Samsung przedstawia mobilne innowacje powstające dzięki komponentom - prezentacja na targach CES

Prezes korporacji Samsung odkrywa przed światem nowe partnerstwa, innowacyjne produkty i ogromne możliwości, które ze sobą niosą

2013 International CES

LAS VEGAS--()--Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej CES 2013

Samsung Electronics Co., Ltd., światowy lider zaawansowanych rozwiązań w zakresie półprzewodników, podczas jednej z prezentacji głównych na targach CES 2013 na nowo zdefiniował świat elektroniki użytkowej z perspektywy tego, co znajduje się pod obudową urządzeń mobilnych.

Dr Stephen Woo, prezes pionu System LSI, dział rozwiązań dla urządzeń w Samsung Electronics, podzielił się wizją firmy, której myśl przewodnią stanowi "Mobilizing Possibility" ("Mobilizowanie możliwości"). Podkreślił rolę komponentów stanowiących siłę napędową innowacji w całym sektorze urządzeń przenośnych. Prezentacja główna skupiła się na przedstawieniu możliwości, które Samsung chce zaoferować dzięki własnym rozwiązaniom w zakresie komponentów oraz na prezentacji nowych produktów, które zwiastują zmiany i nowe oczekiwania.

"W naszym przekonaniu to właśnie odpowiednie 'DNA', czyli elementy składowe pozwalają nam odkrywać nowe możliwości - powiedział Woo. - Komponenty stanowią fundament, na którym powstaje urządzenie. W dziele rozwoju komponentów Samsunga tworzymy nowe elementy, które są w stanie odmienić oblicze wszystkich aspektów oferowanych na rynku urządzeń".

Goście ze spółek partnerskich, w tym m.in. Warren East, dyrektor generalny ARM; Eric Rudder, główny dyrektor ds. strategii technicznej Microsoftu, Trevor Schick, starszy wiceprezes działu pozyskiwania łańcuchów dostaw w grupie przedsiębiorstw, HP; Glenn Roland, wiceprezes i szef działu nowych platform i OEM, EA również wzięli udział w wydarzeniu, które zgodnie z misją Samsunga, dąży do zaoferowania przełomowych produktów i tworzenia wspólnej wartości (CSV, create shared value) zarówno dla producentów, jak i dla użytkowników końcowych.

Woo rozpoczął prezentację, podkreślając cel Samsunga w zakresie "Mobilizowania możliwości". Polega on na przekuwaniu dobrych pomysłów z deski kreślarskiej wprost na zastosowania praktyczne, które wykorzystywane są przez użytkowników końcowych, szczególnie w obszarach wydajności obliczeniowej, energooszczędnych rozwiązań pamięci i technologii wyświetlania. Podkreślił, że nieograniczone możliwości, które niesie ze sobą elektronika użytkowa, będą możliwe dzięki innowacjom w zakresie komponentów, które zaoferuje Samsung.

Moc obliczeniowa

Pierwszym z całej gamy nowych produktów Samsunga przedstawionych podczas prezentacji był Exynos 5 Octa, pierwszy na świecie procesor do zastosowań mobilnych korzystający z technologii obliczeniowej ARM(R) big.LITTLE(TM) opartej na rdzeniu Cortex(TM)-A15 CPU. Jako następca układu Exynos 5 Dual, na którym działają już wiodące urządzenia na rynku, takie jak Google Chromebook i Nexus 10, procesor ten jest najnowszym członkiem rodziny wszechstronnych układów mobilnych Exynos.

"Nowy Exynos 5 Octa przynosi zupełnie nową koncepcję w zakresie architektury obliczeniowej zaprojektowanej dla smartfonów i tabletów z górnej półki - zapowiedział Woo. - Jeśli chcesz korzystać z wielu aplikacji jednocześnie, zachowując najwyższą wydajność - potrzebujesz najlepszego obecnie na rynku procesora mobilnego - Exynos 5 Octa".

