FourKites informuje o strategicznej inwestycji Mitsui & Co. o wartości 10 mln USD zmierzającej do przekształcenia łańcuchów dostaw w regionie Azji i Pacyfiku

Strategiczna inwestycja międzynarodowego giganta biznesu przyczyni się do dalszej rozbudowy sieci widoczności łańcucha dostaw FourKites w regionie Azji i Pacyfiku (APAC) i przyczyni się do rozwiązania problemów związanych z łańcuchem dostaw w tym regionie.

FourKites Announces $10M Strategic Investment from Mitsui & Co. to Transform Supply Chains in Asia-Pacific (Graphic: Business Wire)

AMSTERDAM--()--FourKites, dostawca wiodącej na świecie platformy zapewniającej widoczność łańcucha dostaw, informuje o zainwestowaniu 10 milionów dolarów przez Mitsui & Co., Ltd. w celu rozszerzenia oferty FourKites w regionie APAC. Inwestycja ta stanowi pierwszy etap trwającego strategicznego związku pomiędzy FourKites i Mitsui, który obie firmy zamierzają sformalizować do końca roku.

Inwestycja Mitsui w FourKites stanowi kulminację całorocznych starań obu spółek, które obejmowały szeroko zakrojone badania due diligence Mitsui w zakresie widoczności łańcucha dostaw. Biorąc pod uwagę wiodącą ofertę FourKites i udokumentowane osiągnięcia w regionie, Mitsui planuje zainwestować znaczne zasoby w celu rozszerzenia zasięgu FourKites w regionie APAC, w tym sprzedaży, obsługi klienta, operacji i lokalizacji produktu, co zaowocuje maksymalnie dostosowanym do potrzeb klienta rozwiązaniem dla rynku APAC. Strategiczne partnerstwo będzie początkowo koncentrować się na Japonii, z planami wspólnej ekspansji w całym regionie APAC.

Mitsui jest najmłodszym gigantem w branży, który wspiera FourKites, po strategicznych inwestycjach FedEx, Zebra Technologies, Volvo Group Venture Capital AB i Qualcomm Ventures, LLC w ciągu ostatnich dwóch lat. Mitsui - międzynarodowy konglomerat z 16 jednostkami biznesowymi w 63 krajach - wykorzystuje swoje globalne lokalizacje operacyjne, sieć i zasoby informacyjne do prowadzenia wielostronnej działalności, która obejmuje sprzedaż produktów, logistykę i finansowanie na całym świecie, rozwój infrastruktury międzynarodowej oraz wiele innych.

„Z przyjemnością podejmujemy współpracę z FourKites, aby poprawić widoczność i wydajność łańcucha dostaw w operacjach we wszystkich branżach i wszystkich krajach w regionie APAC - powiedział John Kenichi Kogiku, dyrektor generalny działu Digital Solution Business Division w Mitsui. - FourKites i Mitsui łączy kultura innowacji, uczciwości i współpracy oraz szersza wizja przekształcania międzynarodowych łańcuchów dostaw. Cieszymy się na współpracę z FourKites, aby osiągnąć nasze wspólne cele poprzez cyfryzację i automatyzację”.

Wspólna inicjatywa z Mitsui jest najnowszym strategicznym posunięciem w ekspansji FourKites w regionie APAC. Spółka śledzi obecnie przesyłki międzynarodowe w 44 krajach i terytoriach w regionie APAC, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotowała:

  • 240-procentowy wzrost liczby śledzonych przesyłek,
  • 91-procentowy wzrost liczby nowych klientów w regionie APAC,
  • 70-procentowy wzrost liczby przewoźników śledzących ładunki w regionie APAC,
  • 30-procentowy wzrost liczby śledzonych portów w APAC, obecnie 270 portów w regionie,
  • 315-procentowy wzrost liczby śledzonych obiektów w regionie APAC, obecnie 7 tys. obiektów.

„Z uwagi na fakt, że jesteśmy międzynarodowym centrum logistycznym, spółki w regionie APAC dokonują znaczących inwestycji w transformację łańcucha dostaw - powiedział założyciel i dyrektor generalny FourKites Mathew Elenjickal. - Biorąc pod uwagę tę trajektorię wzrostu, jesteśmy zaszczyceni, że Mitsui wybrała FourKites jako partnera, który zapewni bezprecedensowy poziom widoczności w regionie APAC. Cieszymy się, że możemy powitać Mitsui w naszej potężnej sieci inwestorów strategicznych, którzy wspólnie pracują nad zrewolucjonizowaniem łańcuchów dostaw na całym świecie”.

