzacyjnej stosowanej w salonach na całym świeciexi, a OPI – 1. marki najchętniej wybieranej przez profesjonalne salony stylizacji paznokci na świecie. Dążąc do osiągnięcia statusu najlepszej firmy kosmetycznej w branży, za pomocą naszych marek inspirujemy konsumentów i profesjonalistów z sektora pielęgnacji urody, by cieszyć się wyjątkową estetyką, niezmiennie żyjąc w zgodzie z samym sobą. Proces opracowywania produktów to u nas wynik rygorystycznego łączenia badań naukowych, technologii i kunsztu w celu rozwoju wysoce efektywnych produktów, często wyróżniających się ze względu na zastosowanie opatentowanych technologii, jako symbolu legendarnej niezwykłości Wella.

Kierując się wartościami firmy i celem, jakim jest wywieranie pozytywnego wpływu na życie ludzi za pomocą oferowanych produktów oraz na naszą planetę i społeczeństwo, zapewniamy zrównoważony wzrost wszystkim interesariuszom. Z dumą wspieramy branżę salonów kosmetycznych oraz artystów i stylistów, którym służymy w 127 krajach, w których prowadzimy działalność. Każdego dnia wywieramy wpływ na różnorodną społeczność liczącą ponad 91 mln miłośników preparatów do pielęgnacji urody i profesjonalistów z branży, influencerów, ambasadorów, fanów, pracowników, klientów i dostawców na całym świecie. Oto nasza Rodzina Wella. Wiara w stawanie się lepszymi dzięki lepszym działaniom stanowi zasadę przewodnią kierującą naszą działalnością oraz postępami w dziedzinie ochrony środowiska i służby na rzecz społeczeństwa. Kontynuując starania na rzecz zrównoważonego doskonalenia naszych produktów, zmniejszenia wpływu na środowisko i stworzenia kultury zapewniającej upodmiotowienie wszystkich pracowników jako właścicieli zaangażowanych w nasz wspólny sukces, dbamy o prosperującą Wella Company dla kolejnych pokoleń. Więcej informacji o Wella Company na stronie www.wellacompany.com oraz na profilach firmy w mediach społecznościowych LinkedIn i Instagram.

i Na podstawie wielkości sprzedaży Wella Master Brand w USD w 2022 r. zgodnie z badaniem dotyczącym preparatów do pielęgnacji włosów stosowanych w salonach fryzjerskich w kategorii produktów do koloryzacji, opublikowanym przez Kline

ii Źródło: Nielsen, okres obejmujący ostatnich 6 miesięcy i zakończony we wrześniu 2023 r.

iii Źródło: baza danych Nielsen, narastająco od początku roku, bez uwzg. 28.10.2023 r.

iv Źródło: US NPD od stycznia do września 2023 r.

v Źródło: Nielsen Discover 52 bez uwzg. 04.11.2023 r.

vi Źródło: Euromonitor i Kline 2022 r.

vii Źródło: Nielsen Discover, od stycznia do 31 października 2023 r.

viii Źródło: Nielsen Discover 52 bez uwzg. 04.11.2023 r.

ix Źródło: US NPD od stycznia do września 2023 r.

x Program We Own Our Way (WOW) stanowi program świadczeń finansowych wypłacanych w następstwie skutecznego przekazania pełnego tytułu własności przez większościowego akcjonariusza Wella Company, firmę KKR, Inc. Wszyscy kwalifikujący się pracownicy zostają zarejestrowani w programie w chwili podjęcia zatrudnienia bez konieczności wniesienia jakiegokolwiek osobistego wkładu finansowego.

xi Na podstawie wielkości sprzedaży Wella Master Brand w USD w 2022 r. zgodnie z badaniem dotyczącym preparatów do pielęgnacji włosów stosowanych w salonach fryzjerskich w kategorii produktów do koloryzacji, opublikowanym przez Kline

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

聯絡人

Kontakt dla mediów:
Hilary Crnkovich
646-217-1700
Hilary.crnkovich@wella.com

Alix Dunn
203-722-9591
Alix.dunn@wella.com

聯絡人

Kontakt dla mediów:
Hilary Crnkovich
646-217-1700
Hilary.crnkovich@wella.com

Alix Dunn
203-722-9591
Alix.dunn@wella.com