Rozwijając koncepcję big.LITTLE, Warren East, dyrektor generalny ARM, który dołączył na scenie do Woo, przedstawił nową technologię, która właśnie stała się dostępna w świecie urządzeń dzięki układowi Exynos 5 Octa. Wyposażono w sumie w osiem rdzeni - cztery wydajne układy Cortex-A15(TM) do zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej oraz cztery dodatkowe rdzenie Cortex-A7(TM) dla mniej wymagających zadań - aplikacja oferuje niezrównane osiągi i aż do 70 procent większą oszczędność energii w porównaniu z poprzednim czterordzeniowym przedstawicielem rodziny Exynos.

Glenn Roland, wiceprezes i szef działu nowych platform i OEM w Electronic Arts (EA), pomógł Stephenowi Woo zademonstrować moc obliczeniową procesora Exynos 5 Octa, pokazując go w akcji w jednej z najnowszych gier wyścigowych EA - Need for Speed(TM) Most Wanted. W oparciu o urządzenie referencyjne, układ zapewnił realistyczne wrażenia na platformie mobilnej, generując oszałamiającą jakość i wydajność grafiki w czasie rzeczywistym.

Ekologiczne możliwości pamięci

Ponieważ zaawansowana moc obliczeniowa w urządzeniach mobilnych przyspiesza i ułatwia tworzenie danych przez masowego użytkownika, korzystanie z rozwiązań mobilnych będzie coraz silniej oparte na centrach danych, które w znacznej mierze odpowiadają za obsługę ich rosnącej wymiany. Rozrastające się i wymagające coraz większej pojemności systemy informatyczne stają przed wieloma wyzwaniami, zarówno w zakresie wydajności, jak i oszczędności energii - bez zmierzenia się z nimi nie da się zapewnić dalszego zrównoważonego rozwoju. Dzięki najnowocześniejszej technologii udostępnionej przez firmę Samsung, urządzenia pamięci, główne produkty dla serwerów, które budują centra danych, mogą przynieść znaczne zyski.

Woo zwrócił uwagę, że kluczową sprawą w centrach danych stało się zarządzanie zużyciem energii. Ekologiczne rozwiązania Samsunga, w tym dyski półprzewodnikowe SSD i zaawansowane pamięci DRAM (dynamic random access memory) odpowiadają na to zapotrzebowanie dzięki swoim potężnym, a przy tym efektywnym energetycznie możliwościom. W porównaniu z tradycyjnymi centrami danych, które oparte były na dyskach twardych (HDD), serwery i centra przechowywania danych wyposażone w energooszczędne urządzenia pamięci zwiększają prędkości przetwarzania danych nawet sześciokrotnie, zużywając jednocześnie o 26 procent mniej energii elektrycznej.

Technologia wyświetlania

Jako komponenty, z którymi użytkownik ma bezpośrednią styczność, rozwiązania w zakresie technologii wyświetlania nie tylko wcielają w życie nowinki technologiczne, lecz także przynoszą namacalne zmiany w interfejsach urządzeń. Wraz z Brianem Berkeleyem, starszym wiceprezesem Samsung Display, Woo zaprezentował przyszłość wyświetlaczy Samsunga. Obaj prelegenci pokazali, że innowacje stojące za kryształowo czystym obrazem, który jest już rzeczywistością, nie tracą przy tym efektywności energetycznej.

Woo i Berkeley przedstawili 10,1-calowy panel ciekłokrystaliczny (LCD) obecnie stosowany w Nexus 10. Przy rozdzielczości 2560x1600 i 300 pikseli na cal (ppi), panel generuje obraz doskonałej jakości, zużywając jedynie 75 procent energii niezbędnej do zasilania poprzednich generacji wyświetlaczy.

Korzystając z własnej energooszczędnej technologii LCD, Samsung pracuje obecnie nad modelem o przekątnej 10,1 cala, który zmniejszy zużycie energii o dalsze 25 procent, oferując równie wysoką rozdzielczość, co jego poprzednik.