Inwestycja Mitsui w FourKites następuje po szeregu znaczących inwestycji strategicznych ze strony największych korporacji, które zainwestowały w spółkę, aby stymulować przyszłość cyfrowych łańcuchów dostaw. W czerwcu firma FourKites zapowiedziała strategiczną inwestycję ze strony FedEx, którą wykorzysta do rozwoju FourKites X, platformy o zwiększonej widoczności, która przekształca światowe łańcuchy dostaw dzięki wglądowi w dane z sieci obu przedsiębiorstw. W 2021 roku FourKites poinformowała o inwestycjach strategicznych ze strony Qualcomm Ventures, LLC, Volvo Group Venture Capital AB i Zebra Technologies, w ramach których liderzy branży pracują wspólnie nad zautomatyzowanymi, zintegrowanymi i współpracującymi ogólnoświatowymi łańcuchami dostaw obejmującymi transport, magazyny, sklepy, samochody ciężarowe i inne.

FourKites

Jako czołowa światowa platforma zapewniająca widoczność łańcucha dostaw, FourKites® obejmuje swoim zasięgiem nie tylko transport, ale także place składowe, magazyny, sklepy i wiele więcej. Śledząc ponad 2,8 mln ładunków dziennie przewożonych drogami, koleją, drogą morską i lotniczą, paczek i przesyłek kurierskich i docierając do ponad 200 krajów, FourKites łączy dane gromadzone w czasie rzeczywistym i ogromny potencjał uczenia maszynowego w celu wsparcia firm w ich drodze do cyfryzacji całego łańcucha dostaw. Ponad 1100 najbardziej uznanych na świecie marek, w tym 9 z listy 10 największych marek pakowanych produktów konsumenckich i 18 z listy 20 największych firm oferujących produkty żywnościowe i napoje, zaufało FourKites, powierzając tej firmie transformację ich działalności i stworzenie bardziej zwinnego, wydajnego i zrównoważanego łańcucha dostaw. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.fourkites.com.

Mitsui

Mitsui & Co, Ltd. (8031: JP) to międzynarodowa spółka handlowo-inwestycyjna o zróżnicowanym portfolio biznesowym obejmującym około 63 krajów w Azji, Europie, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Oceanii. Mitsui zatrudnia około 5500 pracowników i wykorzystuje talenty na całym świecie, aby identyfikować, rozwijać i powiększać przedsiębiorstwa we współpracy z ogólnoświatową siecią zaufanych partnerów. Mitsui zbudowała silny i zróżnicowany portfel działalności podstawowej obejmujący branże: surowców mineralnych i metalowych, energii, maszyn i infrastruktury oraz chemii.

Wykorzystując swoje mocne strony, Mitsui dodatkowo zdywersyfikowała swoją działalność, wykraczając poza podstawowe filary zysku, aby stworzyć wielopłaszczyznową wartość w nowych obszarach, w tym w innowacyjnych rozwiązaniach energetycznych, opiece zdrowotnej i żywieniu oraz poprzez strategiczne skupienie się na szybko rozwijających się rynkach azjatyckich. Strategia ta ma na celu wykorzystanie możliwości wzrostu poprzez wykorzystanie głównych światowych megatrendów: zrównoważonego rozwoju, zdrowia i odnowy biologicznej, cyfryzacji i rosnącej siły konsumentów.

Mitsui może pochwalić się długim dziedzictwem w Azji, gdzie stworzyła zróżnicowane i strategiczne portfolio firm i partnerów, które daje jej zdecydowaną przewagę nad innymi, zapewnia wyjątkowy dostęp wszystkim globalnym partnerom do najszybciej rozwijającego się regionu świata i wzmacnia jej międzynarodową ofertę. Więcej informacji na temat działalności Mitsui & Co na stronie www.mitsui.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Marianna Vyridi
Big Valley Marketing dla FourKites
tel. (650) 468-3263
e-mail: mvyridi@bigvalley.co

Contacts

Marianna Vyridi
Big Valley Marketing dla FourKites
tel. (650) 468-3263
e-mail: mvyridi@bigvalley.co