Flexjet pierwszą i jak dotąd jedyną firmą oferującą dostęp na zasadzie współwłasności do zaprezentowanego właśnie samolotu model G500 marki Gulfstream

Flexjet składa zamówienie na 50 samolotów firmy Gulfstream.

Gulfstream G650, one of the aircraft included in Flexjet's historic purchase from Gulfstream announced today. (Photo: Business Wire)

DALLAS--()--Firma Flexjet LLC ogłosiła dziś nawiązanie współpracy ze spółką Gulfstream w zakresie zakupu maks. 50 samolotów, w tym nowego modelu Gulfstream G500TM, dla którego Flexjet będzie pierwszym klientem na rynku północnoamerykańskim oraz jedyną firmą oferującą dostęp do tego samolotu na zasadzie współwłasności. Porozumienie ogłoszone podczas uroczystości w siedzibie Gulfstream w Savannah (stan Georgia) obejmie także samoloty wielkogabarytowe, takie jak G450TM oraz G650TM.

Model G450 wyposażono w miejsca dla 16 pasażerów; z 8 pasażerami na pokładzie zasięg samolotu wynosi 4 350 mil morskich / 8 056 kilometrów.

Całkowicie nowa konstrukcja G500 zapewnia optymalną prędkość, przestronną i komfortową kabinę oraz najwyższą wydajność. Według założeń model G500, którego pierwszy lot zaplanowano na rok 2015, będzie w stanie pokonać 5 000 mil morskich / 9 260 kilometrów z 12 pasażerami na pokładzie.

G650 dysponuje 12 miejscami i może latać dalej i szybciej niż jakikolwiek inny odrzutowiec dla klientów biznesowych. Jego zasięg wynosi 7 000 mil morskich / 12 964 kilometry, co pozwala na podróż z USA do Europy lub Azji bez międzylądowania.

Oprócz zamówienia na samoloty, firmy Flexjet i Gulfstream zawarły umowę dotyczącą wsparcia technicznego, w ramach której Gulfstream będzie zajmować się konserwacją produktów Gulfstream we flocie Flexjet przez najbliższe 10 lat. Dzięki globalnej sieci obsługi serwisowej Gulfstream klienci Flexjet z całego świata będą mieli zapewnioną najwyższą jakość obsługi oraz usług konserwacyjnych.

"Flexjet z przyjemnością wypełni lukę w rynku współwłasności nowych samolotów firmy Gulfstream, stając się jedynym i wyłącznym dystrybutorem usług współwłasności dla floty złożonej z modeli G450, G650 oraz oczekiwanego z niecierpliwością G500. Nasza dziesięcioletnia umowa z Gulfstream pozwoli nam nie tylko wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, udostępniając im samoloty o większym zasięgu i przestrzeni użytkowej, ale także istotnie poszerzyć ogólnoświatowy potencjał Flexjet - powiedział Kenn Ricci, prezes Flexjet. - Jesteśmy wdzięczni za możliwość nawiązania współpracy z Gulfstream. Jest to przełomowy moment w historii obydwu firm oraz całej branży współwłasności maszyn lotniczych".

Flexjet

Spółka Flexjet, LLC z siedzibą w Dallas (stan Texas) pojawiła się na rynku współwłasności w roku 1995. Obecnie oferuje ona usługi współwłasności i wynajmu samolotów odrzutowych. Ofertę spółki jako pierwszą na świecie uznano za zgodną z obowiązującymi w branży normami audytowymi fundacji Air Charter Safety Foundation, która zajmuje się bezpieczeństwem przewozów czarterowych. Flexjet to także pierwsza i jak dotąd jedyna spółka uhonorowana XIV Diamentowym Wyróżnieniem przez Federalny Zarząd Lotnictwa USA (FAA) za wyjątkową jakość usług. Na ofertę Flexjet składają się ekskluzywne samoloty biznesowe, w tym najnowsze modele w branży współwłasności samolotów odrzutowych, których przeciętny wiek wynosi około 6 lat. Są to m.in. Learjet 45LXi, Phenom 300, Learjet 75LXi, Learjet 85, Challenger 300 / 350, Challenger 604 / 605 oraz odrzutowce Global Express do zastosowań biznesowych. Flexjet jest członkiem grupy Directional Aviation. Więcej informacji o innowacyjnych programach i elastycznej ofercie spółki można znaleźć pod adresem: www.flexjet.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym/sporządzono wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

The Hubbell Group, Inc.
Nicholas Parmelee
tel. 781-878-8882 (biuro)
tel. kom. 216-406-5602
e-mail: nparmelee@hubbellgroup.com

Contacts

The Hubbell Group, Inc.
Nicholas Parmelee
tel. 781-878-8882 (biuro)
tel. kom. 216-406-5602
e-mail: nparmelee@hubbellgroup.com