Zaprezentowano także prototypy i możliwe scenariusze dla linii elastycznych wyświetlaczy opartych o organiczne diody elektroluminescencyjne (OLED), które niosą ze sobą obiecujące możliwości w zastosowaniach mobilnych dla producentów elektroniki użytkowej. Rodzina elastycznych wyświetlaczy, której nadano nazwę "YOUM", zamiast szkła wykorzystuje niezwykle cienki plastik, co pozwala na jego zginanie i sprawia, że jest praktycznie "nie do złamania". Berkeley przedstawił prototyp smartfona wyposażony w wygięty brzeg wyświetlający dodatkowe dane na bocznej ścianie urządzenia.

"Naszemu zespołowi udało się stworzyć wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości oparty na niezwykle cienkim plastiku zamiast materiału szklanego - gdy taki ekran spadnie na podłogę na pewno się nie rozbije - powiedział Berkeley. - Ta nowa forma zacznie realnie zmieniać sposób, w jaki ludzie komunikują się ze swoimi urządzeniami, otwierając zupełnie nieznane możliwości funkcjonowania... [i] pozwoli naszym partnerom na stworzenie całkowicie odmiennego ekosystemu urządzeń".

Jednym z partnerów Samsunga, który składa w całość najnowocześniejsze komponenty produkowane przez firmę jest Microsoft, który przynosi produktowi końcowemu dodatkową wartość dzięki swoim rozwiązaniom w zakresie oprogramowania, urządzeń i usług. Jako przykład nowego potencjału w zakresie interfejsów użytkownika, który przynoszą współdziałające z Windows 8 komponenty Samsunga, Eric Rudder, główny dyrektor ds. strategii technicznej Microsoftu, zaprezentował kompletną rodzinę urządzeń ATIV. Rudder ogłosił, że Microsoft Research kontynuuje prace nad nową generacją wyświetlaczy, która da jeszcze większe możliwości interakcji na linii człowiek - komputer.

Możliwości dla wszystkich

Tworzenie lepszego świata, dzięki własnym pomysłom, stanowi jedną z kluczowych wartości wyznawanych przez firmę Samsung. W tym duchu powstała również flagowa inicjatywa w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, Samsung Hope for Children (Nadzieja dla dzieci). Dzięki tej kampanii, firma udostępnia swoje produkty, wiedzę i wsparcie finansowe, aby zaspokajać potrzeby dzieci na całym świecie w zakresie edukacji i opieki zdrowotnej. Woo podkreślił, że innowacje Samsunga w dziedzinie komponentów są swego rodzaju kołem napędowym, które tworzy realne nowe możliwości bez względu na granice i bariery.

"Kiedy technologie (Samsunga) działają w harmonii ze sobą, dzieją się rzeczy niesamowite. Postępy w dziedzinie komponentów wprowadzają nas w zupełnie nową erę możliwości - powiedział Woo. - Samsung z pasją podejmuje się ‘Mobilizowania możliwości’. Nie tylko dla wybranych, lecz także dla wszystkich”.

Więcej informacji na temat prezentacji głównej Samsunga na targach CES 2013 na stronach: http://www.samsung.com/2013ceskeynote lub http://www.samsungces.com.

Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., jest światowym liderem w dziedzinie elektroniki użytkowej i kluczowych komponentów wykorzystywanych w ich produkcji. Dzięki nieustannym innowacjom i odkryciom, Samsung zmienia światy telewizorów, smartfonów, komputerów osobistych, drukarek, aparatów fotograficznych, artykułów gospodarstwa domowego, wyrobów medycznych, półprzewodników i rozwiązań LED. Firma, zatrudniająca 227 000 osób w 75 krajach, z wartością rocznej sprzedaży sięgającej 143 mld USD. Dąży do tworzenia nowych możliwości dla ludzi na całym świecie. Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.samsung.com.

***

Samsung oraz logo Samsung stanowią znaki handlowe i usługowe będące własnością Samsung Electronics Co., Ltd. Pozostałe znaki handlowe należą do ich właścicieli.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym/sporządzono wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Contacts

Samsung Electronics Co., Ltd.
Courtney Kessler, 212-277-3720
courtney.kessler@edelman.com

Contacts

Samsung Electronics Co., Ltd.
Courtney Kessler, 212-277-3720
courtney.kessler@edelman.com